wmaraci reklam
lidertakipci

Video Kamera İçin Tavsiye

11 Mesajlar 1.552 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba, .tv uzantılı site ve youtube kanalı üzerinden yayınlanacak sokak röpörtajları tarzı videolar çekmek üzere kamera araştırıyorum
Bütçem 4000 TL
Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera ile karşılaştım.
Aslında ne olduğunu da bildiğimden değil bütçeye yakın olduğu için bu kamerayı almayı düşünüyorum.
Bağlantısını paylaştığım kamera hakkında bilgisi olan veya farklı bir kamera önerisi bulunan arkadaşlar yazarsa iyi olur
Şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaş nasıl bir şey arıyorsun bütçe nedir tavsiye de bulunabiliriz.

Çanakkale

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam video kamera olarak akıllarda kaldığı için sanırım böyle bir şey yapıyorsunuz ama bir Radyo Televizyon ve Sinema öğrencisi olarak söyleyebilirim ki biz kısa film çekimlerinde dahi bu tip şeyleri pek kullanmıyoruz. Canon 600d-700d makinaları (biraz daha iyisi olsun derseniz Canon EOS 60D önerebilirim, son kısa filmimizi bu makineyle çektik, tripod ile geceleri az da olsa gren yapıyor, onun dışında sorunu hiç yok diyebilirim.) fazlasıyla işinizi görecektir temiz çekimler olacaktır. Bütçenizin de altında öneriler, yani kalanıyla PR ve Reklam çalışmalarınıza ek yapabilirsiniz. Fakat illa üst sınıf bir şey alacağım diyorsanız Sony ve Panasonic gibi markaların DSLR makinelerine bakabilirsiniz. Bunu neden böyle söylediğime gelecek olursak, video kameralar hareketli görüntüleri elbette daha iyi kaydeder ama durağan görüntü konusunda DSLR fotoğraf makineleri de işinizi görecektir. Yani röportajları koşarak almayı düşünmüyorsanız bence bütçenizi buna yönelik ayarlayabilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

ACelikaL ACelikaL I LOVE YOU PHP! Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Gazeteci,Yazar,PHP Geliştirici
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 45 / 46
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba, Ajans muhabiriyim, hergün çekim yapıyorum ve bu adresteki kamerayı 3 senedir kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca bu adresteki ürünüde tavsiye ederim..

wmaraci
wmaraci

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Sony rx100 mark 4 al 4k çekim net görüntü temiz gece görüntü çekimi ses kalitesi iyi
Herşeyi iyi daha ne diyeyim başka makina bakma derim

WebSeoMerkezi WebSeoMerkezi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Recoder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Şahsen böyle bir iş yapıyor olsam o bütçelere 6D Mark III alırdım. Ya da biraz daha ek bütçe ile ikinci el bir 5D Mark III almayı düşünürdüm elinde bunlardan biri olursa düğün fotoğrafçılığı bile yapabilirsin :)

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

halo9217 adlı üyeden alıntı

arkadaş nasıl bir şey arıyorsun bütçe nedir tavsiye de bulunabiliriz.

yorumunuz için teşekkürler, bütçe 4000 tl, ek donanımla maksiumum ayırabileceğimiz tutar 5000 tl

EranKucuk adlı üyeden alıntı

Hocam video kamera olarak akıllarda kaldığı için sanırım böyle bir şey yapıyorsunuz ama bir Radyo Televizyon ve Sinema öğrencisi olarak söyleyebilirim ki biz kısa film çekimlerinde dahi bu tip şeyleri pek kullanmıyoruz. Canon 600d-700d makinaları (biraz daha iyisi olsun derseniz Canon EOS 60D önerebilirim, son kısa filmimizi bu makineyle çektik, tripod ile geceleri az da olsa gren yapıyor, onun dışında sorunu hiç yok diyebilirim.) fazlasıyla işinizi görecektir temiz çekimler olacaktır. Bütçenizin de altında öneriler, yani kalanıyla PR ve Reklam çalışmalarınıza ek yapabilirsiniz. Fakat illa üst sınıf bir şey alacağım diyorsanız Sony ve Panasonic gibi markaların DSLR makinelerine bakabilirsiniz. Bunu neden böyle söylediğime gelecek olursak, video kameralar hareketli görüntüleri elbette daha iyi kaydeder ama durağan görüntü konusunda DSLR fotoğraf makineleri de işinizi görecektir. Yani röportajları koşarak almayı düşünmüyorsanız bence bütçenizi buna yönelik ayarlayabilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

