wmaraci reklam
lidertakipci

Turhost yedekleme hakkında

27 Mesajlar 3.645 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Immortal Immortal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 19 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Siz de söylemişssiniz zaten Turhost iyi firmadır. Hakkında çok az şikayet bulursunuz. Yedekleme hizmeti vra deyip de yedeklemem yapmamaış olamazlar. Almış olduğunuz hosting paketinde yedekleme hizmeti yoktur.

Zaten bu yedek işi riske atılacak bir iş değildir. Hangi firma olursa olsun bence kişi kendi yedeğini alıp PC de tutmalıdır. Dünya hali bu ne olacağı belli mi olur.

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Turhost'a güvenirim; ama yedeklemeyi bile ücretli yapması güven sarsıyor. Yedekleme hizmeti olmak zorunda değil. En azından ayda bir yedek almalılar. Yedek olup da para vermeden yedeğin verilmemesi ise hiç hoş değil. Arada bir kendi yedeğini alsaydın daha iyiydi. Natro'dan kaçıp turhosta geldiğime çok memnunum. Çok iyiler ve destek süper. Her konuda anlayışlılar. Natro'yu anlayışsız davranması sonucu bırakmıştım zaten.

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Siz siz olun çalıştığınız hangi host firması olursa olsun yedek MÜŞTERİ'ye aittir..

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
ya reseller alın gitsin,resellerlar da bile haftalık yedekleme yapıyorlar. Turhost pahalı bir firma. Dünyanın parasını istiyor.Tabi parası olana bu tür firmalar ideal olur. Turhost son zamanlarda alan adı firması oldu benim için :) indirim yapılsa kullanılır. En basitinden şu an hosting bölümünde reseller satışı yapan firmalar bile haftalık backup kullanır :) bunu anlamak gerek , savunmaya savunulur ama haftalık backup'ları olması gerek. Oldu'ki site shell yedi, backup hizmeti almıyorsun ne olacak? Sil baştan mı ?

idraksiz can, hayvan canıdır.
wmaraci
wmaraci

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Okuduğum bazı yorumlar gerçekten çok şaşırdım

Bu firma kendini kanıtlamış büyük bir firma ve yedek için para istemesi gerçekten çok garip

"Şunu dese anlarım biz yedek vermiyoruz ama sizin için bu seferlik vericem bundan sonraki olacak durumlar için bu fiyatlardan bir hizmet almanız gerekiyor dese tamam adamlar haklı"

Firma demiş yedeğiniz var ama yükleriz bu para karşılığında zaten hizmet alan bir müşterin var neden para istiyorsun ki yükle işte garip gerçekten

xxx firmasıyla bende çalışıyorum adamlar her hafta yedek alıyor ve şuana kadar kendi hatamdan bir kaç kez sildim ve hemen yedeği geri getirdiler çalışırken dikkat etmek lazım kimle çalışıp çalışılmayacağına geçmiş olsun umarım yedeğini alırsın aldığında da bence başka bir firmaya geçiş yap derim

Turhost Turhost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Hosting, Sunucu, Domain
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 140 / 104
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba,

Çalışma mantığımız ve hizmetlerimizin işleyişi ile alakalı bir kaç noktada bilgilendirme yapmamız gerekliliği var.

Müşterilerimize kurumsal ölçekli bir hizmet veriyoruz ve vermekte olduğumuz hizmetin her noktasında ( destek hizmetleri, satış, fiziksel sunucu ve network altyapılarından tutun, yedekleme depolama cihazlarına ve lisanslı yedekleme yazılımlarına kadar ) en "kurumsal" çözümü uygulamak zorundayız.

