aciltavuk Evet tık ile alakalı bir durum. Ne kadar tık alırsan o kadar fazla kazanırsın. Görüntülenme ise BGBG denilen yani bin görüntülenme başına gelir denilen hadise ise değişebiliyor ama düşük bir ücret oluyor. Yani senin bir videon 100.000 izlenip 500 tıklama aldıysa bunun hesabı (100 x BGBG geliri) + 500 tıklama geliri = senin kazancın olarak hesaplanır. Tıklamalarda reklamdan reklama kazançlar değişebiliyor. Atıyorum a reklamına tıklayınca 0.30 kuruş kazanırken bazen farklı bir b reklamına tıklayınca yeri gelince 0.80 kuruş, yeri gelince 2 TL bile kazanabilirsin. Bunun sınırı yoktur .

Telif ise en çok müzik ve spor yayın şirketlerinin dikkat ettiği şeydir. Özellikle ülkemizde dizi şirketleri ve ligtv özellikle youtube'dan telif kontrolü yapıyor manuel olarak. Birde şöyle birşey var artık, mesela siz atıyorum eypio günah benim şarkısını yüklediniz, youtube bunun telif hakkı olduğunu o şarkının hangi şirkete bağlıysa ona bildiriyor, şirket isterse şarkıyı kaldırtabiliyor, isterse o videon yayındayken o videonun kazancını tamamen kendisi alabiliyor. Yani video sende yüklüyken bile o kazanıyor, video ona ait olduğu için. Facebook twitter da gördüğümüz çekeni belli olmayan videolar genelde telifsiz oluyor bu yüzden youtube'da sorun olmuyor.