freelance iş ilanları

Makale Yazarı Arkadaşlar 2017 Yılında Fiyatları Güncelleyin.!

12 Mesajlar 2.236 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

trpara trpara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Makale yazarı arkadaşlar lütfen 2017 yılında taban fiyatı 1 TL yapmayın. En azından taban fiyat 1.50 TL olsun da kendimizi tatmin edelim ve sürekli gelişmeler gösterelim. Ancak bu şekilde makale yazarlığını profesyonel bir şekilde icra edebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler...
eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.icerikyazar.com/
wmaraci
reklam

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)
Bence haklısın, hem dolarda yükseldi :D
trpara eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
aynen kardeşim bu şartlarda halen 1 TL'ye makale yazanlar var.
eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

useranonimm useranonimm Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Editör
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 276 / 118
  • Ticaret 47, (%100)
Sürümden kazanmak en mantıklısı. Yüksek fiyat çekenler daha çok bekler bu rekabet ortamında.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
nereye kadar sürümden kazanacak adam. Asosyallik, gözlerin bozulması, kilo alma gibi birçok durumu uzun yıllar göze alan varsa sürümden kazanmaya devam etsin.

kdrclp kdrclp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Endüstri müh.
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 120 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
İçerik sağlam akıcı ve düzgün se fiyat esnekliği de olabilir, sonuçta karşı tarafıda verilecek hizmet de memlun etmek lazım, ucuz etin yahnisi olayına girmiyorum bile :) sürümden olabilir ama 50 adet teknoloji konusu gelse size ve kadar verimli ve yaratıcı olacaksınız kendinizede yazık :) çıkıp biraz gezin tiyatro gitin yazıların ile ilgili sektör kitapları alıp okuyun

D2302 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

bilimdili/com

unalishak unalishak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek makale yazarı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 10, (%100)
Ucuz fiyattan makale almak isteyenler ve beklentisini yüksek tutanlar emin olun ki oturup 300 kelimelik bir makaleyi 2 saatte yazamazlar. 300 kelimelik bir makalede 3 TL kazanmak gerçekten çok ucuz. Düz yazı yazmak kolay, ancak doyurucu içerik hazırlamak hem de seo kurallarına göre, işte bu gerçekten zor. Deneyim istiyor. Arkadaşlar deneyimlerinizi bu kadar ucuza satmayın. Taban fiyatın en az 2 TL olması gerekir. Çünkü 5-6 seneden beri 1 TL gibi komik bir rakama makale yazılıyor.
gizmakale eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

otisabi otisabi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 43, (%100)
Alt limit uygulamasi yokken de 1.5 liradan yaziyordum. Musteri gelmez diyenlere guluyorum. Isinizi kaliteli yaptiginiz takdirde musteri sizi bulur hic merak etmeyin. Emeginizi ucuza satmayin.
gizmakale unalishak eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Aynen arkadaşlar katılıyorum. Deneyimlerinizi ve emeğinizi ucuza satmayın....
gizmakale eminezaman

kişi bu mesajı beğendi.

eminezaman eminezaman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek İstatistikçi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** Z**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 82 / 62
  • Ticaret 14, (%100)
Öncelikle @trpara nickli arkadaşa böyle bir konu açtığı için teşekkür ederim. Akabinde konuyla ilgi düşüncelerimden bahsetmek isterim.

6 yıl önce üniversite öğrencisi iken makale yazmaktaydım. 100 kelimesi 1 liradan makale yazmayı 2010 yılında dahi kabul etmiyordum. 250 kelimelik makaleler için 3 liraya düzenli olarak çalıştığım 2 kişi vardı.

Bahsettiğim zamanda altının gramı 70 lira civarında, küçük altın 100 lira civarındaydı. Hali hazırda altının gramı 132, küçük altının fiyatı ise 215 lira.

Amerikan Doları 1,5 liraydı. Şu anda 3,52 lira. Euro 2,20 seviyelerindeydi; şu anda 3,72 lira.

Hepsi bir tarafa asgari ücret 730 liraydı. Yeni zamla yarından itibaren bin 404 Türk Lirası! Yani neredeyse yüzde yüz oranında zamlandı aradan geçen 6 yıllık süreçte.

Makale ücretleri bu zaman zarfında bırakın yüzde yüz zamlanmayı, yüzde 1 dahi zamlanmamış.

Yarından itibaren bir asgari ücretlinin işverene maliyeti bin 800 Türk Lirası seviyesinde olacak. Ben 10 parmak klavye kullandığım halde 250 - 300 kelimelik bir makaleyi yarım saatten önce bitiremiyorum. Yarım saatlik emeğin karşılığı maksimum 3 TL midir Allah aşkına? Ayrıca bu tempoyla kaç saat çalışılabilir?

Makale yazarı arkadaşlar emeklerini bu seviyelerde satmaya devam ettiği sürece maalesef piyasa bu düzeyde kalmaya mahkum. Makale yazarlığını isteyerek ve severek yapmama rağmen, emeğe hiç değer verilmemesi beni bu işten soğutuyor. Gerçekten doyurucu bir makale kaleme almanın zorluğunu ve bu makaleden kazandığı para ile geçinmeye çalışmayı makale siparişi veren arkadaşların 1 ay denemesini can-ı gönülden arzu ediyorum.

Maalesef memleketin hemen her konudaki hal-i pür melalinin bizim sektörde de geçerli olduğunu görsem de, buna her fırsatta itiraz ederek elimden geleni kendi çapımda yapmaya çalışıyorum. Makale yazarı arkadaşlara da acizane tavsiyem bu yöndedir.

Herkese sağlıklı, kazançlı, mutlu yıllar...
trpara gizmakale unalishak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al