wmaraci reklam

Toplu soru : Bakalım kimler çare olacak ?

4 Mesajlar 670 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bilgeyim Bilgeyim Bilgeyim.com Kurucusu Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Operations Maintenance Centre
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 9 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba dostlar ;
18 gün önce wordpress blog sayfası açtım.
Host ve domain hizmetini Turhosttan alıyorum. Sayfa linkim de burada .. Bilgeyim

Blogumda da toplamda 36 37 makale falan var şu anda.

Kullandığım eklentiler:
SEO için : Wordpress Yoast Seo
Sosyal paylaşım için : Social Auto Poster
Jetpack i kaldırdım.
Sitemap için : yoasttakini iptal ettim google xml kullanıyorum.
Sitemapte içeriğinde anasayfa, blog yazıları ve sabit sayfaları açtım sadece onlar indexlensin diye.
Sorularıma geçecek olursak ;

1. Aşağıdaki tabloda göründüğü üzere analytics verilerini dashboardumda görebiliyorum. Şimdi sorum şu : Buradaki verilerde benim siteye girişlerim ve botların girişleri görünür mü ? (ben görünmüyor olarak biliyorum doğru mu ? )

2. adsense başvurum ise yetersiz içerikten dolayı kabul edilmedi. Daha çok içeriğe mi ihtiyaç var ?

3. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi en baştaki ana sayfamın meta açıklaması yok gibi bir şey. Halbuki her sayfamın meta açıklamasını hem yoasttan hem de wordpress in kendi sayfa düzeninden yazmıştım. Sadece birinden birini mi yazmam gerekli ? Çakışıyor olabilir mi ? ve mesela saçma sapan linklerim indexleniyor. dik_reklam mesela. Ben resimleri indexlemesini istemiyorum. Daha önce ayarlarını yapmamıştım ondan kalanlar muhtemelen diye tahmin ediyorum. Bunları nasıl temizlerim?

4. indexlenenler arasında örnek olarak "inceleme arşivleri", "ıvırzıvır arşivleri" diye böyle arşiv sayfaları indexleniyor. Ama Linkine baktığımda aslında etiketleri indexliyor. Onlar da önceden kalmıştır diye tahmin ediyorum, doğru mudur ? Çünkü son paylaştıklarımınkiler indexlenmiyor ayarlardan sonra.

5. Geçen bir yerde okumuştum, mesela her yazı paylaştığımda otomatikman auto poster sayesinde hem twitterdan hem facebooktan yazılarım sayfanın kendi linkiyle paylaşılıyor. Bu paylaşımları kısa linkle (örnek : goo.gl) kullanırsam google bunu organik trafik olarak algılıyormuş bu doğru mudur ?

6. Stumbleupon a sitemi kaydettim ve oradan sürekli hit geliyor siteye fakat bu bounce rate imi arttırdı doğal olarak. Bu siteme zarar verir mi ? Stumble accountunu silmeli miyim ?

7. Sitemi bing ve yandex e de kaydettim ve hepsine sitemap imi de gönderdim. Fakat bingde sadece sitemin 2 linki indexleniyor günlerdir, yandexte hiç yok . Bu konuda ne yapılabilir neden böyle ?

8. Son olarak da siteme girip sayfa hiyerarşisinde bir hata var mı ya da başka durumlarda hata var mı yok mu bakabilecek bir babayiğit var mıdır ?

Evet sorularımı ayrı başlıklar açıp forumu kirletmek yerine toplu şekilde sordum ki hem ben hem de yararlanacak başka arkadaşlar da mutlaka çıkacaktır diye düşünüyorum..

Bilginiz yettiğince cevap verirseniz çok makbule geçer.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

İyi forumlar.

Uluç Burak Kurt

wmaraci
reklam

Bulutekno Bulutekno Free Free Freelancer... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek FreeHuman
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 103 / 141
  • Ticaret 3, (%100)
Seo ayarlarını tam olarak ayarladın mı? Sadece yoast için geçenlerde yazı yazmıştım http://bulutekno.com/blog-tasarim/yoast-seo-ayarlari/.html bu adresten ulaşabilirsin. Tüm yoast detaylı anlatım bazı sorularının cevapları burada. Tek tek yazarak kafan karışmasın yazı oku. Anlayamadığın bir yer olursa pm atman yeterli.

