wmaraci reklam
lidertakipci

Çok ilginç bir olay :D

8 Mesajlar 692 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşalar öncelikle seo ile uzaktan yakından alakamın olmadığını bildirerek başlıyorum :)) seo yu sadece forumlarda, internette yazdığı kadar biliyorum bi seo'cu falan değilim. Neyse olaya geçeyim bir tanıdığıma ait olan güzellik salonu için basit bir wordpress site kurmam istendi güzel bi tema bulup ilgili ayarları yaptıktan sonra siteyi kurdum bu güzellik salonu sahibi bende belli bir kelimede google sıralamasına girmek istediğini söyledi (çok kolay bir kelime rekabet çok az) ben de pek anlamadığımı ama deniyebileceğimi söyledim. Bir miktar para istedim ve tanıtım yazısı vs alacağımı söyledim site için 10 taneye yakın seo uyumlu makale yazdırdım 3, 4 tane de kaliteli siteden tanıtım yazısı aldım biraz organik hit vs çektim site o kelimede 1. sıraya geldi çok basit bir kelime bilecik lazer tedavisi gibi birşey düşünün neyse daha sonra aynı sektörden bir abla daha bana ulaşıp kendi sitesinin de üste çıkmasını istediğini söyledi :) zaten hiç birşey yapmadan hali hazırda 7. sıradaydı sitesi bende zaten başka birisi için aynı kategoride uğraştığımı onun sitesini en fazla 2. sıraya getirebileceğimi söyledim ve kabul etti :d asıl mesele burada başlıyor ( iki site içinde aynı kelimede uğraşıyoruz) 2. aldığım site içinde 3,4 özgün makale vs çok daha küçük çalışma yaptım 2 hafta oldu bi baktım 2. aldığım site 1. sıraya çıkmış 1. aldığım site de 2. sırada :D ilk site sahibi az önce denk gelmiş ve beni aradı niye benim sitemi aşağıya attın dedi :D şimdi ben bu 1. sırada ki siteyi nasıl 2 ye düşürürüm 2. sırayı nasıl 1 e çıkarırım yardım :D (yanlış anlaşılmasın seo'cu olduğum falan çıkmasın bu makalede önemli bir kelimede ilk 100e bile giremem ben :D )
trpara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

nrkn nrkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Founder®, CDCS®, BA®
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 68 / 229
  • Ticaret 106, (%100)
O bölgenin, o sektörde, o kelimeler için "seo"cusu olmuşsun :)
Bayro artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
şöyle yaparak ilk siteyi yukarı alabilirsin hergün googlede arat o kelime ile ve ona tıkla zamanla yer değiştirir hatta 2 arkadaşına söyle bir kaç kere yeterli olur diye düşünüyorum yanlış siteye tıklamasınlar :)
artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)

nrkn adlı üyeden alıntı

O bölgenin, o sektörde, o kelimeler için "seo"cusu olmuşsun :)

estağfurullah hocam benim kendime seo cu demem seo'cu abilerime haksızlık olur :))

wmaraci
wmaraci

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Bende mahallemde ki bayan kuaföümün sitesiyle başlamıştım. Şimdi işler biraz daha büyüdü ünlülerin siteleri projeleri için çalışmalar yapıyorum.

Hep aynı sektör olduğundan dolayı aynı durum benimde başıma geliyor, terazilemesi zor cidden. Bu tür durumlarda ben sıra düşürmek istediğim siteyi aynı bırakıp diğer siteye blog açıyorum ve içerikler ile sürekli güncel tutuyorum. 2 haftada istediğim sıraya geliyor haliyle diğeride düşüyor.
artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Siz aynı sektörden 2 siteye çalışma yaparak hata etmişsiniz bence.2. sıraya düşen site için biraz daha çalışma yapıp 1. sıraya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

fenered fenered Fikirlere Kurşun İşlemez Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Gerçekten ilginç bir durum. Elbette ikinci siteyi kabul etmemeliydiniz. Ayrıca şu da var; siz bir siteyi aldınız yükselttiniz sonra 1 hafta sonra başka bir site o siteyi geçebilir. Bu sizin suçunuz değil. Eğer 1. sıra garanti dediydeniz yandınız kimse hiçbir şeyi garantileyemez. 1. site sahibinin tavrı sanki siz google çalışanısınız ve rüşvet alıyorsunuz.

Yönteme gelince; google web yöneticisi araçlarından, birinci sitenin aldığı backlikleri düşürürseniz o site geriler. Eğer işe yaramazsa komple sıralamadan düşürme seçeneği var ama onu yapınca 1 aşağı kayma olmuyor tamamen google dan siliniyor. İlk yolla başarıya ulaşamazsanız 2. den sonra tekrar 2. siteye çalışma yapabilirsiniz.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)
Hahaha çok iyi bir deneyim olmuş, süper :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al