Yabanci site icin hosting lokasyonu önemli mi?

7 Mesajlar 949 Okunma
smmexpress

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Sorum acik ve net. İngilizce icerikli bir site icin hosting lokasyonu ne kadar önemlidir?
Tr lokasyonu olmasinin eksi yönde bir etkisi var mi?
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.
wmaraci
reklam

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Sunucu lokasyonunun etkisi yok. Sitenin dili önemli, aynı şekilde metalarda da site dilini belirtip, webmastertools üzerinde de o ülkeye ve dile göre coğrafi hedefleme yapmanız önemli.

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)
Doğrudan etkisi olmamakla birlikte site hızının negatif etkisi olabilir sadece.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)

Hermes adlı üyeden alıntı

Sunucu lokasyonunun etkisi yok. Sitenin dili önemli, aynı şekilde metalarda da site dilini belirtip, webmastertools üzerinde de o ülkeye ve dile göre coğrafi hedefleme yapmanız önemli.

Tesekkurler hocam bunlari da dikkate alacagim.

Decanus adlı üyeden alıntı

Doğrudan etkisi olmamakla birlikte site hızının negatif etkisi olabilir sadece.

En cok aklima takilan örnek veriyorum mesela goDaddy ile herhangi bir TR hosting firmasinin ki iyi bir firma oldugunu varsayarsak verecegi hizmet kalitesi ( hız anlaminda ) cok mu farklidir?

wmaraci
wmaraci

clayfinger clayfinger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 8, (%88)
simdi sana aciklik getireyim. ben ingilterede yasiyorum. bilisim firmam var. hosting isiylede disardan alakaliyiz. turkiye de yapmiyoruz daha dogrusu. yermiz manchester da bir teknoloji kampusunde. kimler kimler yok kampuste goggle facebook redhat twitter hepsi burada. birgun google dan bir arkadasla yemekte karsilastim. laf arasinda bu isin sirrini sordum. tamamindan burada bashsetmeyecegim uzun uzun bir konu. site lokasyonunun zerre kadar bir etkisinin olmadigindan bahsetti. hatta bu konuda baya bir gulustu. dediki biz bunlari duyuyoruz. turkiye de hosting datacenter vs firmalari musterinin yurtdina kaymamasi icin uydurduklari bir durum oldugunu soyledi. hatta bir ornek verdi. ingiltere kaynakli bircok web sitesnin fransada host edildigini soyledi. google buyuk bir firma sitenin ne oldugunu mutlak anliyor. ingilterede diye ilgiliz sitesi diye damga vurmuyor. hatta bir olay yasamistim. bir arkadasim turkiye den yerel basin isi yapiyor. bana dediki, bir anahtar kelimede site birinci sirada cikiyor, almanyada host ediliyor birde dedi. bende ona bu durumun hic alakali olamadigi anlattim. yurtdidnda odedigi parayla turkiye de odedigi paranin arasinda buyukte bir fark var. onada bir firma soylemis. yurt disindaki siteler siralamada gerilere dusuyor diye. isin ozunda gercekten sacmalik. suda ayri bir gercek yurtdisi firmalarinin alt yapilarinin turkiye ye gore cok ilerde oldugu. saygilar
turkojen34 EkipNetwork sterkamed

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)

clayfinger adlı üyeden alıntı

simdi sana aciklik getireyim. ben ingilterede yasiyorum. bilisim firmam var. hosting isiylede disardan alakaliyiz. turkiye de yapmiyoruz daha dogrusu. yermiz manchester da bir teknoloji kampusunde. kimler kimler yok kampuste goggle facebook redhat twitter hepsi burada. birgun google dan bir arkadasla yemekte karsilastim. laf arasinda bu isin sirrini sordum. tamamindan burada bashsetmeyecegim uzun uzun bir konu. site lokasyonunun zerre kadar bir etkisinin olmadigindan bahsetti. hatta bu konuda baya bir gulustu. dediki biz bunlari duyuyoruz. turkiye de hosting datacenter vs firmalari musterinin yurtdina kaymamasi icin uydurduklari bir durum oldugunu soyledi. hatta bir ornek verdi. ingiltere kaynakli bircok web sitesnin fransada host edildigini soyledi. google buyuk bir firma sitenin ne oldugunu mutlak anliyor. ingilterede diye ilgiliz sitesi diye damga vurmuyor. hatta bir olay yasamistim. bir arkadasim turkiye den yerel basin isi yapiyor. bana dediki, bir anahtar kelimede site birinci sirada cikiyor, almanyada host ediliyor birde dedi. bende ona bu durumun hic alakali olamadigi anlattim. yurtdidnda odedigi parayla turkiye de odedigi paranin arasinda buyukte bir fark var. onada bir firma soylemis. yurt disindaki siteler siralamada gerilere dusuyor diye. isin ozunda gercekten sacmalik. suda ayri bir gercek yurtdisi firmalarinin alt yapilarinin turkiye ye gore cok ilerde oldugu. saygilar

Sagol hocam oldukca aciklayici olmus tesekkur ederim bilgilendirme icin
turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
bende yakında yabancı bir moda sitesi açacağım. Konu çok işime yaradı teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al