wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Az İçerik Banı Acil Yardım

10 Mesajlar 1.251 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

notumundunyasi notumundunyasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 97 / 69
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar adsenseye 3 hafta oldu başvurdum ve kabul edildim 4 gün adsense de devam ettikten sonra 5. günün şafağında sitemde adsense reklamları kayboldu ve içimi titreten bir korku saldı ve hesabıma girdiğimde az içerikten dolayı 2. incelemede hesabınız donduruldu diyor.

1- Beyler bugün oturdum üşenmeden 20'ye yakın içerik girdim özgün olarak
2-Daha sonra adsense başvurumu yeniledim acaba ilk başvurumda 3 hafta bekleöiştim 2. başvyryda da o kadar beklemem gerekiyormu ayrıca az içerik olmaması için en az kaç içerik olması gerekiyor büyüklerimizden yardım bekliyoruz şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

DogalMekanlar DogalMekanlar Doğal Mekanlar Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu sayfanızın yaşına göre değişir. Ayrıca 1 günde oturup 20 yazı girip 1 ay hiç uğramazsanız da yararlı birşey yapmış olmazsınız. Kendinize bir yol çizip o yolda ilerlemelisiniz. Günlük çözümler değil sitenizin ilgi alanı çerçevesinde güncel ve düzenli olarak içerik girmelisiniz.

1 günde 20 içerik yeni sayılan bir sayfa için spam içerik olarak algılanacağı için daha sakin olup adım adım yavaş yavaş ilerlemelisiniz. Adsense çokta önemli değil sağlam temellere oturtulmayan sitede yalnızca yayıncı olup 2-3 sene 200 TL ödeme limitine ulaşacak potansiyele sahip olmadıktan sonra reklam almanında bir amacı yoktur. Öncelik siteniz ve sitenizin okunurluğu popülaritesi olmalıdır gerisi zaten sizin dışınızda bile gelişecektir.

• Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 97 / 69
  • Ticaret 0, (%0)
DogalMekanlar Merhaba özcelikle yorumunuz için teşekkür ederim sitemi açalı 1 ay olmadı ve 80 kadar içeriğim var site ayarlamalarından ötürü çok fazla içerik yazamadım. Şu an günlük 80 ila 100 arası kullanıcı potansiyelim var sizce günlük kaç yazı yazmalıyım kullanıcı sayım site yaşına göre normalmi sitemin adresi aşağıda kısaca bir göz gezdirip yorumlarsanız sevinirim sizinde siteniz varsa örnek amaçlı bakmak isterim teşekkürler.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Açıkcası adsensenin "yetersiz içerik" ile red mesajları artık bana şunu söylüyor "hitin yok". Kişisel blogumda 117 tane özgün makale ve 80 tane yorum bulunmasına rağmen ve günlük 500-600 tekil hite sahipken yetersiz içerik denilerek red edildim. Benden daha az içeriği sahip fakat hit bakımından yüksek olan siteye adsense onay verdi.

Bu olaydan sonra şunu anladım "yetersiz içerik" değil mesele "yetersiz hit" :) Umarım soruna cevap olabilir dediklerim.
notumundunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 97 / 69
  • Ticaret 0, (%0)
anlıyorum o zaman hit kasalım bizde paravan sitelerle adsense hoşnut olsun. Zaten bir işi hakkıyla yaptığında olmuyor illa ki hile yapıcaksın adamların dediğin gibi içeriği yok işleri güzel bizim gibi oturup bir şeyler çıkarmaya çalışan adamların da böyle hevesi kırılıyor.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Bahsettiğim şey hile ile alakalı değil. Benim sitem kişisel bir blog ve kendi tecrübelerimi ve fikirlerimi paylaştığım bir site. Örnek verdiğim sitede kişisel blog sitesi fakat içerik bakımından hit getirebilecek, "kişisel" olmayan paylaşımlar olduğundan dolayı hit alıyor yazıları. Haliyle hit olan site daha değerlidir daha çok bana para kazandırır diyen google bana red ona onay veriyor. Araştırdığım, test ettiğim duruma göre bunları söylüyorum.

Açıkcası o red mesajını değiştirmeleri lazım yetersiz içerik değil yetersiz hit olarak değiştirirlerse insanlar içerik basmak yerine hit getirecek yazılar paylaşırlar.
notumundunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

notumundunyasi adlı üyeden alıntı

anlıyorum o zaman hit kasalım bizde paravan sitelerle adsense hoşnut olsun. Zaten bir işi hakkıyla yaptığında olmuyor illa ki hile yapıcaksın adamların dediğin gibi içeriği yok işleri güzel bizim gibi oturup bir şeyler çıkarmaya çalışan adamların da böyle hevesi kırılıyor.

