wmaraci reklam
lidertakipci

facebook reklam verdim. aldığım sonuçlar şöyle

6 Mesajlar 1.259 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
sattığım bölgesel bir hizmet için web siteme müşteri çekmek amacıyla facebook a reklam verdim. iş alanını yazmıyorum.

hedef kitlemi çok ayrıntılı belirledim. facebook da belirlediğim alanda 6300 potansiyel müşteri olduğunu yazdı. tabi yanlış anlamadıysam.

tıklama başına ödeme yapabileceğim bir sistm seçtim. müşteriler facedeki reklama tıklayıp web sayfama girdiğinde ödeme alındı benden.

iki gün boyunca yayınlansın ve günlük 30 tl yi aşmasın dedim. toplamda 60 tl ödedim.

sonuç olarak. 2339 kişiye reklam yayınlanmış. bunlardan 36 kişi reklama tıklamış ve web siteme girmiş. tıklama başına ortalama 1.67 tl ödemiş oldum.

fakat bu 36 kişiden iş olarak dönüş alamadım.

gogle analiticsten sayfaya girenlerin kalma sürelerine bakmak istedim. bir yerde 10sn yazıyor. başka bir menüde ise 3.17 dakika sayfada geçirilen ortalama süre yazıyor. bu süre sayfadaki yazıyı okumak için yeterli. 500kelimelik bir tanıtım yazısı.

google adwordse reklam vermeyi düşünüyorum. ayrıca facebooktan görüntüleme sayısına göre ödeme yapmayı da düşünüyorum 1000 görüntüleme 2 lira civarı gibi. tıklamadan daha hesaplı olabilir. zaten 6bin kişi hedef kitlem 15 lira eder.

yorumlarınızı, deneyimlerinizi ve değerlendirmenizi merak ediyorum. teşekkürler.

yorumlar üzerine ek olarak: web sayfasını kartvizit gibi düşünüyorum. amacım hedef kitleye ulaşmak. binlerce kişilik hit almak gibi bir amacım yok. kişi başı ödeyeceğim tutar önemli değil 36 kişiden 1 tane dönüş almış olsaydım olumlu ve hedefime ulaşmış sayacaktım reklam kampanyasını. adwords de deneyeceğim. oradan alacağım sonuçları da paylaşırım.

ek 2: seoya sıcak bakmamamın nedeni uzun bir süreç olacağını düşünmem. google da 1-2 ya da 3 ay sonra ilk sıraya gelmek gibi bir amacım yok. reklam verdiğim sürece iş dönüşü almak, reklamı kestiğimde müşteri akışının da durmasını sağlamak istiyorum. seo çok daha uzun soluklu bir süreç.

güncelleme:

https://wmaraci.com/forum/adwords/google-adwords-reklam-verdim-sonuclar-soyle-399443.html#post2278743

konusunda adwords reklam sonuçlarımı paylaştım.

wmaraci
reklam

yasin66 yasin66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 28 / 10
  • Ticaret 2, (%50)
iletişim bilginizi atarsanız detayları konuşabiliriz tel numarası gönderim özelden

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Tık başına ödeme 6k hedef için lüx bence.
sayfada geçirilen zaman çok az bu da site tasarımı ve yazıda problem olabilir demek.
bölgesel bir satış hedefi için sosyal medya reklamları yerine, seo tavsiye ederim.
iyi bir seo ile hedef kitleyi sizin sitenize yönelnedirmeniz satışlarınız için daha uygun olur.
noop

kişi bu mesajı beğendi.

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
Bırakın şu facebook filan doyurmayı bu facebook bizlere çok zararı reklam vereceksiniz ya seo yapın yada google reklam verin facebook bize hiç bir faydası yok zararı var

wmaraci
wmaraci

GAMSIZ GAMSIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 63 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Adwords de 60 Tl ye 6000 ziyaretçi alırdın ve satma olasılığın daha yüksek olurdu.
noop

kişi bu mesajı beğendi.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Oranların çok az 60 tl size en az 10k erişim cıkartırız

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al