wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Konusunda Bir Fikir Vermenizi İstirham Ediyorum

23 Mesajlar 2.826 Okunma
wmaraci reklam

ArsYazar1 ArsYazar1 Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Home Ofis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 30 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Bu konuda en sağlıklı araştırmayı nereden yapabilirim ?

İşin özü temiz kalmış bir site bulmak zor (Spama Dönüşmeyen).
Bu konuda örneğin milliyet bloga üye olup yazı yazarak link vermek mümkün müdür? Yada bune benzer başka hangi araçlar bulunabilir?

wmaraci
reklam

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
benim tavsiyem hocam linkleri paylaşırken goo.gl kullanın ve yazılarınızın daha çabuk indexlenmesi ve sıralamadaki sorununuzu gidermek için yazı linklerini google site kayıttan tek tek kayıt edin hem daha çabuk indexlenir tüm yazılarınız hem de sıralamaya daha rahat ve oturaklı bir şekilde yerleşirsiniz (benim düşüncem bu yönde en azından)

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Home Ofis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 30 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
goo.gl kullanma konusunu yazılımcıma ileteeğim. Diğer konuda ise web master tualstan hemen sayfayı getir yapıyorum. Sanırım bunu kastettiniz.

Ek Olarak: BU ARADA BENİM ÖNEMLİ BİR TAVSİYEM :
Fabrikasyon usulü makalelerden uzak durmanız. Çünkü satın aldığım 20 kadar makalenin tamamı gerilerde. Hep benim yazdığım makaleler ziyaret aldı. Satın aldığım kişi nasıl bir hile yapmış bilemiyorum.
Çünkü özgünlük puanını geçti.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de bir tavsiyede bulunayım... dostum aynı konu ile ilgili birden fazla makale yazma, zira google hangi yazıyı üste taşıyacağını bilemez bu durumda sıralamada yükselmeniz daha zor olacaktır.

Örneğin omlet ile ilgili bir konunuz var diyelim

1 omlet nedir
2 omlet nasıl yapılır
3 omlet ne kadar sürede pişer
4 omlet hangi tavada pişer... gibi aynı konuyla ilgili bir sürü yazı yazmak yerine omletle ilgili tek bir yazı yazıp alt başlıklar şeklinde yazıyı yayınlamanız daha mantıklı.

bu şekilde omletin nasıl yapılacağını arayan da, omletin ne kadar sürede pişeceğini arayan da aynı yazıya gelir... güçlü bir sayfa ortaya çıkarmış olursunuz.

insanlar omlet aradığında google da hangi yazınızı üste çıkarayım derdinde olmaz.

Saygılar...
ArsYazar1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
fazla takmayın bu tür konuları siz yazınıza odaklanın birde ref linkler alın yada dmoz kaydı yaptırın. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaya çalışın ama söylemeden geçemeyeceğim 1 kişi ile bu işler çok zor bence işi bilen 3 kişi gerekiyor.

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Home Ofis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 30 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam tam zamanında yetistiniz. Bugün tam da bu şekilde içerik oluşturmaya baslayacaktim . Hakikaten mantıklı bu dediğiniz.
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

DenizCaglar DenizCaglar Danışman & Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webtasarım&Yazılım geliştirme&
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 55 / 46
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam kelimlerin 1000 olmasi siralamaya girecegi anlamina gelmez. Siralama degismesinin 2 sebebi var 1. Yeni rakiplerin o kelimelere girmesi yada rakiplerin sitesinin uzun surecte acik olmasi. Bu iyi birsey siz yeni bir site olmasina ragmen zorluyorsunjz zamanla siralamada sabit kalacaginiza eminim.birde googleda linkleriniz tam oturmamistir zamanla oturur. 2. Durum ise etiketlerinizi google sikiyir olabilir bazen gelip bazen gidiyor ise oda zamana bagli olarak oturur. Sitemap ile her gonderilecek linki daha dogrusu etiketi kabul etmeyebilir. Ama ana yazinizi ekler. Muhtemelen o siralamalarin bazi etiket linkidir bu durumu etkiler. Bana sorarsaniz okadar uzun yazin yazacaginiza yaziyi yariya indirin aranma ihtimali yuksek olan etiketler ayri yazi yazin yazilariniz 300 u gecsin yeter. Birde yazilariniz hepsi ayni kelime sayisinda olmasin.

Hit olarak ise girdiginiz kelimenin aranma hacmi ile alakalidir. Bazen insanlar sizin dusundugunuz kelimelerde arama yapmayabilir. Zamanla hitiniz artacaktir. Erken pes etmeyin 6. Aydan sonra herse iyiye gidecektir.

Sitenizi ozelden yazabilirseniz hatalarinizi ve calisma hatalarini kelime hatalarini seo hatalarini size ucretsiz sunabiliriim. Muhtemelen yanlis giden biseyler vardir.
Mobilden yazdim hatam varsa affola.

Serginho Serginho WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 25 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Doğrusu bu verilerle kimse size sağlıklı bilgi veremez. %100 özgün ve benzersiz içeriğiniz varsa dışarıdan gelecek backlink vs etkilere ihtiyacınız çok azdır. Lakin içeriğiniz özgün ve rekabet oranınız yüksekse mutlaka dışarıdan benzer içerikli sitelerden link, tanıtım yazıları vs almalısınız. Başarılar.

umay umay EF Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Profesyonel Seo
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 3 / 43
  • Ticaret 13, (%100)
Mesajım bulunsun

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
Link alın, link almayan site ne kadar iyi ve kaliteli içerik üretirse üretsin bir işe yaramaz. Olmadı long tail seo çalışması yapın ve böylelikle aranma hacmi düşük kelimelerden sitenize trafik çekin. Ama aranma hacmi yüksek kelimelerde bunlar da işe yaramaz. İndex sayınızın artması çok önemli ve doğru internal linking kurgunuzun olduğuna emin olun. Sitede kalma süresini arttırın, hit çekin ve sosyal medya kanallarını mutlaka kullanın. Sitenin güvenirliğini ve otoriterliğini arttıracak çalışmalar yapın. Teknik seo yapın ve daha birçok şey.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al