freelance iş ilanları

Google Admatic İçin Uyarıyor

17 Mesajlar 3.111 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
Admatic pişmanlıktır, kullanmayın ben de kaldırıyorum an itibariyle. Bir zamanlar gayet güzel gelirler elde edilirken artık Casus hocamın da dediği gibi 10k tekile verdiği para 3 kuruş bir şey. Yazıktır günahtır yani, muhtemelen büyük haber siteleriyle anlaşmaları var hit açıkları olduğunda bizim gibi gariban webmaster'ların hitlerini kullanıyorlar ve 3 kuruş veriyorlar.
Alseyan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)

hsynksy adlı üyeden alıntı

Hocam bu konuyla ilgili mail attınız mı?Bende de aynı durum var.Ayrıca Admatic'le ilgili arkadaşlar için açıklama yapayim.Aşağıdaki reklam türlerini kullanıyorum.En çok kullanılan interstial reklamını ziyaretçileri rahatsız etmemek için kullanmıyorum.(site açılışında açılan büyük reklam)
Şuana kadar Toplam: 5,248 hite şimdiye kadar 5.67 TL yansımış.İnterstial'da kullansaydım daha fazla artardı.1000 görüntülenme ücreti :1.75 Tl falan Ayrıca ınpage reklamlar çok mantıklı.Adsense daha önce kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.

1000 görüntülemeye verdiği tutarlar;

Masthead (Desktop) 3.00 ₺
Scroll (Desktop) 0.50 ₺
Scroll (Mobile) 0.50 ₺
InPage (Desktop) 1.00 ₺
InPage (Mobile) 1.00 ₺

sitenizi pm atarmisiniz bende kullanmayi dusunuyorum

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)

hsynksy adlı üyeden alıntı

Hocam bu konuyla ilgili mail attınız mı?Bende de aynı durum var.Ayrıca Admatic'le ilgili arkadaşlar için açıklama yapayim.Aşağıdaki reklam türlerini kullanıyorum.En çok kullanılan interstial reklamını ziyaretçileri rahatsız etmemek için kullanmıyorum.(site açılışında açılan büyük reklam)
Şuana kadar Toplam: 5,248 hite şimdiye kadar 5.67 TL yansımış.İnterstial'da kullansaydım daha fazla artardı.1000 görüntülenme ücreti :1.75 Tl falan Ayrıca ınpage reklamlar çok mantıklı.Adsense daha önce kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.

1000 görüntülemeye verdiği tutarlar;

Masthead (Desktop) 3.00 ₺
Scroll (Desktop) 0.50 ₺
Scroll (Mobile) 0.50 ₺
InPage (Desktop) 1.00 ₺
InPage (Mobile) 1.00 ₺

Hocam verdiği ücretler fena değil gibi görünse de sayımları berbat ötesi, benim hitimin 3/1'ini sayıyor adeta. Alternatifi olan yok mu son 2 haftadır arıyorum ama kimseden ses yok.

gaste gaste webibo.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba ;

Konuyu sizlere şu şekilde açıklayalım , teşekkürler

Bahsedilen konunun web sitesi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Google Search Console üzerinde görülen engellenen kaynaklardaki url adresleri tamamen admatic.com.tr domainine aittir.

https://ads4.admatic.com.tr/robots.txt
https://ads5.admatic.com.tr/robots.txt

dosyalarında görüleceği gibi robotların engellendiği admatic reklamlarıdır ve domain admatic.com.tr’ye aittir. Sitelerin index almasıyla ilgili bir uyarı değildir.

Konuyla ilgili Google 11 Mart 2015 tarihinde gerekli resmi açıklamayı yapmıştır : https://webmasters.googleblog.com/2015/03/unblocking-resources-with-webmaster.html.

Google Adsense kullanan sitelerde engellenen kaynaklar http://www.googleadservices.com/pagead/conversion.js bölümünde adresini göreceklerdir.

Google yardım forumlarında sorulan soruya yine Google tarafından gerekli yanıt verilmiştir : https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/8aiwSS8FA_Q

Kısaca robotlar için engellenenler admatic reklamlardır, site yada sayfalar değildir. Google search console üzerinde yer alan bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu engellemeler başta Adsense olmak üzere dünyadaki bütün reklam firmaları tarafından yapılmaktadır.

Aykut Yıldız
Publisher relations director

Yok imza falan
wmaraci
wmaraci

qazwss qazwss WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 131 / 83
  • Ticaret 8, (%100)
gaste Çok teşekkür ederim bilgilendirmen için. Peki web sitem birden index almamaya başladı bunun sebebi nedir? Mesela en son yazdığım Puhu TV ile ilgili yazım bir türlü çıkmıyor halbuki indexlenmiş ve tam url ile aratınca çıkıyor. Çok fazla hata sayfası döndürüyor sitem bunun etkisi olabilir mi? Her linkin sonuna kendiliğinden instagram eklemiş. Örneğin mertcankiyak.info/yararli-konular/website-x5-nasil-kullanilir/instagram. Aslında instagram ekinin olmaması gerekiyor.

gaste gaste webibo.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
qazwss O yazıyı yazan ben değilim, açtığınız konu benimde dikkatimi çekti ekran görüntümü gönderdim yanıt bu şekilde geldi. Yaşadığın index sorunu çoğu site için geçerli, saniyesinde index alan sitelerim suan saatler sonra indexleniyor.

Yok imza falan

qazwss qazwss WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 131 / 83
  • Ticaret 8, (%100)
gaste İlgin için çok teşekkür ederim o zaman sabırdan başka bir çaresi yok :) Kolay gelsin.
gaste

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al