3 yıl önce ilk sitem ve şuanda aktif olan sitem forumdervis.com 1. yıl biterken anca 1000 üye çektim.Sonra sürekli üye sayım artmaya foruma hit gelmeye başladı.Tabi bende günlük 10-20 konu atıp sürekli facebookta imliyordum.Nihayet günlük 500-600 google organik hite ulaştım 2. yılın başlarında.Sosyal medyada paylaşım yapmasam bile google aramalarından hit geliyordu.Bende buna dayanarak bıraktım forumu ve sıkılmıştım sürekli konu girmekten vs. Herneyse reklam ekledim ve bıraktım artık üniversite başladım hiç giremedim 3. yılın başlarında google analytic bakayım inceleyeyim dedim birde ne göreyim hitim günlük 600-700 lerden 50 lere düşmüş.Şuanda aktif tutmaya çalışıyorum fakat olmuyor nerdeyse 5-6 ay hiç konu paylaşmadım.Herneyse lafı uzatmayayım.Şuanda 13650 üyem var azda olsa aktif forum.Eğer ki forum açacaksanız ekip en önemli şey ben tek başımaydım olmadı.Ayrıca tek bir kategoriye yönelirseniz daha faydalı olur kapsamlı bir forum ile uğraşmak gerçekten zor.Neyse iyi forumlar :) Cümlede yazım hatası anlamadığınız yer falan olursa kusura bakmayın alelacele yazdım