Edit: 1: Kendi ip ni analistikten banlaman gerekiyordu geçenlerde bi arkadaş söylemişti forumda. Aratarak bulabilirsin.
2:Yetersiz içerik adsense kafasına göre diyor. Ama forumun genel söylediği her kategoride 10 ila 15 makale 250+ kelime üstü olması.
3:Meta açıklaması yoast seo dan yapacaksın.
4:Yoast seo ayarı.
5:Bilgim yok.
6:bilgim yok.
7:Bing ve yandex genel hali bu:)

HTML-CSS ve BOOTSTRAP-JQUERY,
PSD döküm,
Tema editleme.
Temayı responsive hale getirme.

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 324
  • Ticaret 3, (%100)
1. Bazı botları sayabiliyor ve seni de sayıyor. Bunun için "Google Analytics by MonsterInsights" eklentisini kurmanızı öneririm. Kendinizi bu sayılmadan çıkartabilirsiniz.

3. Anasayfanız indexlenmemiş olabilir. Google gibi Getir'den anasayfanızı tekrar gönderirseniz düzelebilir.

4. Google sayfalarınızı tekrar taradığında düzelecektir.

7. Onlar biraz yavaş geliyor. Bazen 1 ay bile kadar bekletebiliyor.

8. Sorun yok gibi görünüyor.

Bildiğimi düşündüğüm konularda cevap vermeye çalıştım.

Bilgeyim Bilgeyim Bilgeyim.com Kurucusu Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Operations Maintenance Centre
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 9 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Bulutekno adlı üyeden alıntı

Seo ayarlarını tam olarak ayarladın mı? Sadece yoast için geçenlerde yazı yazmıştım http://bulutekno.com/blog-tasarim/yoast-seo-ayarlari/.html bu adresten ulaşabilirsin. Tüm yoast detaylı anlatım bazı sorularının cevapları burada. Tek tek yazarak kafan karışmasın yazı oku. Anlayamadığın bir yer olursa pm atman yeterli.

Edit: 1: Kendi ip ni analistikten banlaman gerekiyordu geçenlerde bi arkadaş söylemişti forumda. Aratarak bulabilirsin.
2:Yetersiz içerik adsense kafasına göre diyor. Ama forumun genel söylediği her kategoride 10 ila 15 makale 250+ kelime üstü olması.
3:Meta açıklaması yoast seo dan yapacaksın.
4:Yoast seo ayarı.
5:Bilgim yok.
6:bilgim yok.
7:Bing ve yandex genel hali bu:)

seo ayarlarını tam olarak yaptım diye düşünüyorum . Her sayfa ve kategoriye girip altta çıkan yoast a meta acıklamasını yazdım çünkü. ama google henuz onları indexlemedi taramasına rağmen sürekli.

1. Filtrelemelerden kendi ip mi kaldırmıştım daha önce :) Sanırım onda sorun yok .
2. Bu konuda biraz daha çalışmak lazım o halde ..
3. Zaten yoasttan yapmıştım .
4. Ortam, kategori ve etiketler arşivlenmesin diye. Bu etiketler eskiden kalmış olabilir mi acaba ?
7. O zaman sıkıntı yok :) Google a devam ..

teşekkürler zamanını ayırdığın için.

Ek Olarak:

Ismail5412 adlı üyeden alıntı

1. Bazı botları sayabiliyor ve seni de sayıyor. Bunun için "Google Analytics by MonsterInsights" eklentisini kurmanızı öneririm. Kendinizi bu sayılmadan çıkartabilirsiniz.

3. Anasayfanız indexlenmemiş olabilir. Google gibi Getir'den anasayfanızı tekrar gönderirseniz düzelebilir.

4. Google sayfalarınızı tekrar taradığında düzelecektir.

7. Onlar biraz yavaş geliyor. Bazen 1 ay bile kadar bekletebiliyor.

8. Sorun yok gibi görünüyor.

Bildiğimi düşündüğüm konularda cevap vermeye çalıştım.

Cevapların için teşekkürler..

Ana sayfayı google gibi getirden yaparsam Ana sayfa diye bir sayfam yok nasıl yapacağım?
Sayfalara eklemedim onu. Okuma ayarlarında sabit sayfa olarak değil de son yazılar olarak ayarlamıştım.www.bilgeyim.com benim direk ana sayfam . Diğerlerinin hepsi kategori.
Sayfalarda sadece iletişim hakkında gizlilik koşulları vs. yaptım.
Uygun değil mi bu şekilde ? Yoksa illa ana-sayfa oluşturmalı mıyım ?

Ek Olarak: bir diğer sorum, etiketler bölümünden kullandığım 1 den fazla olan aynı etiketleri kaldırmalı mıyım ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al