wmaraci reklam

Alt Limit Ne Kadar Olsun?

222 Mesajlar 32.424 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ripped Ripped Serçe Development Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO & Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 94 / 94
  • Ticaret 11, (%100)
- 100 kelimelik makale fiyatı 1 TL olsun.
- 1k İnstagram beğenisi 5 TL olsun.
- 1k Twitter takipçisi 5 TL olsun.

wmaraci
reklam

DeryaMelek DeryaMelek Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 7, (%100)
100 kelimelik makale alt limiti 1TL olsun.

BostanVA BostanVA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek amatör illüstratör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 422 / 59
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar, önce şunu belirteyim; aşağıda yazacak olduğum şeyi lütfen bu alanda (grafik) 'mesleki' anlamda ilgili olanlar desteklesin veya geliştirmeye yönelik yorumlar yapsın, rica ediyorum.

Konuya gireyim, forumdaki grafik tasarım ürünlerinin taban fiyatı. Arkadaş bir konudan hem herkes şikayetçi olup hem de aynı hatayı yine o herkes olur mu yahu? what the ffood arkadaşım?! İki ay önce fiyatlar çok düşük diyen çok sayın boş zamanlarında grafiker arkadaş iki ay sonra bakıyorsun 30 tlye logo yapıyoruuum diye başlık açıyor, insaf. Zaman oldu ben de yaptım aynı hatayı, aynı üslupla olmasa bile.. Arkadaşlar madem ki yönetimden de destek geldi, lütfen tüm meslektaşlarım bir el atın kayıtsız kalmayın dediklerime, biz piyasaya uyumayalım artık..

-Kimlik fotokopisi ve biyografi olayı
Bu konu daha önce gündeme gelmişti ancak nasıl sonuçlandığını bilmemekle şuan geçerli olmadığını görebiliyoruz. Admin ve yönetim kadrosu derhal bu konuyu gündeme getirmeli, hatta gereğince ya demokrasi uygulanarak ya gerekli sebepler öne sürülerek işleme geçmeli. ARKADAŞLAR SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN, ben kendi icram için konuşuyorum ancak bu söylediklerim tüm alanlar için geçerli.. KİMLİK olayındaki önem; yeri geliyor yaşı yaptığı işlerin sayısını geçmeyen insanlar grafikerim diye atlıyor her yere. Bunu gençlerin önünü kesen biri gibi yorumlamanızdan çok 'herkesin kendi bildiği işi yapması' olarak anlamanızı istiyorum. Vektörel ile piksel grafik arasında çözünürlük yüksek olursa bir fark yok diyen bir sürü insan gördüm, hem burada hem başka forumlarda, işte bahsettiğim kişiler bunlar. Bu sorunun kaynağı Yetersizlik. Ordan burdan görme, video izleyerek PhotoShooop öğrenen çok değerli kardeşlerimizin yerinin bir TİCARET sitesi olduğunu hiç sanmıyorum. Çözümü ise kimin ne olduğu kaç yaşında olduğu ne yaptığını Müşteri nin bilmesi adına Kimlik fotokopisinin hayata geçirilmesi ve yeni bir Zorunlu biyografi alanı belirlnmesi..

-Fiyatların belirleyici unsuru
Fiyat ile yapılan iş kesinlikle doğru orantılıdır. Neyin hangi fiyata yapıldığını veya hangi fiyata nasıl bir iş yaptığımızı iyi biliyoruz, biliyorsunuz.. En basitinden diye söze gireceğim ancak basit değil, özellikle logo çalışmarının fiyatı komedi. Yahu arkadaşım sen bir yüz tasarlıyorsun ve belki de o proje bitene kadar veya sonsuza dek senin tasarladığın yüz kullanılacak. Nasıl bunun fiyatı iki fırça parasını geçmez? Emeğin kalitesi için ücretin derhal makul bir seviyeye çekilmesi gereklidir, ve şu Saçma serbest piyasa anlayışından çıkılmadıkça Yönetim bir işin fiyatını 3000 lira bile yapsa ben 300e yaparım diyen akıllı çok olacaktır(!) 'kim hangi fiyata isterse yaptırır, özgürlük bu' safsatasından çıkılmalı belki de tüm çalışmaların taban fiyatları 'zorunlu' olarak belirlenmelidir. Böylece hem müşteri aynı fiyata olan tüm seçenekleti tasarımcının 'yeteneğine' göre değerlendirip eskisi gibi fiyatı kim denize çekerse oraya sürüklenme halinden çıkabilir. İkincisi; tasarımcı da fiyatı düşürme silahını kullanmak yerine, yeteneğini ön plana çıkarmaya mecbur kalacak, bilen ve bilmeyen daha yaş unsuruna bile gelmeden ortaya çıkacaktır, aynı zamanda ortadan da kaybolacak.