yalnızca hit değil. Adsense o kadar akıllı ki yalnızca sayfanızın gösterimine değil sayfanız nereden yönlendirme almış nerelerden ziyaretçi kazanmış ziyaretçiler nasıl gezinme yapmış ne kadar süre sitenizde kalmış hepsini görüyor. Hile dediğiniz hit kasma sitelerinde belirli periyotlarda göründüğünüz ve her ziyaretçi aynı saniye kadar aynı sayfaları gezdiği için bunu adsense'in tespit edip sayfanızı spamlaması çok uzun sürmeyecektir. 1 aylık site için 80 içerikte çok direkt kelime olarak çalışma yapmayın biraz akışına bırakın illa reklam alayım illa para kazanayım derseniz zaten olmaz bir şekilde açık verip google dan tamamen engel yiyebilirsiniz.

dogalmekanlar.blogspot.com
seciciyazar.blogspot.com
www.neyakar.net

sayfalarımı inceleyebilirsin. Proje ve hedef bazlı ilerlersen 1 2 seneye sağlam bir siteye kavuşabilirsin. günde 5 içerik üretip google aramalarında çıkmadıktan sonra hiçbir anlamı kalmıyor. Örneğin doğal mekanlar bloğumda 13 adet yazı bulunmakta 3 aylık site ama 80 içerikle ulaştığın rakamlara ben 13 içeirk ile ulaşıyourm.

Gezi seyahat bloğu olan dogal mekanlar adlı bloğumda beykoz pier cafe yazdığında google 'da 1.sıradayım. Günde ortalama 100 tekil ziyaretçi sadece o yazı getiriyor bana. Gönül bahçesi ve nevmekan adlı yazılarımı da sıralamaya sokmak için uğraşıyorum sanırım şuan 1.sayfaya doğru tırmanıyorlar. aramalarda 1.sırada yer alan 15 20 adet yazınız olsun zaten ortalama günde 2-3 bin tekil ziyaretçi bu yazılarınız getirecektir.

İçerik fazlalığı da belirli bir kitleyi yakaladıktan sonra sayfanızda uzun süre gezinmeleri açısından önemli olacağı için ziyaretçisi olmayan bir sayfaya içerik üretmekte sizi bir zaman sonra sıkacak ve çalışmanızı rafa kaldırmanıza neden olacaktır umarım biraz olsun kendimi ifade edebilmişimdir
notumundunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 97 / 69
  • Ticaret 0, (%0)
DogalMekanlar bence gayet iyi açıklamışsınız ancak benim sitem daha çok ders notları üzerine olduğu için hayırsız öğrenciler tırnak içinde yalnızca final vize ve büt zamanlarında ziyaret alıyorum ondan dolayı içerik sayımı teknoloji ve bilim konusunda da arttırmak zorundayım kendimde mühendis olduğumdan branşım üstüne açıklayıcı makaleler yazıyorum. Zaten şu an adsenseyi bırakmış durumdayım ilk önce biraz taban oluşturacağım ki günlük tekil hitim 150 -200 lerden 1-2k ya çıksın ondan sonra reklam konusunda çalışma yapma kararı aldım ve asla hit kasma sitelerine bulaşmamayı düşünüyorum çünki direct link ile giriş yaptıklarından uzun vade de zararı olacağını düşünmekteyim. Ne kadar sitemde hit siteleri ile paylaşımlar yapsam da bu paylaştığım makaleler sırf hit sitelerini seven okurlarımız için yazılmıştır. Değerli yorumlarınızı esirgememeniz dileği ile İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

• Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle zararı olmaktadır bir ara benim siteme clixense diye bir site musallat olmuştu spam girdiler yapıyorlardı benim isteğim dışında. Bu tür saldırı yediğimi fark ettiğimde bunun sayfam açısından yararı değil çöp hit oluşturdukları için zararı olduğunu gördüm ve adsense üyeliğim tehlikeye girmemesi için reklamları 1 ay süreliğine kaldırmıştım. 10khit.com tarzı siteler sayfanıza tek bir kaynaktan hit sağlayacağı için google ve adsense taramalarının sitenizin illegal hit aldığını kolayca tespit edecektir. google aratmalarından elde edeceğiniz 1 hit gerçek olmayan kaynaklardan gelecek 1000 tıklamadan çok daha değerlidir. Teşekkürler iyi çalışmalar

• Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 97 / 69
  • Ticaret 0, (%0)
Katılıyorum ancak dün hitleap adında bir makale yazdım linki mevcuttur. Bu siteye ücretsiz üyeliklerde direk yani dediğiniz gibi hit alırken 3 euro karşılığında alacağınız premium hesapta endirek yani facebook twitter veyahut dilediğiniz siteden hit çekme şansına sahip oluyorsunuz bu sistem benim kafamı karıştırdı ha ilk başlarda tilkiler dolaştı tabi neden bcvc veya linktl örnek verıyorum boyle siteler aracılığı ile kendi siteme hit kasayım nasıl olsa organik hemde link kısaltma parasını cebıme atarım dıyerekten ancak içimdeki ses her zaman hile yapmadan yoluna devam et dedi çünkü biliyorum ki doğru yol her zaman insanı istediği yere götürür. Buradan arkadaşlara diyorum ki uzun vadeli düşünen hit sitelerinden uzak durun. Adsense affetmez...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al