freelance iş ilanları

İşsizliği devlet mi körüklüyor ?

32 Mesajlar 4.644 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Herşey iyi hoş da, suçu emeklilerin çalışmasına atamazsınız bence.

Açlık sınırı emeklilere ödenen emekli maaşından çoksa, bu emekli olmuş teyzemiz amcamızın çocuklarını büyütmek veya hiç yoktan geçinme gibi bi derdi varsa o adamlar da çalışmak ister tabii ki. Sorun emekliye hakkını vermekte. Yoksa emekli büyüklerimiz istemez mi evimde oturup çayımı içeyim, param da yatsın çalışmayayım.

Bugün emeklileri 'çalışıyor' diye suçlayan arkadaşlar, ileride yaşlanıp çalışmak zorunda kalırsanız bu düşüncelerinizi hatırlayın.

wmaraci
reklam

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)
Devlette nakit para açığı olduğundan dolayı kriz çoktan başladı. İşsizlik zaten en önemli problem ama varsa yoksa feto gündemiyle kandırıyorlar milleti. Ama artik dananın kuyruğu kopacak, işsizlik 2000 li yılların en yüksek seviyesine gelmişse 10 bin kişilik polis alımına 500 bin kişi başvuruyorsa artik siz düşünün.

LG-D855 cihazımdan gönderildi
benibenimlebirak

kişi bu mesajı beğendi.

ferhatcklt ferhatcklt Denemek iyidir. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 79 / 27
  • Ticaret 7, (%100)
Emekliyi neden çalıştırır kaynak çıkışını azaltmak için.
Diplomalı işsiz olduğunda en azından fırsatları değerlendirebilir.
Ayrıca bence kolay iş kavramına yoğunlaşılmasından dolayı işsizlik artıyor. (çevremdekilerin İnternetle olan işlere kolay iş gözüyle bakmasından dolayı, her işe girmeden kolaydır. )
Kişisel görüşüm düşüncem

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
Bu konu hakkında herkesin bir düşüncesi görüşü vardır. Benim söylemek istediklerim işsizlik diye bir şey kesinlikle yok. Bursa'da oturuyorum ve büyük bir topluluk olan " Koç " grubunun Fiat Tofaş fabrikasında çalışıyorum. Bursa'da iş imkanı o kadar çok ve geniş ki sorun olan bence kesinlikle şu iş veren işçiye iş beğendiremiyor. İş başı yapılıyor işi beğenmiyor, mesai saatlerini beğenmiyor (benim gibi) vs. böyle uzayıp gidiyor. İşsizlik diye bir şey kesinlikle yok askerliğimi yapıp geldim ve bir çok yere forum doldurdum 10 yerden 8'i dönüş yaptı ve en iyisini seçip başladım hala çalışıyorum. Bizim insanımız rahat olsun, çalışma saati az olsun, maaşı iyi olsun, cumartesi pazar tatil olsun düşünceleriyle hareket ettiği için işsiz.

Diğer bir faktör ise mezun olunan okulların Lise dengi olmaması maalesef. Bir çok firma en az bunu arıyor ve benim diğer düşüncem eğitimi eksikliğinin çok büyük bir şekilde artması ve artışa devam etmesi örnek veriyorum kardeşim daha 20 yaşında ve liseyi okumak istemedi, okumadı da ileride en büyük engellerinden biri olacak.

Demem şu ki işsizlik yada iş yok diye bir şey kesinlikle yok.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.
wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

DarkJoueur adlı üyeden alıntı

Bu konu hakkında herkesin bir düşüncesi görüşü vardır. Benim söylemek istediklerim işsizlik diye bir şey kesinlikle yok. Bursa'da oturuyorum ve büyük bir topluluk olan " Koç " grubunun Fiat Tofaş fabrikasında çalışıyorum. Bursa'da iş imkanı o kadar çok ve geniş ki sorun olan bence kesinlikle şu iş veren işçiye iş beğendiremiyor. İş başı yapılıyor işi beğenmiyor, mesai saatlerini beğenmiyor (benim gibi) vs. böyle uzayıp gidiyor. İşsizlik diye bir şey kesinlikle yok askerliğimi yapıp geldim ve bir çok yere forum doldurdum 10 yerden 8'i dönüş yaptı ve en iyisini seçip başladım hala çalışıyorum. Bizim insanımız rahat olsun, çalışma saati az olsun, maaşı iyi olsun, cumartesi pazar tatil olsun düşünceleriyle hareket ettiği için işsiz.

