wmaraci reklam

Kosgeb hibe desteği?

5 Mesajlar 846 Okunma
smmexpress

berkaykrx berkaykrx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 974
  • Beğeniler 269 / 229
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba arkadaşlar mobil yazılım projem var kosgeb buna hibe veya kredi desteği çıkar mı?

wmaraci
reklam

Imbrossa Imbrossa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek Content Management
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 259 / 93
  • Ticaret 7, (%100)
İyi projelendirilirse çıkabilir. Proje aşamasında destek firmaları ile görüşebilirsiniz. Ayrıca;

http://www.kpsshaberleri.com/ekonomi/kosgeb-sifir-faizli-isletme-kredisi-faiz-destegi-basvurulari-ne-zaman-baslayacak-h899.html

Yukarıdaki linkte yarın KOSGEB için yeni bir başvuru süreci başladığı yazıyor. İnceleyebilirsiniz, sizin için iyi bir fırsat olabilir.
berkaykrx

kişi bu mesajı beğendi.

berkaykrx berkaykrx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 974
  • Beğeniler 269 / 229
  • Ticaret 17, (%100)
Imbrossa projeme yatırımcı buldum fakat artık peşini kovalamaktan yoruldum. Proje sosyal medya bazlı yani eğlence türü olduğu için yatırım alır mı almaz mı o yüzden kafamda sorular oluyor sürekli. Projemin çizimleri her şeyi hazır. Bu arada hangi destek firmaları ile görüşebilirim? Projemi yaptıracağım firmadan mı bahsettiniz acaba?

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Imbrossa 'ya katılıyorum iyi bir sunum ile destek alabilirsin eğer elindeki geçerli bir proje ise.

Ancak öncelikle şunu bilmelisin. Bu tarz destekleri aldığında 'al sana para hadi yap şu işi' diyeceklerini sanıyorsan yanılıyorsun.

Öncelikle harcamayı sen yapıyorsun daha sonra Kosgeb sana evet şu kadarını biz ödüyoruz diyor. Zaten öyle bir paran olsa niye destek arayasın değil mi! Şu hibe işlerinde mutlaka saçma sapan bir şeyler oluyor. Ve hatırladığım kadarıyla Tüm işlemlerde mesela %60'ı sen ödüyorsun %40'ını sana hibe yapıyor Kosgeb. Ayrıca mesela Kosgeb sana 40 bin TL destek olacak, bunun 7 bin TL'si kuruluş işlemleri. (Rakamları kabaca veriyorum) Mesela senin kuruluş işlemlerin 3 bin TL tuttu. 2 bin TL sen kendin ödüyorsun Bin TL KOSGEB ödüyor ve kalan 6 bin TL hakkın yanıyor. Bunu bir aşama olarak say, toplamda bunun gibi 3 aşama var ekipman filan diye devam ediyor.

Biraz karışık oldu kusura bakmayın. Hatırladığım kadarıyla kabaca özet geçmek istedim.

wmaraci
wmaraci

otry otry oguzkocak.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik ve Video Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 41 / 21
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam bir ay oldu kosgeb belgemi alalı, bilişim sektörüne destek veriyorlar. Ama %60 destek veriyolar eğer doğuanadoluda yarsan projeni %70 veriyolar. Hele kadın yaparsa projeyi doğuanadoluda %90 destek veriyolar. Geriye kalan yüzde ve KDV kişiye ait.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al