freelance iş ilanları

Yerli arama motoru geliyor

77 Mesajlar 13.185 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.04.2014
    • Yaş/Cinsiyet 47 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirme
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad O** Ö**
    • Mesajlar 852
    • Beğeniler 340 / 340
    • Ticaret 39, (%100)

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

...internet bağlantısının olup olmadığını bile kontrol etmek için googleyi açan insanların başka arama motoru kullanacağını mı düşünüyorsun ?...

Dediğinize katılıyorum. İnterneti google sananların sayısı hiçde az değil. Başıma çok geldi, diyorum ki adres satırına ...com yazacaksınız, diyor ki yazıyorum ama site açılmıyor. Anlaşıldı ki arama kutusu diye google da yazılıyor domain!..
    Yeninesil44

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
    • Konum Adana
    • Ad Soyad E** G**
    • Mesajlar 2199
    • Beğeniler 771 / 487
    • Ticaret 18, (%100)
    Geçti artık o işler daha güncel teknolojik olaylara yönelim olursa güzel ve başarılı sonuçlar alınacaktır.Başarılı olunmaması için hele de yerli olursa hiçbir sebep yok biz webmasterlarda destekleriz illaki

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
    • Üyelik 15.12.2016
    • Yaş/Cinsiyet 47 / E
    • Meslek SEO Uzmani
    • Konum Rusya
    • Ad Soyad A** E**
    • Mesajlar 462
    • Beğeniler 292 / 292
    • Ticaret 167, (%100)
    Mağara_Adamı Digerlerini bilmem ama yandexten hit geliyor gayet guzel. Ayrica google'un su anda bu durumda olmasi zamaninda alternatifi olmamasiydi. Karsisinda birtek yahoo vardi onunda arama sonuclari berbatti. Yandex ciktigindada olmaz dedi herkes ama bal gibi oldu ve buyuyerek devam ediyor. Pekala yerli arama motoruda tutar ama dedigim gibi webmasterlara guzel para kazandirir ve arama sonuclariyla oynamazlarsa.

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
    • Üyelik 30.12.2014
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Öğretmen / Yazar
    • Konum Van
    • Ad Soyad A** B**
    • Mesajlar 1465
    • Beğeniler 486 / 347
    • Ticaret 77, (%100)
    Ah ah, internetim şuan fiber. İstediğim siteye girebiliyorum sorunsuzca. Twwitter, Facebook, Youtube, İnstagram desen canavar resmen. Tıkladığın an açılıyorlar. Youtubede 3 dakikalık bir videoyu 144p ile sorunsuzca ve hızlı bir şekilde izleyebiliyor, soundcloudda bir müziğin tadına vara vara dinleyebiliyorum.

Bütün bunların üstüne yerli arama motoru da gelirse tadından yenmez. Mesela ben ''Şehit olan askerlerimiz' gibi bir arama yaptığımda karşımda ''Yeni Projelerimizin Açılışı Yapılacak'' gibi daha güzel sonuçlar çıkacak. Hem kötü mü? Moralim de bozulmamış olacak. (!)

Sonuna kadar destekliyorum böyle girişimleri. Hiç yapılmadı, denenmedi demeyiz en azından...
    EranKucuk Mertr35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

secret1071 secret1071 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 29.05.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek ?
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** G**
    • Mesajlar 192
    • Beğeniler 50 / 58
    • Ticaret 43, (%100)
    Tartışacak veya özür dilenecek bir durum yok. Burada fikirlerimizi saygı çerçevesinde paylaşıyoruz. Ayrıca tanımadığınız kişilere karşı yorum yapmayın. Şahsen benim için bing ve yahoo çok daha önemli. 100 bin türkiye hitinin 5 bin yabancı hite eşit olduğunu anladığınız gün benim ne demek istediğimide anlarsınız.

secret1071 secret1071 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 29.05.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek ?
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** G**
    • Mesajlar 192
    • Beğeniler 50 / 58
    • Ticaret 43, (%100)
    Ayrıca yerli arama motorunun gelmesi çok iyi olacaktır. Rekabet artarsa gelirlerde artar.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
    • Üyelik 23.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad A** Ö**
    • Mesajlar 2814
    • Beğeniler 382 / 974
    • Ticaret 2, (%100)

