wmaraci reklam

Uygulama geliştirme sürecim. Her şey çok basit sizde öğrenen.

3 Mesajlar 766 Okunma
wmaraci reklam

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba sosyal ağ projem için bir uygulama yazmaya karar verdim. Şimdi şöyle bir sıkıntım var bilgisayarım malesef android için gerekli sdk,ide ve benzeri programları kaldırmak için yeterli değil. Ayrıca java da bilmiyordum..

Nasıl başladım
Önce ne bildiğimi gözden geçirmem gerekti. Çok iyi php,html,js bilgim var. Yani mümkünse uygulamayı yazmak için bunları kullanabilmeliydim..
5 dakika süren gugıllamam sonucunda ulaştığım sonuçlar içinde geliştirilmesi için en az yükleme gerektiren hibrit mobil frameworku buldum.

Framework7 ne yahu
bulabildiğim tek türkçe kaynak olan youtube videosuna ortalama 10 dakika kadar baktım. Geliştirme sürecinde bilgim dahilinde olmaya her hangi bir şey yoktu zaten deyim yerindeyse danaya girer gibi hiç zorlanmadan uygulamamı oluşturmaya başladım. Eğer php,html ve accıkda js biliyorsanız şu saçma webview uygulamaları ile boş boş uğraşmak zorunda değilsiniz.. Sizde danaya veyahut artık ne isterseniz ona patır kütür girebilirsiniz :)

Framework7 için ne gerekir ?
html5,js ve artık backendde ne kullanacaksanız o. Birde notepad++ türevi bir ide lazım.(notepad te olur :D )

Ortalama iki gün sonucunda ahanda bu oldu

Merak edenler için > back-end için php ile ayriyetten hali hazırda bulunan projeme
web servisler oluşturdum. Güvenlik için accuk ta algoritma kastıktan sonra uygulamam sıcacık bir şekilde servise hazır. (hazır değil tabi 2-3 gün var daha :P )
Bu arada baya baya ilk uygulamam sosyal ağ olacak havama bakarmısınız :D Tavsiyemdir kullanınız..
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mehmetuken mehmetuken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 5, (%100)
Framwork7 duydum ama hybrid uygulama geliştirecekseniz ionic şuan en iyi framework bence hybrid appler için en gerekli şey js framework u ionic de şuan ionic2 çıktı angular2 kullanıyor typescript in gücünüde arkalarına aldılar oldukça başarılı bir frameworkdur. İçinde ionic native diye bir kütüphane de barındırıyor cihazın native özelliklerine erişmek için. Çok başarılı bir iş çıkarmışsınız bu arada elinize sağlık.

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

mehmetuken adlı üyeden alıntı

Framwork7 duydum ama hybrid uygulama geliştirecekseniz ionic şuan en iyi framework bence hybrid appler için en gerekli şey js framework u ionic de şuan ionic2 çıktı angular2 kullanıyor typescript in gücünüde arkalarına aldılar oldukça başarılı bir frameworkdur. İçinde ionic native diye bir kütüphane de barındırıyor cihazın native özelliklerine erişmek için. Çok başarılı bir iş çıkarmışsınız bu arada elinize sağlık.

Hocam gerçekten şu berbat laptopta okadar çok sorun var ki ionic bile hata veriyor.. imkansızlık içinde olan bu kadar :) teşekkürler bu arada

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al