Herkese merhabalar!

Değerli Webmaster arkadaşlar biliyorsunuz ki dünya sadece bize ait değil bizden başka yaşayan canlılar var sizde onlara yardım etmek ister misiniz? aklımda bir proje var bunu ölçüp,biçip,tasarlayıp hayata geçirmek istiyorum ama maalesef ne kodlama,yazma,programlama hakkında tecrübem ve bilgim var tasarım işlerinden anlıyor olup kendi bilgimin dahilinde html,photoshop,düzenleme ve birazda hazır kaynak kodlu acık scriptler den anlıyorum öğrenmek için dersler izliyor kendimi her daim geliştirmeye çalışıyorum ama bu aklımdaki proje için yeterli değil.

Anlatmadan önce sadece anahtar kelimeleri yazmak istiyorum ve açıklamalarını.

MAMA NOKTALARI
: Hayvanlar için belirli başlı yerlerde mama noktası oluşturup orayla ilgilenen gönüllü arkadaş ile sürekli iletişim ve mama desteğinde bulunarak aç kalmalarını engellemek.

HAYVAN EVLERİ : Eğer biraz hayvan sahiplenmek istemişseniz internet ve sosyal medya da görmüşsünüz evlerinde hayvan besleyen onlarca insan var ve sadece evi hayvanlar için tutmuş onlarla yaşayıp onlara bakan insanlar var onlarla iletişim halinde olup mama durumu,ihtiyaç durumunu sürekli öğrenip ona göre destek durumun da sevk yardım durumunda da kişiyle irtibat kurabilir sokakta yaşayan hasta,hasar görmüş hayvanlara yardım edebilir ve bir tane de olsa hayvanı kurtarabiliriz.

HAYVAN NOKTALARI : Kedilerin,köpeklerin yaşadığı daha çok tercih ettiği yerleri tespit edip o hayvan noktalarını onlar için daha yaşanır mamalı ve sağlıklı yapılabilir.

ACİL YUVA : Daha çok sokakta olanlar ziyade acil durumdaki güzel hayvanlarımız bunlar gözü hasar görmüş,bacağı kırılmış veya daha kötü olanaklar da olan hayvanları ACİL ve geçici yuvalatmak için veri tabanındaki gönüllü hayvan seven ve bakanlarla iletişim haline geçip hasta veya hasar durumdaki hayvanı daha sıcak ve rahat bir yerde tedavi edilebilir.

#paravermesahiplen
SAHİPLENDİRME İLANLARI
: Evinde hayvan besleyen insanlar bazen onları dışarıya bırakmak zorunda kalıyorlar onlara daha hızlı yuva bulmak için hayvan bakmak isteyen insanlarla sahiplendirmek isteyenleri karşı karşıya getirmek istiyorum.

Proje : Proje Türkiye genelinde gerçekleştirmek istediğim bir proje anlatayım temiz ve kullanışlı bir web sitesi ile hayvan sevenleri bir araya getirip dışarıdaki ve ACİL durumdaki dostlarımıza daha hızlı ulaşmak ve bir harita üzerinde aynı bir yeri işaretlersiniz ya işte o işaretler yönetici tarafından belirtip orayı mama noktaları ve hayvan evleri olarak gösterip yapmak istiyorum bu tabi sadece bizim bunları yapmamız la olmuyor ama inanın o kadar hayvan sevenler var ki noktalar belirleyip oraları düzenleyen işte bunları bir araya getirip birleştirip hayvanlar için güzel şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum ama bu siteyi veya scripti yapıcak bilgim yok onun için webmaster arkadaşlar ne dersiniz gönüllü olarak toplanıp sokaktaki çocuklar için bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum grupça,birbirimizi tanıyarak takip ederek bu sokaktaki masum hayvanlar için el ele verip bir şeyler yapabiliriz maddi açıdan hiç kazanım veya bir şey düşünmüyorum sizden emirde etmiyorum işlerinizi baltalamakta istemiyorum sadece bir rica ve teklif ediyorum bu hayvanlar için bu sokaktaki masumlar için ölünce bile hatırlanacak bir şeyler yapabilir gelecekteki nesillere örnek olabiliriz lütfen yorum olarak belirtin güzel bir resim,banner,logo gibi şeylerle bile onlara destek olabilirsiniz hepinize saygı ve sevgim ile selamlıyor iyi geceler diliyorum.

Bu proje de gönüllü olmak isteyen arkadaşlar bize iletişim bilgilerini ve yapabilecek destek olabilecek konularını yazarsa daha sağlıklı bir veri tabanı ile daha iyi bir iletişim kurar sağlıklı işler yapabiliriz .

Mail : onlaricinbizdevariz@gmail.com

Saygı ve sevgilerimle..

# Konu '' Konu Dışı '' bölümüne taşınmıştır burada o kitleye ulaşamaya biliriz eğer isterseniz bu işlerle ilgilenen kişileri etiketleyip bir nevi bu yazıyı onlara okutabiliriz.