freelance iş ilanları

İnternetten alışveriş Dolandırılma Hakkında

19 Mesajlar 2.341 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mavikorku mavikorku WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar wmaraci kullanıcıları, çoğumuz illa ki bir alış veriş yapmışızdır internet üzerinden. Peki 1K üzeri para tutan ürünlerde nasıl karşı tarafa güvenmemiz gerek? Siz mesela neyine bakıyorsunuz? Adamın ilk satışı profili temiz hiç satış yapmamış ama ürün çok iyi fiyat vs olarak ama o kars ta siz edirne de nasıl güvenirsiniz?

wmaraci
reklam

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
1 tlikdede aynı şeylere bakıorum ama 1k üzeri bir şeyi karşı tarafa güvenerek alırsanız hata edersiniz 1knın daha üstündeysede gidin elden alın bence

ürün hakkında bilgi verirseniz tavsiye verebilirim

MultiAnaliz.com

• Üyelik 28.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Ürün değil. Sadece sizlerin alış veriş yaparken ki sıkıntıları dola.ndırılmamak için ne gibi şeyler yaptığınıza bakıyorum ilerde sıkıntılar çekmemek için. Sonuçta para kolay kazanılmıyor..

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
arkadaşın da dediği gibi 1K+ veriyorsan 200TL den kaçmayıp gidip almak en mantıklısı

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
alacağım ürünleri genelde bilindik sitelerdeki kurumsal mağazalardan alırım onun harici satıcının profili ve telefon görüsmesi yapmak bence yeterli olur
ek olarak ürün GET ile satılıyorsa sorun olacağını sanmıyorum

MultiAnaliz.com

• Üyelik 28.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Peki get ile yapılan alış verişlerde adam mesela kutulu ürünü % 9 12 komisyonu var get in verdi kutuyu yolladı ama içine çakma bir ürün koydu tıpatıp aynısı sahibinden ne yapıcak ürünü gönderecek satış iptal ama ürün sahte? GET olayı noluyor şimdi çürük mü oluyor? mesela linkte var: https://www.sikayetvar.com/sahibindencom-sozde-guvenli-e-ticaret-1?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
get ile yapılan alısveriste paranızın satıcıya geçmesi için ürün gelicek kontrol edip onaylicaksınız ondan sonra sorunsuz olduğuna dair onay vericeksiniz. Satıcı **************ysa veya bi sorun olursa sorunu bildirdiğinzde para satıcıya gitmez kontrol edildikten sonra geri iade edilir

nette bolca kaynak mevcut ama yazdırdınız gene :)

ek olarak bi sikayetvar sitesi de adamı cok kıllandırıo bazen cok abartı şikayet açılıor 100 taneden 30 tanesi geçerli bence

MultiAnaliz.com

• Üyelik 28.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
@Yeninesil44; ben ahmet e iphone 5s satıyorum get ile ve ürün geliyor ahmet dolan.dırıcı bakıyor telefon orjinal ahmet de çakma çin malı aynı renk iphone u gönderiyor ve satış iptal oluyor ürün bana geliyor. Ama o da ne orjinal 5s telefonum çakma 5s ile değiştirilmiş? Ne oluyor param havuzda geri geliyor ama bunda 5s telefonum gidiyor? Bu durumda dolandırılıyorum... Nette bolca şikayet var get ile ?!

• Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
daha önce sorun yaşamadım ama her sistem aynı olmadıgı icin emin değilim bildikleimi yazayım

siz ürünü sattınız alıcı iade ederse siz ürünü inceleyip tekrar onaylarsınız para iade edilir
alıcı ürünü aldı iade etti satıcı kabul etmedi ozaman site yetkililerinin incelemesi gerek
eğer bu otomatik değilse kullanmayın ama otomatikdir öle olmasa bile destek ekibiyle mesaj veya telle iletisim kurarsanız sorunu çözerler
mavikorku

kişi bu mesajı beğendi.

MultiAnaliz.com

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

mavikorku adlı üyeden alıntı

@Yeninesil44; ben ahmet e iphone 5s satıyorum get ile ve ürün geliyor ahmet dolan.dırıcı bakıyor telefon orjinal ahmet de çakma çin malı aynı renk iphone u gönderiyor ve satış iptal oluyor ürün bana geliyor. Ama o da ne orjinal 5s telefonum çakma 5s ile değiştirilmiş? Ne oluyor param havuzda geri geliyor ama bunda 5s telefonum gidiyor? Bu durumda dolandırılıyorum... Nette bolca şikayet var get ile ?!

Bu eBay'de çok acayip sık kullanılan bir **************lık yöntemidir. TR'deki ikinci el sitelerinde o kadar yaygın değil sanırım. Hatta adamlar aynı rengi geri göndermeye bile tenezzül etmeyip, boş kutu geldiği bile oluyor. Siteler sadece kargonun hareketlerine göre karar veriyor çünkü.

Bana sorarsan kafanda bu şekilde bir tereddütle alışveriş yapacaksan, ikinci el sitelerden alışveriş yapamazsın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al