SeoDoktoru adlı üyeden alıntı

Mağara_Adamı Digerlerini bilmem ama yandexten hit geliyor gayet guzel. Ayrica google'un su anda bu durumda olmasi zamaninda alternatifi olmamasiydi. Karsisinda birtek yahoo vardi onunda arama sonuclari berbatti. Yandex ciktigindada olmaz dedi herkes ama bal gibi oldu ve buyuyerek devam ediyor. Pekala yerli arama motoruda tutar ama dedigim gibi webmasterlara guzel para kazandirir ve arama sonuclariyla oynamazlarsa.

Benim anlamadıgım nokta bir arama motorunun tutması için neden webmasterlara para kazandırması lazım diyorsunuz ?

Yandex'in tuttuğu falan da yok ayrıca. Kendimizi kandırmayalım. Mobil telefonlarda bile Default arama motoru googleyken ( Mobil kullanımının %80'lere vardığı şu zamanlarda ) başka bir arama motorundan bahsetmek mantıksızlıktır. Ha Tek elleşmiş diye artık kimse arama motoru yapmasın demiyorum. Sadece Googleye rakip olmaya çalışmasın diyorum.

Çözüm ise ilk belirttiğim mesajda yer alıyor. gogoleyi erişime kapatacaksın. Bu kadar basit.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
    • Üyelik 23.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad A** Ö**
    • Mesajlar 2814
    • Beğeniler 382 / 974
    • Ticaret 2, (%100)

secret1071 adlı üyeden alıntı

Tartışacak veya özür dilenecek bir durum yok. Burada fikirlerimizi saygı çerçevesinde paylaşıyoruz. Ayrıca tanımadığınız kişilere karşı yorum yapmayın. Şahsen benim için bing ve yahoo çok daha önemli. 100 bin türkiye hitinin 5 bin yabancı hite eşit olduğunu anladığınız gün benim ne demek istediğimide anlarsınız.

Mesajımda size karşı olumsuz bir tutumum yoktu. Sadece söylediğiniz şeyi eleştirdim sizi eleştirmedim dikkat ederseniz.

100 bin türkiye hitinin 5 bin yabancı hite eşit olduğunu anladığınız gün benim ne demek istediğimide anlarsınız.

Şu cümlenizde de aynı sıkıntı var. Diyorsunuz ki 5K yabancı hit ( yahoo Bing vs geliyor anladıgım kadarıyla ) 100k türk hitine bedeldir. İyide Yerli arama motorunu Yabancılar mı kullanacak ?

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

furkan021 furkan021 Zambak Ajans Kullanıcı
    • Üyelik 07.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Üniversite Öğrencisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** G**
    • Mesajlar 666
    • Beğeniler 136 / 138
    • Ticaret 11, (%100)
    Neden bu kadar karamsarsiniz sizi anlamıyorum. Biz koskoca osmanlı torunlariyiz istesek neleri basaririz. Ancak halen yok Google ye rakip bilmem ne bırakın artık böyle kalıplaşmış on yargılari. Kendimizi küçük görmeyin. Biliyorsunuz ki türkler dünyada hack konusunda ileri seviyede her ne kadar bu cihazları üreten onlarda da onu en iyi kullanan her türlü kullanan turklerdir. Herkesin görüşüne saygı duyarım ama konusu millyrtse bu kadar karamsar olmanız çok üzücü. Başta bizler destek vermeliyiz ki ilerleyelim.

TURKCLOUDS.COM | HOSTİNG, DOMAİN, RESELLER, SUNUCU | UYGUN FİYAT GARANTİSİ | 7/24 MÜŞTERİ DESTEĞİ

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
    • Üyelik 14.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Web/Seo/ARGE
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad O** C**
    • Mesajlar 2585
    • Beğeniler 758 / 758
    • Ticaret 15, (%93)
    Destek vermek başka, olayın nereye gitmeyeceğini bilmek başka, bu denli görmüyoruz işte, birazcık kafanızı çalıştırın ve neden türk arama motoru yapıldığını kafanızda canlandırın, ama çok zor
    bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
    wmaraci
    Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al