Ranay adlı üyeden alıntı

Hocam şöyle söyleyim. alıcı bilgileri doğru mu iyice kontrol edin öncelikle.
Eft size hala gelmediyse ve alıcı bilgileri tamamen doğru ise sizlik bir durum yok. Olay gönderecide.
Eft yapan kişi kendi bankası ile görüşme sağlasın.

Kimse kalkıp o dekontun fotoğrafına bakarak gerçek diyemez. Yani böyle bir sorumluluk almak da zor.

Dekonta bakınca dekont no kısmı boş gözüküyor ( siz sildiniz mi )

Ayrıca dekonta bakılınca nakit çekim olarak gözükmüş ( arkadaş ödemeyi karttan yapmış zaten ) ve klasik 2.02 nakit çekim faizi ile faiz işleyeceği belirtilmiş, net olmamakla beraber şüphelenmek istiyorsanız diye kuyuya bir taş atıyorum.
Nakit çekim ücretlerinde bsmv + kkdf hariçtir şeklinde diye hatırlıyorum. ( uzun zaman önce işe giriş bilgilerim , bir araştırın isterseniz )

Velhasıl kelam diyelim ki şüphelenmek istiyorsanız bahane çok ve şüphelenmek basit. ama bu şekilde dekontun gerçekliğini size kimse sunamaz. İlgili banka ile görüşmeniz gerekiyor ve para size gelmediği sürece sizi bağlayan bir durum yok aslında Gerekirse ilgili hesabın hesap no ve son dönem hareketini belgeler kanıtlarsınız.

ayrıca eft işleminin numarası ile sorgulamada yapılabilir.
dekont no yu ben silmedim ayrıca eft işlem noyu nerden sorgulayacam.

SSD adlı üyeden alıntı

İşlem numarasını banka sitesinden sorgulatsınlar :=) kabak gibi işlem numarası var başka bir şeyle uğraşmanıza gerek yok
nasıl sorgulayacam hocam.