freelance iş ilanları

İşsizliği devlet mi körüklüyor ?

32 Mesajlar 4.630 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Ranay kpss, ygs, lys, tamam belirli bir kısıtlama gerekiyor. İşkur'a dahi gitseniz, gönderecekleri yerler yine aynı yerler. Masa başından daha çok kazandıracak meslek dalları var, önemli olan elinde bir mesleğin olması.

wmaraci
reklam

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Eğitim, Çalışma, Sağlık hangisi düzgün ki ülkemizde. Tabi ülke varsa ...?
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Top90da Top90da WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 49 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi konu başlığına gelirsek devlet neden kendine laf ettirsin ? ülkenin büyük sorunu işsizlik ve bu sorunu otomatikman siyasilere dayatıyorlar bu durumda devlet neden kendine laf ettirsin körüklüyor derken onların zararına bir algı olmaz mı ?

$ Hit alan bir siteniz mi var dolar bazında para kazanın $

https://popcash.net/register/63254

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Devlet emekli ediyor hala o emekliyi çalıştırmasını nasıl açıklarsınız ?

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN
wmaraci
wmaraci

Top90da Top90da WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 49 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Ona bende kızıyorum açıkçası ama yani mantıklı olan gençlerin önünü açmak ancak sanayide deneyimli eleman yokki arkadaşında dediği gibi herkes masabaşı iş diyor herkes memur olmak istiyor :D bende.. Şahsen bende bir işçiyim...

Örneğin devlet tarih öğretmeni atamıyor değilmi emeklide etmiyor neden ? yaşlı olan hocalar daha tecrübeli tarih tecrübe isteyen birşey millet ataması olmadığı halde tarih öğretmenliği okuyor inadına sonra atama yok işsizim diye ağlanıyorlar.... Şu zenginkleri incelesinler hangisi inek gibi yıllarca okumuş adamlar fikir üğretmiş zengin olmuş

++ ayrıca tek maaşla yine geçinilmez adam emekli oldu ama yetiremiyor mecbur çalışıyor
haber58 53426

kişi bu mesajı beğendi.

$ Hit alan bir siteniz mi var dolar bazında para kazanın $

https://popcash.net/register/63254

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Top90da adlı üyeden alıntı

Bırak anlatamassın :) aynen dediğin gibi adam okumamış farikaya girmem çalışmam diyor bunlardan çöpçü bile olmaz

Ek Olarak:

"
Gencecik insanların önüne YGS - LYS kazığını koyup zevk ve yeteneği yerine puana göre bir bölüme yerleştiriyor. Aslında bölümler gençlere yerleşiyor. Sonrası okul ya bitmiyor yada bitse dahi o sektörde çalışmıyor. Çalışanlar bırakıyor , mutsuz oluyor.
"
Lise yıllarımda bunu hergün konuşurdum şuan düşünüyorumda herkes bilgisayarcı bankacı memur doktor v.s olmaya kalksa bu iş nasıl olur mecburen eleme yoluna gidiyorlar saçma sapan yollarla devlet herkesin kalkınmasını istemiyor ki tüm dünyada böyle bu herkes okusa nitelikli olsa devlet nasıl onlara iş ayarlayacak ? bilerek tabiki saçma sapan engeller koyuluyor.

Benim işimi daha iyi yapabilecek insanlar varken ben yapıyorsam durum kötü.
Profilimden mesleğime bakabilirsin ve illa kı var:/

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
bilmem kaç tane üniversite actık diye övunuyorlar . Bizim zamanımıza universite kazanmak zordu kazandık diye sevınıyorduk sımdı bakıyorum liseden cıkan herkes unıversıtelı oluyor her yere universte acmıslar sonuç yıgınla diplomalı işsiz. Madem iş imkanı yaratamayacaksın neden insanların ömründen çalıyorsun ? Üniversite okumakla kültürlü vs olunmuyor şimdi bakıyorum üniversite okumuuz 2,700 maaşla çalışıyoruz aynı şirkette üniversite okumamış çalışanlarda var ya da 2 yıllık okumuş aynı ücreti onlarda alabiliyor. Emekliler çalışıyor kısmına gelince, babam emekli 1100 lira emekli maası alıyor kucuk kardesım oldugundan dolayı hala calısıyor emekliler niye calısıyor diye bır sey dıyemezsın emeklilerin çalışmamasını istiyorsun doğru düzgün yaşama hakkı sunacaksın emekliye.Bu ülkede devletin tek baktığı memurlar memur emeklileri vs. diğer çalışanlar işçiler vs dvletin sorumluluğunda değil. Bugüne kadar fetöcüleri yerleştirdiler devlet kademelerine bugünden sonra tayyipçileri. Bu ülkede illa birşeyci olmak zorundasın, dönemi gelir atatürkçü dönemi gelir tayyipçi dönemi gelir şucu bucu. Biz Müslüman Türk evladıyız varsın ataturkcusu ataturkcusunu tayyıpcısı tayyıpcısını kayırsın sonunda hepsi yok olacak biz hep varolacağız.
haber58

kişi bu mesajı beğendi.

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
1.500 TL asgari ücret yaptık diyipte dolar 3.34ken herşey pahalıyken o adamın senin yanında köle gibi çalışmasını bekleme. Tabi ki işsiz kalır daha iyi.
ChesterFiel

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
demircan
Benim 1500TL verdiğimi nereden biliyorsun? Bu kadar emin konuşabiliyorsun? Tartışma benimle boşuma.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

İşsizlik diye bir şey yok. Ben işveren olarak yanıma ne işçi bulabiliyorum, ne de yetiştirmeye eleman. İşsizliği memuriyetle karıştırmayın. Herkes memur olmak ister ben dahil, lakin şu işsizlik olayını anlamıyorum. Yürüdüğüm caddelerde her taraf işçi arıyor, herkes masa başı iş istediği için işsizlik artıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

demircan
Benim 1500TL verdiğimi nereden biliyorsun? Bu kadar emin konuşabiliyorsun? Tartışma benimle boşuma.

Sadece merak ettim, sektör nedir ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al