wmaraci reklam

Evrimsiz eğitim olur mu?

15 Mesajlar 2.307 Okunma
smmexpress

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
İslam in ne olduğunu bilmeden konuşmak böyle oluyor. Evrimi kimse inkar etmiyor yanlış anlaşılıp kullanılması na insanlar karşı cikiyor.
Ona bakarsanız Plüton gezegendi ama sonra aynı bilim gezegen olmadığını söyledi. Peki siz İslam'ın önceden söylediği ve sonra yanlış çıkan bir deyimini duydunuz mu?

Evrim vardır ben buna bir müslüman olarak inanıyorum buna inanmami sağlayan İslam dir. Ama kullanılan ve dine karşı bir güç olarak kullanılan evrime karşıyım.

Sorun evrimin varlığı yada yokluğu değil insanlara onu anlatış ve insanların onu anlama sekli sorun oluyor. Evrim sadece İslam in içerisinde bizlere anlatılan olaylardan bir tanesidir. Ama onu dinin karşısına nasıl bir mantıkla koyuyorlar ve insanlar bunu nasıl kabul ediyor anlaması çok zor.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Ortalık böyle adamlara kalacak yakında.

https://twitter.com/tuncayakgun_/status/824287041311698946

Buyrun halaya. :D
editorxx

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Evrim doğanın ve bilimin vazgeçilmez ve tartışılamaz bir gerçeğidir. Şuan tüm gelişmiş ülkelere baktığımızda bu gelişmenin evrim teorisiyle yakından ilgili olduğunu görüyoruz. Türkiye'nin geri kalmışlığı da aslında atalarının maymun olduğunu inkar etmeleri yüzündendir. Oysaki büyük büyük dedelerimizin maymun olduğunu kabul edersek biz de bilimde ilerleyebiliriz. Kim bilir belki bir gün insanoğlu olarak evrimin son aşamasına gelip bir sabah uyandığımızda kendimizi o kutsal maymun atalarımız gibi ug ug ug diye bağırırken bulabiliriz. İşte o gün öyle bir gündür ki tüm insanlık olarak bilimin ve modernliğin önü bir pencere gibi açılacak. Umarım hepimiz o günleri görürüz.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
PHPacemisi sana acıyorum :)
mustix editorxx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
İsa Ben ayrıca utanıyorum, sen yine iyisin:) Birincisi Evrim teorisinde maymunlar bizim atalarımız olarak geçmez, onlar bizim akrabalarımızdır. Bunu herkes bilir. Fakat sizin amacınız farklı. İster kabul et, ister etme; bu gerçeği değiştirmeyecek. Evrim teorisi bir din değildir, bu yüzden ben inanmıyorum demeyin çünkü komik duruma düşüyorsunuz, farkında değilsiniz! Bu arada, hayvanlardan gocunman ve insanlara hayvanlar üzerinden hakaret etmeye çalışman ne kadar farklı dünya görüşlerine sahip olduğumuzu gösterir; hayvanları aşağılamak veya onları aynı dünyada yaşadığımız birer canlı gibi görmek. Yazık!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al