lostyazilim

Bir Blog İçin Kişisel İsim Mi ? Lakap Mı ?

26 Mesajlar 3.116 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Sonradan düşünce Crewx (Alihandro) doğru diyor. Domain projeye göre markalaşır. Ama sen portföy sayfası yapmak müşterilerin tarafından inclenmesini istediğin bir sayfa yapacaksan isimsoyisimd.com alman mantıklı. Ama blog vs bir proje yapacaksan lakap yada nick olarak alman daha mantıklı.
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
İsim. Lakap derken slogan anladım. Lakabı sloganda da vurgulayabilirsin.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
İsim her zaman daha iyidir. Bu yollardan çokça geçmiş biri olarak isminle site açmanı öneririm.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)
Bence ikisi de değil. Kendine bir maskot oluştur ve onu markalaştırmaya çalış. Etrafındaki büyük markalara bakarsan hemen hepsinin bir maskotu var ve adamlar maskotlarını markalaştırmaya çalışıyor. Senin ismin birkaç harften öteye gidemez. Yüzün zaten zaman içinde değişecek, saçın sakalın vs. Ancak maskotun hep baki hep seninle...

Görsellik her zaman kelimelerden öndedir.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

HeadCMoon adlı üyeden alıntı

Bence ikisi de değil. Kendine bir maskot oluştur ve onu markalaştırmaya çalış. Etrafındaki büyük markalara bakarsan hemen hepsinin bir maskotu var ve adamlar maskotlarını markalaştırmaya çalışıyor. Senin ismin birkaç harften öteye gidemez. Yüzün zaten zaman içinde değişecek, saçın sakalın vs. Ancak maskotun hep baki hep seninle...

Görsellik her zaman kelimelerden öndedir.

İlk başta bende öyle düşündüm ama yani şuan yine ünlü bloggerlerdan yorum almak için mesaj attım. Bende aynı senin gibi düşünüyordum lakap markalaştır gibi ama bana dediler ki İsim de en az lakap kadar markalaşmayı hak ediyor. lakap unutulur gider isim kalıcıdır ismi gücü vardır. Hatta sordum (bazılar lakaptı) ;

Mesela siz dedim lakapsınız, dedi ki ; Hani onlarda oraya kadar yükseleceklerini kestiremiyorlar ama şansım olsa ismime açardım dediler :)
HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)
Ama sizin dediğiniz şey biraz ne ve nasıl yaptığınız ile alakalı. Kaliteli işlerde isim, logo ya da maskot önemli değildir. Mutlaka markalaşırsınız.

Ancak bana göre eğer markalaşacağınız kesinse maskot en mantıklısı. İlerde bir gün yaptığınız işten sıkılıp da projenizi satmanız gerekirse ne yapacaksınız? İsminizi mi satacaksınız?

Bu yüzden isim olarak markalaşan kişiler bir süre sonra yok olmaya mahkumdur. (bkz. Güzin Abla - Kadın öldüğünden beri aynı isimle torunu yazıyor ama popülerliği bitti gitti).

Nacizane fikrim.

PRODUCTION PRODUCTION Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 369 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Blog devri yeniden mi açıldı. ¿

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

HeadCMoon adlı üyeden alıntı

Ama sizin dediğiniz şey biraz ne ve nasıl yaptığınız ile alakalı. Kaliteli işlerde isim, logo ya da maskot önemli değildir. Mutlaka markalaşırsınız.

Ancak bana göre eğer markalaşacağınız kesinse maskot en mantıklısı. İlerde bir gün yaptığınız işten sıkılıp da projenizi satmanız gerekirse ne yapacaksınız? İsminizi mi satacaksınız?

Bu yüzden isim olarak markalaşan kişiler bir süre sonra yok olmaya mahkumdur. (bkz. Güzin Abla - Kadın öldüğünden beri aynı isimle torunu yazıyor ama popülerliği bitti gitti).

Nacizane fikrim.

Evet satma konusunda haklı olduğunu düşünüyorum, İnternet dünyasına giren birinin tek proje ile kaldığını görmedim :) tadına bakan yeni şeyler keşfediyor :) Yani süreklilik olmuyor yeni projelere yelken açıyoruz kişisel hesabında satımı problem :)

PRODUCTION adlı üyeden alıntı

Blog devri yeniden mi açıldı. ¿

Hep vardı zaten :)

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Bazı insanların isim hafızası güçlü değildir ben girdiğim bir site dikkatimi çekiyor sonra tekrar ugrarım diyerek site adına bakıyorum isim soyisim ise bir sure sonra unutuyorum çok değerli siteyi gözden kaçırdım o yuzden ara ara bulunmuyorda akılda kalıcı birşey olsun.
Örnek isminiz Ali Ak bu akılda kalır ama Hakan Ali Gundodağartan unutulur lakapta öyle dikkat çekici değilse ne isim ne lakap koyma. Yaptıgın işi andıran birşey olsun kısaca koyacağın lakaba veya isme göre değişir akılda kalıcı ve goze şık gelmesi önemli görüşündeyim.

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
zexon Evet okunuşu,yazılımı ve akılda kalıcılığı önemli..

Peki danışayım mesela kullanıcı olarak düşündüğünüzde şuan olan www.hasanaytac.com'dur. Bir ara ' Ç '' nin '' C '' olmasına bile takmıştım :) Bu aralarda bu ikisi arasındayım isim mi blog mu :) Hem anlatmış hemde danışmış olayım nasıl ? :)

Sizlerde yorumlarsanız sevinirim...
PRODUCTION HeadCMoon Sinan Teveccüh OmerAYDINOGLU Crewx Voltaren

Not ; Aklımda şu da geldi ; İsimli siteyi kapatıp yani sadece portföy kartvizit, mail , cv v.b için kullanıp lakabı da sitede blog olarak sitemden yöneltme gibi ? (Bunu da üsttekine nazaran yorumlarsanız sevinirim...)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al