wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgisayarı Hosting Sunucu Yapmak

9 Mesajlar 4.151 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

huro huro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ..
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar internette bu konular hakkında bir çok bilgi var ve geçersiz. Şimdi bu konuda gerçekten bilgisi olan birisi varsa hem bana hemde konuyu okuyacaklra yardımı olabilir mi ?

Sunucu veya hosting kullan diyenler lütfen konuyu meşgul etmesin çünkü bilgisayardan kullanılmalıdır. sonrasında zaten kendi sunucumuza atacağız çalışmayı.

İsteklerim.

1- Windows işletim sistemi kullanılacak (WİN7)
2- Appserver veya alternatifi kurulacak (önerileriniz doğrultusunda)
3- DNS sunucu gerekecektir önerileriniz alabilirim.

Asıl yapmak isteğime gelince. Sabit İP adresim mevcuttur ve elimde iki adet proje için domain mevcutur. Domainlerden birisi A kalsorunden çalışacak diğeri B klasorunden çalışmalı. Yani hosting yönetimi gibi olmalıdır. Domainlere göre belirlenen klasorlerden yayınlanmalıdır sistem.

İşin özü standart bir hosting firması gibi hizmet vermek için gerekli olanlar nelerdir. Bilen arkaşlar yardımcı olursa sevineceğim. Ama gerçekten bilgi sahibi olanlar yazın lütfen.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Sercancetin Sercancetin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 55 / 63
  • Ticaret 9, (%100)
bunun için iyi bir upload hızı. eğer evden vereceksen bu hizmeti hiç girme bile ama türkiyede değilsen o ayrı tabi. malum türkiyede evlere verilen hız belli

Instagram: @sercancetincom
Youtube: sercancetincom
Website: http://sercancetin.com

Madraka Madraka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ev bilgisayarın kesintiye uğramadan çalışacaksa bence en iyi fikir diyebilirim. Konu hakkında bunu yapabilmen içinde sana birkaç fikir verebilirim bunlarla başla araştır zorlanmadan yapacaksın.

ilk olarak bir dns sunucu kurmaya çalışma ev pc de çok hata alırsın bunu başlangıçta becereceğini sanmıyorum bunun yerine Cloudflare yada başka dns desteği veren sileri kullanman gerek en mantıklısı Cloudflare evde kesinti bile olsa hiç değilse online sayfayı bir süre kullanıcılara gösterir.
ip adresinide bu sayede gizlemiş olursun

daha sonra ögrenmen gereken modem den 80 portunu açmak olacak. google modem markana göre açabilirsin

bunları yaptıkdan sonra wamp server değilde windowslarda en iyi çalışacak daha basit sistem olan İİS ögren kur, windows da pasif olarak gelir araçlardan kuruluyor galiba windows 7 lerde iis hangi sürümü olur onu bilemem

bu işlemleri yaptıkdan sonra zaten iis üzerinden sitenide sorunsuz kurduysan cloudflare ip adreslerini girdikten sonra yayına başlayacaksındır.

daha detaylı anlatmak isterdim ama çok uzun bir konu olacak.

faqphone.com
ilantep.com

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konu ile alakalı hem geçmişte, hemde son günlerde bir kaç başlık açıldı, aslında esas kaynaklar Google da fakat her kaynak da yardımcı olmuyor, bir konuda arama yaparken sonuçları iyi analiz edip ona göre araştırma yapmak gerekli. Bende daha önce bu konuda küçük bir paylaşım yapmıştım aşağıdaki adreste.
https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/bilgisayari-hosting-olarak-kullanmak-yaptim-test-ettim-361540.html

Tavsiyem; Bir işi yaparken öncelikle kendine bir yol belirlemen senin işini kolaylaştırır. Sonucu kestirmeden bulmak yerine detaylı aramalar yaparsanız hemen hemen her bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aşağıda örnek bir arama çalışması yazıyorum.

İlk önce neyi aramalıyım? Nereden başlasam?

Öncelikle işin temeli olan şeyden başlamak iyidir peki nedir bu tabi ki işletim sistemi, bu işin ticaretini yapan firmalar bile ilk başta hosting'in hangi işletim sisteminde çalışacağını belirler. Windows'mu yoksa Linux'mu? İkisi arasındaki farkları "server için hangi işletim sistemi" kelimeleri ile arama yapabilir ve bu sorunun cevabını bulabiliriz. İşletim sistemine karar verdikten sonra ise geldik hangi panel sistemini kullanacağımızı belirlemeye.

Hangi panel sistemi?

Sistemde kullanacağımız panel ve özellikleri web sitelerimizi kolay bir şekilde yönetmemize ve optimize etmemize yaramaktadır. O halde şu şekillerde arama yapmayı deneyelim.

"linux hosting panel"

"windows hosting panel"

kullanacağımız panel sistemini de belirledikten sonra ilgili panellerin kurulumu ile ilgili araştırmalar yapabilirsin.

Daha sonra bir bilgisayarın dışarıya çift yönlü bir şekilde nasıl güvenli olarak açılacağını (modem,ağ ve firewall ayarları) araştırabilirsin.

İşin özetine gelirsek kim oturup da burada yada başka bir yerde başlı başına 2-3 kitap olacak bir konuyu ha diye anlatmaz, herkes özetle ana maddeleri yada fikirleri verir, sen tam anlamıyla bilgi sahibi olabilmen için, hem soruları soracaksın, hem cevapları bulacaksın. Kolay gelsin.
mukatderat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ..
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bunu zaten yapabiliyoruz. bu sorun değil sabit ip olduğu için dışardan erişimimiz var. benim yazdığımı sanırım tam okumadınız. ben diyorum ki sizlere 4 adet domainimiz olsa farklı farklı klasörlerden nasıl çalıştıracağız.

polatdev polatdev Fullstack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Fullstack Developer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 103
  • Ticaret 16, (%100)
bilgisayara plesk panel yükleyin :)

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
windows 7 ve app server ile olacak iş değil dostum.

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ..
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
olmasına olur onda sıkıntı yok. linuxta yapırouz fakat windows da yapamıyorum. neyse bakacam yapacağım inşallah

ahmetozer ahmetozer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sunucu Yönetimi & Geliştirici
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 12 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
https://ahmetozer.org/homerouter.html ben de bazı araçları evde barındırıyorum video yada büyük dosya host etmeyeceksen sıkıntı olmaz .

Linux Server,Network(ipv4+ipv6) https://ahmetozer.org https://github.com/ahmetozer
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al