wmaraci reklam

Aldığım Çok İlginç E-mail Hakkında Görüşlerinizi Bekliyorum

5 Mesajlar 820 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar dün çok ilginç bir mail gelmiş. Onu da sizlerle paylaşmak istiyorum ve görüşlerinizi bekliyorum. E-mail ingilizce olarak geldi ben de translateden çevirdim. Her ikisini de buraya atıyorum. Bu tarz bir mail daha önce alan var mı ya da bunun ne olduğu hakkında bir fikri olan varsa yazabilir mi? Teşekkürler.

Dearest One,

I am writing this mail to you with heavy sorrow in my heart.I wants you to carefully go through this mail and let me know if you can handle this project for me so that Allah will take the glory. So do not be afraid am very honest with my offer. I am contacting you from Burkina-Faso want to tell you this because i don't have any other option than to tell you as i was touched to open up to you.

My name is Mrs Yomun Barakah,i am married to Mr.Asad Barakah, who worked with Tunisian embassy in Burkina-Faso for nine years before he died in the year 2007.We were married for eleven years without a child.

He died after a brief illness that lasted for only five days. Since his death i decided not to remarry, when my husband was alive he deposited the sum of us$ 8.2m(Eight million two hundred thousand dollars)in a bank in Burkina-Faso here west Africa. presently this money is still in the bank. He made this money available for exportation of gold from Burkina-Faso mining.

Recently, my doctor told me that I would not last for the period of seven months due to cancer problem. You see, whosoever that want to serve Allah must serve him in spirit and in truth because God is the most high, please always be prayerful all through your live. The one that disturbs me most is my cancer sickness. Having known my condition i decided to hand you over this money to take care of the less privileged people. You will utilize this money the way i am going to instruct you herein.

I want you to take 30% of the total money for your personal use while 70% of the money will go to charity, people in the street and helping the orphanage. I don't have any child that will inherit this money and my husband relatives are not good, not even good at all because they are the one responsible for the death of my husband in other to have all my late husband properties, and i don't want my husband's efforts to be used by those that conspired for his death.

I grew up as an orphan and i don't have anybody as my family member. I am doing this so that Allah will forgive my sins and accept my soul when i die, because this sickness has suffered me so much.

As soon as i receive your reply assuring me your capability then i shall give you the contact of the bank, and i will send an authority letter to the bank that will prove you as the present beneficiary of the money in the bank. that is if you assure me that you will act accordingly as i instructed you herein.

Hoping to receive your reply.

Mrs Yomun Barakah.

Çevrilmiş Hali

Sevgili Bir,

Bu postayı kalbimde ağır kederle yazıyorum. Bu maili dikkatlice okumanızı ve bana bu projeyi üstesinden gelip gelemeyeceğinizi söyleyin, böylece Allah'ın şanını almasını isterim. Bu yüzden teklifimle çok dürüst olduğumdan korkmayın. Burkina-Faso'yla sizinle iletişime geçiyorum, bunu size anlatmak istiyorum çünkü size açılmak için dokunduğum gibi söylemekten başka bir seçeneğim yok.

Benim adım Bayan Yomun Barakah, 2007'de öldüğünden dokuz yıl önce Burkina-Faso'daki Tunus elçiliği ile çalışan Bay Asad Barakah'la evlendim. On yıldır çocuğu olmaksızın evliydik.

Kısa bir süre sonra beş gün süren bir hastalıktan sonra öldü. Ölümünden beri evlenmemeye karar verdim, kocam hayatta iken batı Afrika'daki Burkina-Faso'daki bir bankaya toplam 8.2 milyon dolar (8 milyon iki yüz bin dolar) yatırdı. Halen bu para hala bankada. Bu parayı Burkina-Faso madenciliğinden altın ihracatı için kullanılabilir hale getirdi.

Son zamanlarda, doktorum bana kanser sorunu nedeniyle yedi ay süresince dayanamayacağımı söyledi. Görüyorsunuz, Allah'a hizmet etmek isteyen kimse onun ruhunda ve gerçekte hizmet etmesi gerekir, çünkü Tanrı en yüksektir, lütfen her zaman canlı olarak dua edin. Beni en çok rahatsız eden şey kanser hastalığım. Durumumu bilince, az ayrıcalıklı insanlarla ilgilenmek için bu parayı vermeye karar verdim. Bu parayı burada size talimat verecek şekilde kullanacaksınız.

Paranın% 70'i hayır işine, sokaktaki insanlara ve yetimhaneye yardım edecekken, kişisel kullanımınız için toplam paranın% 30'unu almanızı istiyorum. Bu parayı alacak bir çocuğum yok ve kocam akrabaları iyi değil, hatta hiç de iyi değil çünkü kocamın diğer bütün kocam mülklerine sahip çıkmak için kocamın ölümünden sorumlu olanlardan biri ve ben Kocamın çabalarından ötürü onun ölümünden dolayı oyalananlar tarafından kullanılmasını istemiyorum.

Ben bir yetim olarak büyüdüm ve aile üyem olarak kimsem yok. Bunu yapıyorum, böylece öldüğümde Allah günahlarımı bağışlayacak ve ruhumu kabul edecektir, çünkü bu hastalık beni çok fazla acı çekmiştir.

En kısa sürede size cevap verebildiğinizde bana yeteneğinizi garanti edersem, o zaman bankanın irtibatını vereceğim ve bankada paranın mevcut yararlanıcısı olarak sizi kanıtlayacak bir otorite mektubunu bankaya gönderirim. Yani size talimat verdiğim gibi buna göre hareket edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Cevabınızı almayı umuyoruz.

Bayan Yomun Barakah.

wmaraci
reklam

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Hahahah hocam ya büyük bir troll ya büyük bir **************lık şebekesi ya büyük bir mafya oyunu ya da büyük bir para aklama operasyonu :D
Ama 1. seçenek muhtemeldir.
Cevap verin bakalım takip edelim merak ettim ne diyecek :D

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
SPAM mail

ozergul.net/com

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

demircanuzer adlı üyeden alıntı

Hahahah hocam ya büyük bir troll ya büyük bir **************lık şebekesi ya büyük bir mafya oyunu ya da büyük bir para aklama operasyonu :D
Ama 1. seçenek muhtemeldir.
Cevap verin bakalım takip edelim merak ettim ne diyecek :D

Hocam verilen isimleri araştırdım ve 6 sene öncesinde aynı maili alan kişiler forumlardan filan bu nedir diye soruyorlar. 6 sene belki daha eskidir bilemiyorum onca senedir amaçları ne acaba bende merak ettim ve cevap yazdım bakalım cevap verecekler mi attığım mesaja. :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

Olabilir bakalım ne çıkacak altından merak ettim :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al