freelance iş ilanları

Sokak Hayvanlarına Mama Bağışı

18 Mesajlar 2.706 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1184
  • Beğeniler 373 / 373
  • Ticaret 26, (%100)
Not: Facebook'tan Meryem Esin Akyürek / Hayvan Hakları Sunucusu ablamızın ricası için paylaşıyorum.

Sokakta kalan hayvanlar son zamanlarda bir çok eziyete ve şiddete maruz kalmaktadır. Havalar soğumaya başladı, ve bununla beraber aç kalmaları ve hasta olup ölmeleri söz konusudur.

Kış ve son bahar ayların da oldukça zor günler geçirip hastalıklara yenik düşmekteler, bunun yanı sıra aç kaldıkları için bünyeleri de zayıf düşmekte.

Hayvan sever dostlarımız kendi imkânları ile oluşturdukları hayvan besleme alanlarında kendi imkânları gereği yettiği kadar yüzlerce sokak hayvanına ev sahipliği yapmaktalar.

Bu yüzden hayvan sever dostlarimizin yetişemediği yerde mama desteği sağlamak için bizler hayvan severler devreye girmekteyiz.

Sokak hayvanları için yapacağınız 10 TL lık mama bağışı ile sizler de zor durumda kısıtlı şartlar altın da beslenen hayvan dostlarımıza mama yardımın da buluna bilirsiniz.

Yapıcağınız 10 TL’lik mama bağışını Google Play Store’dan Sokakta Kalanlar yazarak arama yapıp karşınıza çıkan 10 TL lik Mama Bağışı Fonu uygulamayı satın alarak projeye destek olabilirsiniz.

Yapacak olduğunuz bağış ile alınan mamalar, kargolanip ihtiyaç bölgelerine gönderildiği zaman kargo üzerinde gönüllü hayvan sever: Adınız Soyadınız yer alacaktır.

10 TL lık mama bağışı yapmak için ;
Google Play Store’a girip, ” Sokakta Kalanlar ” olarak arama yapıp karşınıza çıkan 10 TL lık uygulamayı satın alarak bağış yapa bilirsiniz.

İletiyi bildiren kişi.
Adı Soy Adı: Meryem Esin Akyürek
Kurum: Sokakta Kalanlar Hayvan Severler Derneği Sivil Toplum Örgütü (İstanbul)
Görevi: Hayvan Hakları Savunucusu

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Hayvanların daha fazla üremeden kısırlaştırılması gerek, bağışla olacak iş değil bu.
opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Hayvanların daha fazla üremeden kısırlaştırılması gerek, bağışla olacak iş değil bu.

Aynı şey insanlar içinde geçerli ne önlem alınıyor :) ?

Hayvanların yer yüzünde kapladığı alan ile insanların arasında dağ kadar fark var. Şu anda biz insanlar hayvanların alanlarının tümünü ele geçirdik ne bir yaşam alanları var ne de avlanacakları tarzda hayvanlar ..
opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
GokhanKara dostum sence bu kıyas mantıklı mı? Bir timsah veya kanguru için bu sözleri söylesen anlarım da kedi ve köpek evcil hayvanlardır zaten. Bu hayvanların sokakta işi yok! Evinde beslemek istemeyen sokakta da beslemesin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1184
  • Beğeniler 373 / 373
  • Ticaret 26, (%100)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Aynı şey insanlar içinde geçerli ne önlem alınıyor :) ?

Hayvanların yer yüzünde kapladığı alan ile insanların arasında dağ kadar fark var. Şu anda biz insanlar hayvanların alanlarının tümünü ele geçirdik ne bir yaşam alanları var ne de avlanacakları tarzda hayvanlar ..

Kesinlikle çok doğru, artık hiç yeşil alanları yok basıcakları toprak yok.
Avlanıcak bir yerleri yok. Herşeylerini ellerinden aldık.

Ek Olarak:

İsa adlı üyeden alıntı

GokhanKara dostum sence bu kıyas mantıklı mı? Bir timsah veya kanguru için bu sözleri söylesen anlarım da kedi ve köpek evcil hayvanlardır zaten. Bu hayvanların sokakta işi yok! Evinde beslemek istemeyen sokakta da beslemesin.

