SeoDoktoru adlı üyeden alıntı

%50 vergi, stopaj, bagkur, sigorta, muhasebeci, kira ve bilimum diger vergileri odeyince vazgecersin 2 gunde :)

hasmer adlı üyeden alıntı

%50 vergi mi :S ben de düşünüyordum ama korkmaya başladım şimdi :D

Hocam o kadar vergi biraz fazla değil mi? :D Ben sektöre sıfırdan girmek yerine, yatırım yapmak istiyorum hocam. 1xx.xxx ₺ ile giriş yapıp, belirli bir seviyenin üstünden başlamak istiyorum ama bu sektör yerine farklı sektörlere de giriş yapabilirim. Sektöre giriş yapmış insanların düşüncelerini merak ettim sadece.

noop adlı üyeden alıntı

fikir güzel. birkaç kişilik bir ekiple firma kurulabilir. giderler ortak olacağı için avantaj. fakat gelir kısmında çatışma çıkacaktır. atıyorum seocu arkadaş üç ay az iş aldığında neden aynı oranda gider ödüyoruz diyecektir.

yaşadığım bir sorun da şu oldu. ortak ofiste kira bölüneceği için kişi başı gider azalırken ekstra masraflar artacaktır. arkadaşın biri ofise hiç ihtiyacınız olmayan bir eşya alır. siz de onun ihtiyacı olmayanı alırsınız. böyle gider gider.

home ofis olayı bence büyük avantaj. imkanınız varken evden çalışın. iş görüşmelerini kafelerde, pastanelerde yapın. kira giderinden daha az olacaktır pastane gideriniz. eski tarz büro ofis olayı bana çağ dışı geliyor. tabi gerekli durumlar da var. ihtiyaç yoksa zorlamamak lazım.

Yatırımı tek başına yapıp, sabit maaş+prim ile çalışacak yazılımcı ve tasarımcılar ile sektörde hizmet vermek daha sağlıklı gözüküyor bu durumda hocam. Home ofis pek uygun olmuyor, ofiste sadece işine yoğunlaşıyorsun. Home ofiste evden bir ses "xxx çöpleri çıkartır mısın? :D" dediğinde çalışma şevkin kalmıyor.