[COLOR=#2B2B2B]

[COLOR=#000000]Harici sayfada rastgele yazı nasıl gösterilir bu konuya değineceğim.
Öncelikle link satın almak istemiştim ve bu linkleri sürekli aynı olmasını değil, sürekli değişmesini istemiştim. İşte tam bu konuda PHP devreye girdi.

Biraz uğraştım fakat yapamadım. ***.Net ve WMAraci.Com adreslerine yardım için konu açtım. İlk cevaplar ***.net adresinden gelse de pek işe yarayan bilgiler alamadım.

Bu gün ise WMAraci.Com‘da tahminimden çok destek gördüm.BurakD [B]Rastider ve [B]Fatih Toprak [/B][/B]nickli kişilere teşekkürü borç bilirim.

Sonuç olarak uzun uğraşlar sonucunda istediğim koda ulaşmamda çok büyük yardımları oldu. Harici Sayfaya Rastgele Yazı Çekme Kodu yazımızın devamındadır.
[/COLOR]

[/COLOR]

xxxxx

// MySQL bilgileri
$db = "rastider";
$host = "localhost";
$dbuser = "root";
$dbpass = "";
$conn = @mysql_connect($host,$dbuser,$dbpass);
if(! $conn) die ("Mysql Baglantisi Yapilamadi");
@mysql_select_db($db,$conn) or die ("Veri Tabanina Baglanti Yapilamadi");
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
$sql = mysql_query("SELECT * FROM wp_posts WHERE (post_status='publish' AND post_type='post') ORDER BY RAND() LIMIT 2");
while($row=mysql_fetch_array($sql)){
?>

Yukarıdaki kodlar ile sitenizdeki yazıları rastgele olarak gösterebilirsiniz. Peki bunları yaptık diyelim, başka siteye bu yazıları nasıl çekeriz iframe olmadan ona bakalım :).

işte hepsi bu kadar. Kodların ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkürler :)

Kaynak : Harici Sayfaya Rastgele Yazı Çekme (PHP)