wmaraci kadrosuna iletilerim ve saygılarımla.
Okuyan okumayan herkese Teşekkürler !..

medyabiz.net / insta: dr_shevek

mbaydemir mbaydemir https://sapkalimi.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek WEBMASTER
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 802
  • Beğeniler 168 / 128
  • Ticaret 6, (%100)
hiçbir şey için taban fiyat belirlenmesin.

wmaraci
wmaraci

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Kendi açımdan bakacak olursam taban fiyatı gelme taraftarı değilim. Mesela ben toplu makale alımı yapıyorum. Ben zarara girerim taban fiyat olursa :D

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
her satıcı kendi fiyatını belirlesin. "her topal atın bir kör alıcısı olur" atasözünü hatırlatmak isterim. bu atasözünü yazma amacım zaten herkes kendi yaptığı işi biliyordur ve fiyatını da ona göre belirler. kaliteli iş iyi fiyat olsun. isteyen ucuz satsın isteyen pahalı. iyi fiyata mal satmak isteyen de referanslarını yayınlasın, en azından alıcı da değerlendirip alabilir. herkese hayırlı satışlar, bol kazançlar...

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
100 kelime makale 1.5 TL olsun; ama...
Bunun yemek tarifi var, sağlığı var, teknolojisi var...
Yemek tarifi için 100 kelime 0.75 TL'den fazla etmez.
Sağlık için ise 100 kelime en az 1.5 TL eder ki taban fiyat sorulmuş.

MertTpz MertTpz merttopuz.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 94 / 93
  • Ticaret 23, (%100)
Konuda kendi ilgi alanım olan grafik&tasarım sektörüne ait gönderilmiş tüm mesajları inceledim.

Mesaj içeriği yoğun olarak 50TL'yi işaret etse de 15TL gibi rakamları dile getiren arkadaşlarımız da var.

Logo Tasarımı konusunu 2 alt alanda değerlendirmek gerekirse pixel grafik üzerine gelen isteklerde var, vektörel olsun diyenlerde.. Bu sebeple;
Vektörel Logo Tasarımı: 50TL
PSD Logo Tasarımı: 35TL

Diğer grafik işlerine göz atmamız gerekirse;
- Afiş/Poster tarzı çalışmalar içinde ortalama olarak 50-75TL aralığı olmalıdır görüşündeyim.
- Sosyal Medya Paketleri'nde ise ortalama olarak 25-35TL aralığının ideal olduğunu düşünüyorum.
- Kartvizit Tasarımlarında 50TL

Aslına bakılırsa hepsi için bu fiyatlar bile düşük ama...

BostanVA BostanVA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek amatör illüstratör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 422 / 59
  • Ticaret 3, (%100)

MertTpz adlı üyeden alıntı

Konuda kendi ilgi alanım olan grafik&tasarım sektörüne ait gönderilmiş tüm mesajları inceledim.

Mesaj içeriği yoğun olarak 50TL'yi işaret etse de 15TL gibi rakamları dile getiren arkadaşlarımız da var.

Logo Tasarımı konusunu 2 alt alanda değerlendirmek gerekirse pixel grafik üzerine gelen isteklerde var, vektörel olsun diyenlerde.. Bu sebeple;
Vektörel Logo Tasarımı: 50TL
PSD Logo Tasarımı: 35TL

Diğer grafik işlerine göz atmamız gerekirse;
- Afiş/Poster tarzı çalışmalar içinde ortalama olarak 50-75TL aralığı olmalıdır görüşündeyim.
- Sosyal Medya Paketleri'nde ise ortalama olarak 25-35TL aralığının ideal olduğunu düşünüyorum.
- Kartvizit Tasarımlarında 50TL

Aslına bakılırsa hepsi için bu fiyatlar bile düşük ama...
Hocam bir logonun fiyatı bir posterin fiyatından neden daha yüksek olsun? Logo süreklidir poster geçici çalışma; logoda daha az uğraş ama daha fazla fikir gerekir. Ben fikri emek'i belirleyici olarak görenlerdenim şahsen.. yine de şunu söylemeliyim ki, sanırım bizi dikkate alacaklarını sanarak hata yapıyoruz..

medyabiz.net / insta: dr_shevek

main main trdizin.net - Siteni Ekle Telefon Onaysız
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
100 kelime makale 1TL uygundur bence. Alt taban kaliteye göre kişiler bu sayıyı arttırmakta özgürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al