wmaraci reklam
lidertakipci

Amerika adsense alabilirim, ortak olabiliriz!

41 Mesajlar 5.675 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gerrard Gerrard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Selamlar, amerika'da florida'da yasamaktayim. Burada her turlu yasal hakkim var. Green card ile buraya geldim. Green card ile tek yapamadigim sey oy kullanamiyorum. Onun haricinde butun haklarim gecerli. Simdi arkadaslar, duydugum seye gore (bu konuda, adsense hakkinda pek fikrim yok) herhangibi bir site uzerinden adsense alip, yada hazir adsense'si olan bir us region'lu site alip. Buradan bir arkadas ile ortaklik yapmak. Yani demek istedigim, TR adsense gelirleri cok dusukmus, ama US adsense gelirleri bir o kadar fazlaymis. Bende adsense hesabi acabilirim diye dusunuyorum. En kotu hazir bir site alirim adsenseli. Ve buradan bulacagim, TR'de adsense gelirleri iyi olan birinin parasina para katabilirim. Hem de ben de ekmek yemis olurum. Burada banka hesaplarim var, Bank of America olsun. US Bank olsun, Chase Bank olsun. Bu sekilde paslasabiliriz. Karsilikli guven saglandiktan sonra tabii ki. Bilmiyorum, bu is akil kari bir is midir? Mantikli bir is midir? Herhangi bir puruzu var midir? Bunlar hakkinda bilgim yok, yorum yaparsaniz cok mutlu olurum. Saygilar..

wmaraci
reklam

secret1071 secret1071 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 50 / 58
  • Ticaret 43, (%100)
Kardeş havalar nasıl orada. Yazdıkların çok komik. Bence araştırmadan, öğrenmeden bir paylaşım yapma!!! Yoksa böyle çok komik durumlara düşersin.
aHoruz dosi1991 Sametfaki

kişi bu mesajı beğendi.

Cemedo Cemedo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 171 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Adsense ülke lokasyonuna bağlı değişir. Siz hesabı nerden alırsanız alın TR lokasyonlu bir siteye TR vatandaşları gireceği için TR teklif verilen reklamlar görünür. Tıklamalar vs ücreti değişmez yani.

Sizin yapacağınız ABD'ye göre bir web site açmanız. Yani site ingilizce olacak USA vatandaşlarına vs. hitap edecek. Böylece sitenizde gösterilen adsense reklamları ABD'de teklif veren veren firmaların olacaktır. Bu şekilde olur, sizin dediğiniz şekil yanlış :)

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Ben Amerikalı'yım demeyin, yolunacak kaz gibi bir izlenim oluşturursunuz genel anlamda..
Benim önerim Türkiye'den ortak bulma fikrini unutun.Ana diliniz İngilizce olduğundan bu forumda web siteleri seo'su, içerik tercihi, konu saptama, makale yazımı gibi ihtiyaçlarınızı karşılamanız.Dolar her gün artıyor, en son 3.64 olduğundan ve dolar kazanacağınızdan bu forumda ücretli alacağınız yardıma ödeyeceğiniz ücretler ile kazancınız arasında kat ve kat fark olacaktır.Yani bu forumu ücretli size yardımcı olabilecek kişiler topluluğu olarak görün.
TBM Amerika'da olan kişilerden oluşacağından buradakinin 5-6 katı olacaktır.
Ne gibi bir yol izlenir?
Web sitenizi buradan birisine başvurup temasını seçtirerek kurdurun.
Seo, sosyal medya alanında danışman bulun.
Makale yazdırıp İngilizce'ye kendiniz çevirin.
Websitesi için ücretsiz kaynakları kendiniz araştırın.
Daha sonra Amerikalı'ların tıklama başına ödeyeceği ücretin keyfini çıkartın.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

secret1071 adlı üyeden alıntı

Kardeş havalar nasıl orada. Yazdıkların çok komik. Bence araştırmadan, öğrenmeden bir paylaşım yapma!!! Yoksa böyle çok komik durumlara düşersin.

Ogrenmek icin konu actim zaten. Bi sakin ol derim :P

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

Cemedo adlı üyeden alıntı

Adsense ülke lokasyonuna bağlı değişir. Siz hesabı nerden alırsanız alın TR lokasyonlu bir siteye TR vatandaşları gireceği için TR teklif verilen reklamlar görünür. Tıklamalar vs ücreti değişmez yani.

