Seo uzmanınızın hangi konuda siteniz üzerinde hedefleme yapacağını bilmeniz gerekiyor. Bize gelen xxxx domainleriyle 1111 domainleri arasında ki hedef noktamıza göre Seo işlemleri arasında farklılıklar olabiliyor.

Örnek ; kirmiziaraba . c-o-m Olan bir sitede Kırmızı renkli arabalar satmak için aldıysak ve aramalarda bu terimlerde çalışma yaptırmayı düşünüyorsak bizim işlerimizi fazlasıyla rahatlatarak daha düşük fiyatlardan yararlanabiliyorsunuz. Bu yüzden aldığınız domain kesinlikle sektörünüzle alakalı ya da Anahtar kelime olarak kullanabileceğiniz bir isim olması sizi 1 adım öne geçirecektir.

Ancak genede belirtmekte fayda var , Aman istediğim gibi bulamadım maf oldum ben demenize de gerek yok. Doğru seo uzmanları , reklam çalışmaları ve profesyonel çalışmalarla sektörün lideride olabilirsiniz.

Örnek ; n11.com , Okunuş ve terimsel olarak hiç bir ifade etmeyen bu isim türkiye e-ticaret Öncüsü ve diğer xxx firmalara göre çok daha yeni olmasına rağmen en çok ürün satan ve günlük kullanıcı barındıran sitedir.