lostyazilim

garanti bonus alacaklar mutlaka okusun

17 Mesajlar 1.688 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

systemkruger systemkruger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Garanti Bonus Kart Ücretini Yarı Yarıya Düşüren Yöntem

Hayatımızın en önemli parçalarından biri olan ve cüzdanımızda kimlik, ehliyet kadar değerli olup kendisine yer bulan kredi kartları, gerek nakit olmadığı zamanlarda imdadımıza yetişmesi, gerekse yüksek tutarlı hizmet veya ürünlerin taksit seçeneği ile alınmasına olanak tanıması sebebi ile değerini hiçbir zaman kaybetmeyecek gibi duruyor.

Ancak kredi kartı ile alışveriş yapılırken psikolojik olarak o an cebimizden para çıkmadığı için harcamalar rahat yapılmakta, sonrasında biriken borçlar yeri geldiğinde ödenemez duruma gelmektedir. Birde ekstrede kart aidat ücretini gördüğümüzde hepten canımız sıkılmaktadır. Nedeni ise gereksiz ve almadığımız bir hizmetten dolayı ödemek zorunda kaldığımız bir ücret olması.

Peki kart aidat ücreti olmayan kredi kartları yok mu? Tabi ki var ama onların, kart aidat ücreti olan kredi kartlarına göre pekte bir avantajı bulunmamakta. Yani kısacası bankalar maalesef bizi aidat ücreti ödemek zorunda bırakmaktadır.

Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz gibi eğer ki Garanti Bankasının vermiş olduğu Bonus Kartınız varsa yıllık aidat ücretinin yarısını ödeme şansınız var. Peki ama nasıl olacak kısaca anlatalım;

Bonus kredi kartının yıllık aidat ücreti 82,50 TL’dir.

MC-Miles Smiles kartının yıllık aidat ücreti 108 TL

Amex ( Miles Smiles American Express) kartının yıllık aidat ücreti ise 54 TL

Eğer bonus kartınız varsa bu 82,50 TL yi mecburen ödemek zorundasınız. Ayrıca Bonus kartı olan birisi Miles Smiles kart aldığında yanında otomatik olarak american express kartta gelmektedir.

Kişinin toplam 3 kartı olduğuna göre ödenecek aidat toplamı 244,50 TL olacaktır. Ama kimsenin bilmediği şu nokta var; bir tüketici bonus kartı varken Miles smiles alırsa, bonus kart aidatı otomatik olarak yarı yarıya iner.

Şimdi diyeceksiniz ki tamam yarı yarıya indi ama toplam 3 kart ve dolayısı ile 3 aidat oldu. Onu da hemen açıklayalım;

Bonus kart alıyorsunuz ve yanında 2 kart daha geliyor ve sizin bonus kartın aidatı 41,25 TL oluyor. Ancak miles ve american express kartlara şifre almıyorsunuz, kullanmıyorsunuz, kullanıma açmıyorsunuz ve hatta ekstrenin bile nasıl geleceğini değiştirmiyorsunuz. Yani kartlarınız var olacak ama hiçbir şekilde kullanıma açılmayacak. BDDK ve Bankacılık politikaları gereği kullanıma açılmayan kartlara aidat ücreti ödetilemez. Haliyle ms ve amex kartlar ücretsiz bir kart parçası olarak sistemsel ve cüzdanda var olurken bonus kartınız aidatından da % 50 indirim almış olacaksınız.
kaynak

wmaraci
reklam

soloturk soloturk Facebook reklamları ..... Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Facebook Reklamları
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 37 / 109
  • Ticaret 23, (%100)
Bizim insanımız paraya sıkışınca mutlaka acar da kullanır da o kartları..
Maliyet düşürmekten cok zarar olur 3 kart :) Kendini bilen insanlar icin güzel bilgi..
Bir kere öğrenci kredi kartı kullanmıştım, dahada önümüzdeki 10 yıl kullanmam. Kredi kartı pişmanlıktır.

• Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
solotürk kesinlikle katılıyorum size. ama insan kendini bilirde ona göre hareket ederse sıkıntı olmaz. şöylede yapılabilir kartları aldıktan sonra eğer kişi kendine güvenemiyorsa kırıp atabilir. en azından 41,25 tl lik bi indirim almış olur.

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Valla ben sürekli olarak kredi kartı kullanıyorum.Kredi kartını kullanmak rahatlıktır yaa. Güzel açıklama olmuş lazım olan arkadaşların işine yarayabilir.
systemkruger

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Fatihaydin teşekkürler hocam.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Şimdiye kadar kredi kartı hiç kullanmadım sadece o anlık nakit olmadığı vakit işe yaraması ve taksitlendir seçeneği olduğu için merak ediyorum kredi kartını :D

• Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
melankolia hiç bulaşmayın derim. bi başlarsanız arkası da geliyor :)

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Bonus Flexi Kullanın ücretsiz kart aidatı yok.
Finansbank Fix Kullanın.

Gayet menunum ne gerek var kart ücreti ödemeye

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

Sky4Life Sky4Life www.satisdukkani.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Sorumlusu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 473
  • Beğeniler 127 / 229
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam hiç uğraşmıyorum. Bonus kart ile kısır bir döngüye girdim. Yıllık ücrette ödemiyorum :). Her sene şubat ayında bana yıllık ücret kesiyorlar. Bende fark ettiğimde hemen müşteri hizmetlerini arıyorum. Diyorum ya yıllık ücreti iptal edin, ya da kartı kapatın. Yok yıllık ücreti iptal edemeyiz diyorlar, onun yerine size 20 tl bonus verelim. Yok kardeşim ben bonus istemiyorum, ya yıllık ücreti iade edin, ya da kartı kapatın diyorum. Tamam kapatalım, bekletiyorum sizi diyor sonra. İşte o ani cevap geliyor bir anda. " Remzi bey size bankamızın özel bir teklifi var, kart ücretinizi iade ediyoruz ancak kartı 1 yıl daha kapattırmamanız gerekiyor diyor." tamam sıkıntı yok, kullanıyoruz zaten diyorum. Tamam kart ücretiniz iade edilecek 24 saat içinde, gelecek ekstrenize + bakiye olarak işlenecek diyor. Bu kadar ;)) ( Ama herkeste işe yaramıyor. )

• Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Sky4Life hocam çok değişik ve güzel bir yöntemmiş sizinki de. sitemize mi eklesek napsak :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al