mustix adlı üyeden alıntı

Basit bir matematikle; haftada 5 gün çalışan biri ayda ortalama 20-21 kez geçer. Buda ortalama 350TL lik bir rakama denk gelir. Gidiş dönüş yaparsa ortalama 700TL yapar. Hadi yarısını köprüden geçti diyelim, 350TL. Asgari ücret 1404TL. Pahalı olup olmadığı konusunda çok düşünüp beyin patlatmaya gerek yok sanırım.

Ayrıca bu tünelden geçiş ücretlerinin devlete gitmeyecek olması da ayrı bir problem bence. Devletin bu projeyi kendisinin yapmama nedenini defalarca bulmaya çalıştım ama bulamadım bir türlü.

Allah İstanbul'da yaşamaya çalışana sabır versin, ne diyeyim.

Asgari ücretle çalışan hangi manyak otomobili ile gider gelir ?
İstanbul gibi bir yerde istediğin köprüden geç asgari ücretle çalışıyorsan otomobilin ile gitmeyeceksin hem yakıt hem gidiş geliş giriş ücretleri bel büker.Yeni yapılan tünel için demiyorum bunu.

Amaç neydi ? Zamandan tasarruf.Zamana ihtiyacı olan acil işi olan kullansın arkadaş.Trafikte kalmak isteyen 7 tl versin eski köprüyü kullansın bu kadar.

Dünyada bir ilk yapılır ( akp destekcisi değilim görüşüm farklı ) ama yinede eleştirecek bir yön bulunur.
Ayrıca 7tllik köprüden geçtiğinde bi o kadar yakıt yakıyor ve onlarca dakika geç gidiyorsun ulaşmak istediğin yere.