Wolf42 adlı üyeden alıntı

Düşüncene saygı duyarım.. Ama benim düşüncem bu malesef google özgün içerik falan önemsemiyor bana göre site yaşı sitenin aldığı hit onun için daha önemli diyorum ya kendimden örnek verdim.. her gün iki özgün makale giriyorum aynı kulvarda ki site en son altı ay önce içerik girmiş şayet sizin dediğiniz gibi yada genel düşünce doğru olsa özgünlük ve güncelleme google için önemli olasa bu site nasıl oluyor altı aydır içerik girilmeden sıralamada kalıyor çok basit daha önce girdiği konulardan hit alıyor ve artı benim sitemin yaşından daha eski bir site ve google bu siteyi eski olduğu için ve eski konularından dolayı hit aldığı için değerli görüp sıralamada tutuyor. Hadi daha ilginç bir örnek vereyim tek bir konu olmayan site size göre sıralamaya girebilir mi evet girmiş :) özgünlük nerede hayret ettim siteye baktım hiç bir konu yok ama sıralamada yer alıyor yok bana google adaletli davranıyor özgün içeriğe önem veriyor derlerse inanmam ama tabii ben yukarda da dedim google için degil kendim için makale yazıyourm ve bir yerden alıp benimiş gibi yapmıyorum yapmayacağım bildiğimi düşüncemi yazmaya devam edeceğim ha bir gün gelir benim site de yıllanınca google bu yazdıklaırmı görecek ve sıralamada yükseleceğim o zamana kadar diğer sitelerin benim sitemden aldığı makaleleri çalıntı diye görmeycek google malasef onları üst sıralara taşıyacak yapacak bir şey yok bu konuda..

Almış olduğu linkler onu üst sırada tutuyor. Mesela bir örnek vereyim bicaps .net i elbette duymuşundur. Adamın siteye eklediği bütün içerikler copy-paste ve hiçbir içeriği sıralamada çıkmıyor film sektöründe olduğum için hiç rastlamadım bir filmde sıralamada olduğuna şahsen. Ancak ana kelimesinde sıralamada ve hitide oradan çekiyor nedeni ise aldığı linkler sağlam link elde ediyor bu sayede ana kelimesinden besleniyor. Paran varsa link alacaksın ama yoksa özgün içerik girmeye devam edeceksin.