wmaraci reklam
lidertakipci

Banka Hesabına Ödeme Almak [ VERGİ ]

35 Mesajlar 4.565 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Birden fazla hesap açın .Yani farklı farklı 5 bankada hesabınız olsun ödeme gelecekse tek hesaba geleceğine müşteriye akbanka gönder veya kuveyte gönder gibi bilgi verin.Meblalar büyük değilse dikkat çekmezsiniz.
Uzmann

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Uzmann Uzmann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ..........
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 515
  • Beğeniler 268 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Mahmut54 adlı üyeden alıntı

UzmaN

Bu işler için illa şirket olmanız gerekmiyor. Bu işi yapanlar ya basit usul gibi vergi levhası şirket olmayan işletme vergi levhası alıyorlar yada başkasının vergisi üzerinden gösteriyorlar.

sonuçta %18 kdv + %20 gelir vergisi ödeniyor 100 liranın 40 lirasını devlete ödeyecek kadar fazla para kazanmıyorum hocam

yekpare yekpare WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işlerde pek fazla uzman değilim ama okuduğum kadarıyla nacizane fikrimi sunmak istedim.

Eğer banka hesabınıza gelen meblağlar, her ay düzenli olarak 5.000 TL veya üstündeyse maliyeye takılır. Veyahut dünyanın dört bir yanından sürekli olarak hesabınıza para transferi oluyorsa bankanın dikkatini çekebilir.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)

Uzmann adlı üyeden alıntı

sonuçta %18 kdv + %20 gelir vergisi ödeniyor 100 liranın 40 lirasını devlete ödeyecek kadar fazla para kazanmıyorum hocam

Basit usulde kdv olmaz. Yıllık gelir vergisi %15 ödenir, yeni açılan işletme 3 yıl vergi ödemez!
PRODUCTION

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Uzmann Uzmann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ..........
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 515
  • Beğeniler 268 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Mahmut54 bu bilgi kesin mi ? yıllık 12 bin liraya kadar sanırım sonrası %35'e kadar çıkıyor. kdv ödenmemesi güzel.

3 yıl vergi muafiyeti için özel şartlar var mı ? 3 yıl sonra şirketi kapatabilir miyiz ?

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

turkojen34 adlı üyeden alıntı

Birden fazla hesap açın .Yani farklı farklı 5 bankada hesabınız olsun ödeme gelecekse tek hesaba geleceğine müşteriye akbanka gönder veya kuveyte gönder gibi bilgi verin.Meblalar büyük değilse dikkat çekmezsiniz.

Basitte yapılabilir ancak maaliyeden bahsediyoruz tc no nu yazınca nereden ne kadar gelmiş gitmiş sonuçta gözüküyor istersen 10 tane sonuçtu 3 5 para girip çıkıyor.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)

Uzmann adlı üyeden alıntı

Mahmut54 bu bilgi kesin mi ? yıllık 12 bin liraya kadar sanırım sonrası %35'e kadar çıkıyor. kdv ödenmemesi güzel.

3 yıl vergi muafiyeti için özel şartlar var mı ? 3 yıl sonra şirketi kapatabilir miyiz ?

Girişimciler için teşvik olarak yeni açılan basit usul işletmelerde(şirket değil) 3 yıl vergi muafiyeti var. Belli bir şartı yok ancak limit konusunda tam bilgim yok.

alicanaslan alicanaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WwW
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 91 / 52
  • Ticaret 1, (%100)
Banka hesabınızı ticari faaliyetlerde kullanıyorsanız, vergilendirin hocam benim bu durumdan başım yandı maliye kontol ediyor hesaplarını anlaşılıyor eninde sonunda. Biri gidip şikayet etse cezası fazla ben ilk etapta kınama aldım. Başınıza gelmesini istemem.

vipmarka vipmarka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Bilen bilmeyen ne güzel yönlendirmiş valla helal olsun size.

Benimde kendi şirketim arkadaşım ve şahsi hesabıma ödemeleri alıyorum sürat kargo ve aras kargodan alıyorum aylık ortalama 40 bin ile 200 bin arasında değişiyor aldığıım ödemeler ve tamamını şahsi hesabıma alıyorum 4 yıldır bu şekilde vergi işine gelince ben o 3 yıl muhabbetini ilk kez duyuyorum muhasebecim bana böyle birşey olsa söyler uygulardı.

%35 e çıkma olayıda dilim atlıyorsun yani yıllık 12 bin değil o tutar daha yüksek 6 aydan 6 aya bakıyor rakamları tam hatırlayamadım ama 12 bin değil onu bir muhasebeciye sorsan söyler.

ben şahsi hesabıma aldığım tutardan da belirli bir kısma fatura kesiyorum yine bir problem yaşamıyorum.
Uzmann

kişi bu mesajı beğendi.

MNAKIT MNAKIT Razer Gold Sat Platin Üye
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek elektronik ödemeler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 915
  • Beğeniler 249 / 254
  • Ticaret 82, (%99)
Odeme yontemlerinde bankami kullaniyorum 1 2 yil olmustur her hangi bir sey olmadi cunku max gelen para 800 1000 civari + vergi isteseler bile fazla cezasi yok arkadasim 3000 tl lik satis yapmisti 15 gun sonra vergiciler gelip 20 30tl para cezasi kestiler

Razer Gold ve Diğer işlemler için Yazabilirsiniz. 05443130758

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al