Sizin yapacağınız ABD'ye göre bir web site açmanız. Yani site ingilizce olacak USA vatandaşlarına vs. hitap edecek. Böylece sitenizde gösterilen adsense reklamları ABD'de teklif veren veren firmaların olacaktır. Bu şekilde olur, sizin dediğiniz şekil yanlış :)

Yorumun icin tesekkur ederim hocam. Ben zaten tamamen ingilizce, us lokasyonlu bir site actim. Bu sekilde adsense alip bu siteden, sonra bunu TR bir siteye entegre edebilir miyim?

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

yb79 adlı üyeden alıntı

Ben Amerikalı'yım demeyin, yolunacak kaz gibi bir izlenim oluşturursunuz genel anlamda..
Benim önerim Türkiye'den ortak bulma fikrini unutun.Ana diliniz İngilizce olduğundan bu forumda web siteleri seo'su, içerik tercihi, konu saptama, makale yazımı gibi ihtiyaçlarınızı karşılamanız.Dolar her gün artıyor, en son 3.64 olduğundan ve dolar kazanacağınızdan bu forumda ücretli alacağınız yardıma ödeyeceğiniz ücretler ile kazancınız arasında kat ve kat fark olacaktır.Yani bu forumu ücretli size yardımcı olabilecek kişiler topluluğu olarak görün.
TBM Amerika'da olan kişilerden oluşacağından buradakinin 5-6 katı olacaktır.
Ne gibi bir yol izlenir?
Web sitenizi buradan birisine başvurup temasını seçtirerek kurdurun.
Seo, sosyal medya alanında danışman bulun.
Makale yazdırıp İngilizce'ye kendiniz çevirin.
Websitesi için ücretsiz kaynakları kendiniz araştırın.
Daha sonra Amerikalı'ların tıklama başına ödeyeceği ücretin keyfini çıkartın.

Selamlar hocam, yorumun ve ilgin icin tesekkur ederim :)! Hocam ben amerikali degilim, turkum. Amerikaliyim dedigimi de hatirlamiyorum. Nasil yolunacak bir kaz izlenimi yaratirim desem bile? Cidden anlamadigimdan soruyorum yanlis anlamayin. Yani insanlarin benim uzerimden ne gibi bir cikarlari olabilir ki bu anlamda? Ana dilim tabii ki turkce. Sen beni tek kalemde amerikali yaptin hocam :D Tekrar yorumun icin tesekkur ederim hocam.

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Irk anlamında söylemedim, orada yaşıyorsunuz anlamında söylüyorum.Türk olduğun belli zaten.
Anlatmak istediğim lokasyonunuz web işi yapmak için çok uygun.Ayrıca Türk olmanız da avantaj.
Burada size yardım edebilecek insanlar Türk ve mali açıdan dolar kazanacağınızdan çok karlı bir işiniz olabilir.Ortak arayarak kazanacağınız parayı bölüşmek yerine avantajlarınızı iyi kullanınız.
Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

mediacenter mediacenter Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım,Seo, Editörlük Hizmeti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** H**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 100 / 36
  • Ticaret 24, (%92)
10 yıldır ingilizce çalışıyorum böyle bir konu açmam bile =)
dosi1991

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

yb79 adlı üyeden alıntı

Irk anlamında söylemedim, orada yaşıyorsunuz anlamında söylüyorum.Türk olduğun belli zaten.
Anlatmak istediğim lokasyonunuz web işi yapmak için çok uygun.Ayrıca Türk olmanız da avantaj.
Burada size yardım edebilecek insanlar Türk ve mali açıdan dolar kazanacağınızdan çok karlı bir işiniz olabilir.Ortak arayarak kazanacağınız parayı bölüşmek yerine avantajlarınızı iyi kullanınız.

Tesekkurler hocam, ah biraz yetenegim hayalgucum olaydi :P Hocam yukarida bir soru sordum. Belki sen cevabini bilirsin.

baslangicta yabanci tamamen ingilizce bir site icin adsense alsam, sonrasinda bunu tr siteye entegre edebilir miyim adsense hesabimi? TR siteye entegre ettikten sonra para akisi dolar mi olur tl mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al