yorumunuz için teşekkürler, hocam ticari amaç taşımayan cinsiyet kimlikleri ile ilgili bir projede kullanacağız.
sokak röpörtajları, sanatçılarla röprtaj, kısa film çekmeyi de düşünüyoruz, yalnız bütçemiz kısıtlı bir de fotoğraf makinası görünümünde kamera olmasın istiyoruz
kamera için maksimum ayırabileceğimiz tutar donanımla birlikte 5000 tl
ilerde destek alabilirsek ek donanım alırız
tanıtım konusunda bir sıkıntımız yok, google'dan aylık 10.000$ reklam desteği alıyoruz. reklam konusunda bir sıkıntımız yok.
sıkıntı yaşamazsınız diyorsanız bağlantısını paylaştığım makinayı alabiliriz

ACelikaL adlı üyeden alıntı

Merhaba, Ajans muhabiriyim, hergün çekim yapıyorum ve bu adresteki kamerayı 3 senedir kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca bu adresteki ürünüde tavsiye ederim..

yorumunuz için teşekkürler, hocam bu makinayı da inceledik, fakat biraz amatör görünüyor
röpörtaj ve çekimlerde çok basit görünür gibi bir düşüncemiz oldu
diğer bir iki model daha var onlar da bütçeyi aşıyor, bir de canon sırf fotoğraf ve video kamera üzerine olduğu için canon olsa daha iyi olur gibi bir düşüncemiz var.

ermaneray adlı üyeden alıntı

Sony rx100 mark 4 al 4k çekim net görüntü temiz gece görüntü çekimi ses kalitesi iyi
Herşeyi iyi daha ne diyeyim başka makina bakma derim

yorumunuz için teşekkürler, fotoğraf makinası görünümünde bir şey bakmıyoruz

webseomerkezi adlı üyeden alıntı

Şahsen böyle bir iş yapıyor olsam o bütçelere 6D Mark III alırdım. Ya da biraz daha ek bütçe ile ikinci el bir 5D Mark III almayı düşünürdüm elinde bunlardan biri olursa düğün fotoğrafçılığı bile yapabilirsin

yorumunuz için teşekkürler, söz ettiğiniz makina 6000 TL'den başlıyor, hem o kadar bütçe yok hem de fotoğraf makinası tarzı bir şey bakmıyorum

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
hocam fotoğraf makinası görüntüsüne takılmayın youtube deki popüler kanalların sahipleri
mark 3 ve mark 4 kullanır bu olmazsa olmazdır.

arka ekranı 90 derece dönebiliyor tripod zaten takılıyor
o fiyata o kalitede görüntü verecek makina yok boşuna macera aramayın karar sizin şekline aldanıp elde patlama riskini unutmayın

ben tavsiyemi ettim artık almak yada almamak size kalmış

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
fiyatı da iyiymiş.. 12500 tl, ermaneray
tripod ve boom mikrofon ile 15000 :)
en fazla ayırabileceğim tutar 5000 tl
4000 tl kamera, 1000 tl boom mikrofon, 500 tl tripod
5500 tl'yi buluyor.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
https://www.fotopazar.com/sony-rx100-iv-dijital-fotograf-makinesi?gclid=cobcilxtudacfemy0wodj6inxg

hocam neye bakıyorsunuz öyle anlamadım :) makina bu
cwt

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al