Diğer bir faktör ise mezun olunan okulların Lise dengi olmaması maalesef. Bir çok firma en az bunu arıyor ve benim diğer düşüncem eğitimi eksikliğinin çok büyük bir şekilde artması ve artışa devam etmesi örnek veriyorum kardeşim daha 20 yaşında ve liseyi okumak istemedi, okumadı da ileride en büyük engellerinden biri olacak.

Tam tersi, patronlar, zaten kamyonla bos adam var, biri gitse biri gelir diyebildigi icin cumartesi pazar da calistiriyorlar, issizligin babasi var. Issizlik zaten budur. Sayisiz fabrika tum iscilerine sabit asgari ucret veriyor, 10 yillik da 3 yillik da yeni giren de asgari ucret aliyor, zam bile yapmiyorlar ama hala oraya bile mahkum kalan insanlar var, Turkiye de en bilinen aydinlatma markalarindan birisi asgari ucretin altinda calistiriyor mesela, bankaya asgari ucret yatiyor, maasi ceken gidip onun bir kismini muhasebeye geri iade ediyor. Issizlik olmasa bunlar olurmuydu ? Issizlik oldugu icin bu bahsettigin agir sartlar doguyor yani. Arz talep dengesi iste, issizlik arttikca sartlar agirlasir issizlik azaldikca sartlar iyilesir. Sadece sartlara bakarak bile issizlik var mi yok mu anlayabilirsiniz.

Haftada 2 gun tatili yoksa, gunde 8 saatin ustunde calistiriyorsa o is is degildir. Orada insan mecburiyetten duskunlukten calisir, alternatifi olmadigindan calisir.

Issizlik rakamlari devlet aciklamasi ortada iste, hele genc issizlik %25 civari deniyor, daha nasil issizlik olacak ? Muhendisin gidip hamallik isi bulmasi issizlik yok demek icin sebep olamaz ya da haftada 6 gun 10 saat asgari ucrete calistiran is yerlerinin olmasi bahane olamaz.

Bir de bu issizlik rakamlari ekonominin durumunu gidisatini gosterir, issizligin aylik grafiklerde azalmasi demek yeni fabrikalar is yerleri acilmis demektir iyiye gidise isaret eder, tersine issizligin artmasi demek is yerleri kapaniyor ki calisanlar issiz kalmaya basliyor yani isler kotu gidiyor demektir. Yoksa elbet bir is bulmak mumkundur her zaman.
akrepkral 53426

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
LikeSend sizin söylediklerinize de katılıyorum. Aksini iddia etmiyorum ama benim gördüğüm bu. Ben bile beğenmiyorum 6 gün 8 saat 3 vardiye. Şartları iyi ama içi beni yakıyor.
haber58

kişi bu mesajı beğendi.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Arkadaşlar bazılarınıza bakıyorum da emekliler çalışmasın mı yarın siz de aynı duruma düşer yazmış. Değerli arkadaşım emekliler zaten çalışarak emekli olmuş. Emekliler neden çalışıyor ihtiyacı olduğu için değil mi ? Devletimiz emeklilere hakettiğini verirse şayet o zaman gençlerimiz de işsiz kalmaz. Gençler çalışacağı için de işgücü piyasası ve iş üretimi daha fazla olur. Benim görüşüm tabi (YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ))
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)

DarkJoueur adlı üyeden alıntı

Sen Bursa için konuşmuşsun peki bende sana Adanadan bahsedeyim; burada işsizlik had safhada geçen işkurun bir etkinliği oldu işveren ve işçiyi buluşturan koca spor salonu taştı gitti. Oradaki firmalar sadece veri tabanlarını doldurmak için cv alıyorlar o kadar. Turkiyenin en büyük 5. Kentinde durum böyleyse daha küçük şehirleri siz düşünün. Oyle kesinlikle yok deyip de görmezden gelemezsiniz.

LG-D855 cihazımdan gönderildi

• Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
akrepkral ben görmemezlikten kesinlikle gelmiyorum. Ben başında da belirttim gördüğümü söyledim ve herkesin düşüncesinin farklı olacağını da.
haber58

kişi bu mesajı beğendi.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Yani bir kapitalist işveren dayatması ile karşı karşıyamıyız ? Peki çözüm ne ?

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al