Örnek verecek olursak 2000 TB ( 2 Petabyte ) lık yedekleme depolama kapasitemiz bulunuyor. 3 farklı yöntem ile yedekleme operasyonlarını götürüyoruz. Tabi ki biz de biliriz 4-6 TB lık basit bir NAS cihazına yedekleri almayı ve bu şekilde biz de yedekleri alıyoruz demeyi ya da standart desktop bilgisayara verileri koyup hosting hizmeti vermeyi fakat biliyoruz ki veri güvenliği, servis kalitesine değer veren mevcut müşterilerimizi yüzüstü bırakırız.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı bizim yatırım maliyetlerimiz daha yüksek. 12 Yıldır bizim yatırım maliyetlerimiz yüksek idi ve gelecekte de bu şekilde olacak. Müşterilerimiz şu konuda bize inanabilir biz kesinlikle yüksek karlılığı olan bir firma değiliz ve bize ödediğiniz hizmet bedellerinin büyük bir bölümü altyapı yatırımlarına ve inovasyona gidiyor. Yani müşterilerimize bu bedellerin büyük bir bölümü hizmet kalitesi olarak geri dönüyor. Zaten bu servis kalitesini müşterilerimize sağlayamasak, o hissi yaşatamasak bunca yılda bu büyümeyi yakalayamayız :)

Bütün altyapılarımızın tek amacı müşterimizin ve aldığı hizmetin kalite duygusunun en üstte olmasına yönelik.

Hosting ve Sunucu müşterilerimize sipariş öncesi mutlaka opsiyonel yedekleme hizmeti alıp almak istemediğini soruyoruz. Buna göre eğer yedekleme hizmeti almak istiyor ise mutlaka aldığı hosting paketinin ve sunucu hizmetinin özel yazılım altyapımızda tanımlamasını yapıyoruz. Bu hizmeti alan müşterilerimizin yedeklerden dönüş işlemleri çok hızlı ve zahmetsiz yapılabiliyor.

Bunun dışında bir de sistem yedeklerimiz bulunuyor. Sistem yedekleri direk tüm sunucunun ana imajlarının alınmasından ibaret. Bir sunucu imajı yerine göre bir kaç TB boyutunda olabiliyor. Bu imajlardan veri çıkartılması 30 dakika ila 10 saat arasında sürebiliyor ve ciddi bir insan kaynakları gücü alıyor. Biz aslında başlangıçta "yedekleme hizmeti" almayan müşterilerimizi zor durumda bırakmama adına sistem yedeklerinden bu verileri çıkartma hizmeti veriyoruz ve bu emek isteyen işlem sırasındaki insan kaynaklarının bedelini talep ediyoruz.

Tabi işin bir de iyi niyet boyutu var. Müşterimiz eğer zor durumdaysa, ekonomik bir zorluk yaşıyor ise, sipariş sırasında opsiyonel yedekleme hizmetlerini görmemiş ise biz sistem yedeklerinden dönüş hizmetlerini bir seferlik ücretsiz yapıyoruz.

Dikkat edilmesi gereken bir husus daha var o da müşterilerimiz ayrıca kontrol paneli üzerinden dilerse kendi yedeklerini de "ücretsiz" olarak alabiliyor ve bilgisayarına indirebiliyor. Biz yedekleme hakkını şimdiye kadar hiç kısıtlamadık. Bir verinin değerini sadece ve sadece o verinin sahibi bilebilir. Müşterilerimizin mutlaka kontrol panelleri üzerinden periyodik olarak yedeklemelerini yapmalarını ve yedeklerini bilgisayarlarına indirmesini ayrıca tavsiye ediyoruz.

İyi günler dileriz
Turhost Ailesi
HeroTurk tearaway45

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Turhost Dediklerinizde mutlaka haklısınız.
Sizden aldığım hosting paketinde hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bir çok kişiye sizleri tavsiye ettim.
Benim en büyük sıkıntım otomatik yedekleme olduğu için sizin hostu tercih ederek diğer hosting şirketini bırakıp gelmiştim.
3 yıl boyunca hiç fark etmemiştim ki taki işim düşene kadar.

Konuyu açmamdaki amacım sadece sizin firmanızdan alım yaparken yedekleme hizmetinin olmadığı belirtmekti.

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al