Aslında tüm sokak hayvanları doğa'ya aittir evlere değil.
İnsanlar kediyi fare ve haşere yakalasınlar diye evcilleştirdiler.
İnsanlar köpekleri ise av için kullanmak için evcilleştirdi.

Hayvanlar doğaya aittir, doğa ise insanların korunmasına.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Hayvan her türlü haşereyi, börtüyü böceği en önemlisi eko sistemin ücretsiz ve kusursuz çalışanıdır, her yönü ile araştırabilirsiniz.

Ben 1 yıldır ( ve daha önceki yıllar ) kedi sahibiyim. Bugün 1 sokak kedisi kendi muhitinde maximum 2 * 3 yıl yaşayabiliyor. Evde bu 10 * 15 yıla kadar çıkabiliyor.

Sadece 1 soru soracağım. Şu zamana dek kaç tane sokak hayvanına yemek verdiniz, barınak sağladınız yada bir hastalığında kazada veterinere götürdünüz ?

Evinizin önüne kapı önüne en basitinden kaç kere su koydunuz ? Kedi köpek olarak sınıflandırmıyorum sadece hayvanlar eğer yer yüzünde Allah C.C. tarafından beraber yaşayabilelim diye gönderildiyse onlara da sahip çıkmamız gerekiyor.

Öyle öldürerek, zehirleyerek ya da kısırlaştırarak çözüm olmaz. Bilinçsiz üreyen tek varlık insanoğludur bunada emin olabilirsiniz.
opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1184
  • Beğeniler 373 / 373
  • Ticaret 26, (%100)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Hayvan her türlü haşereyi, börtüyü böceği en önemlisi eko sistemin ücretsiz ve kusursuz çalışanıdır, her yönü ile araştırabilirsiniz.

Ben 1 yıldır ( ve daha önceki yıllar ) kedi sahibiyim. Bugün 1 sokak kedisi kendi muhitinde maximum 2 * 3 yıl yaşayabiliyor. Evde bu 10 * 15 yıla kadar çıkabiliyor.

Sadece 1 soru soracağım. Şu zamana dek kaç tane sokak hayvanına yemek verdiniz, barınak sağladınız yada bir hastalığında kazada veterinere götürdünüz ?

Evinizin önüne kapı önüne en basitinden kaç kere su koydunuz ? Kedi köpek olarak sınıflandırmıyorum sadece hayvanlar eğer yer yüzünde Allah C.C. tarafından beraber yaşayabilelim diye gönderildiyse onlara da sahip çıkmamız gerekiyor.

Öyle öldürerek, zehirleyerek ya da kısırlaştırarak çözüm olmaz. Bilinçsiz üreyen tek varlık insanoğludur bunada emin olabilirsiniz.

Aklımdan geçen herşeyi özetlemişsnizi vallahi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

kim diyor evcil diye? işte buna gülerim, cüheyla bir toplum yetiştirilirse, vicdan da budur!
opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1184
  • Beğeniler 373 / 373
  • Ticaret 26, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

kim diyor evcil diye? işte buna gülerim, cüheyla bir toplum yetiştirilirse, vicdan da budur!

Kafamda ki profili çiziyim, Hayvanlar > Doğaya > Doğa > İnsanlara >
Genel olarak yani tüm doğa yaşam alanları, insanların koruması ile hayvanların yaşamasını ve barınması adınadır.
Allah (cc) bizlere yer yüzünde yaşamamızı sağlıyor, bizler de hayvanların doğada yaşamasını sağlamalıyız.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
GokhanKara olayı dramatize etme, evimde 1 tane yavru kedi besliyorum, annesi ve diğer 4 kardeşi de bahçede yaşıyor. Bahçenin dışında sokakta da 3-4 kedi daha var. Ben ve babam dışında bu kedilere yemek veren sadece bir komşumuz var. Bu şekilde giderlerse biz de bakamaz duruma geleceğiz çünkü sürekli ürüyorlar ve mamaların parasını bizzat cebimizden veriyoruz.

Ben hayvanlardan rahatsız değilim, siz istediğiniz kadar mama verin binlercesi donarak ölüyor, haberiniz bile olmaz.

WebDost saçma sapan konuşup benim canımı sıkma.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al