lostyazilim

Richard Dawkins Zürafa Otopsisinde Evrimsel Hatayı Gösteriyor

38 Mesajlar 5.971 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Hep merak ederim, neden insanlar evrimle ilgili bir şey görürse "tanrı yoktur" ya da tam tersi bir durumda "tanrı var, öyleyse evrime inanmıyorum" yanılgısına düşer ki?

İkisi de aynı anda olamıyor mu?

Hocam İslam dininde Adem ile Havva'dan geldiğimiz yazmıyormu. Bunu yalanlayan bir şeye tabi ki sorgusuz yalan diyorlar.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Kakarotto yıllarca çeşitli platformlarda evrimi ve evrim-yaratıcı olgusunun birlikte olabileceğini tartıştıktan sonra karşılaştığım "sığ" beyinlerden yorulup bu konuya girmemeye karar verdim ancak benim gibi düşünen başka bir insanı burada görünce de iki kelam etmeden olmaz dedim.
neden biri varken diğeri yoktur? çünkü cahiller okumaz, sağdan soldan duyduğu herşeyi doğru kabul eder ki duydukları ya yanlış ya eksiktir. iki şeyi karşı karşıya getirmek her zaman kolaydır. ya evrim vardır ya Allah! neden? evrim sürecini Allah'ın yaratmış olabileceği sığ beyinlere çok fazla gelir...
k*çına kadar etekleri, m*melerine kadar dekoltesini açmış kadınlarla 24 saat sohbet adı altında pazarlama faaliyetleri yürüten bir adamın yazdığı kitapları "bilimsel" kabul ederler ama dünyadaki yüzlerce saygın bilim adamının yaptığı çalışmaları "bunlar ateist" diye elinin tersiyle iterler. kime ne anlatacaksın?
şimdi okul müfredatlarından evrim kaldırıldı. haydi bakalım görelim. eğitim sisteminin "tek" yanlışı ortadan kalktığına göre gelecek sene sınavlardaki doğru ortamalarına, sokaklarda gezen "zeka küpü" beyinlerin davranışlarına bir bakalım.
velhasıl kelam "bir delille kırk alimi yendim kırk delille bir cahili yenemedim", selametle...

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)

crookersss adlı üyeden alıntı

TeamScriptim Hocam konu yaratıcının yokluğundan ziyade evrimin varlığına odaklanmış. Ki videonun sonuna doğru gösterdiği balık ve diğer sürüngenler ile başlayan evrimin devamında yeni bir türün değil, aynı sistemin devamının olduğunu kanıtlıyor. Bu sadece bir tanesi. Bunun gibi onlarca video bulabilirsiniz evrimin kanıtı ile ilgili.

Konuda bahsedilen damar değil sinir. Bu şekilde baktığımızda gelişim sürecinde belli kalıba bağlı kalarak geliştiğini ya da net bir deyişle evrildiğini, özgün bir sistem olmadığını gösteriyor.

Hocam siz beni yanlış anlamışsınız. Ben yukarıdaki arkadaş için yazdım onu :)
crookersss

kişi bu mesajı beğendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK!

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Oğulcan adlı üyeden alıntı

Korkmaz, öncelikle bu ayrıntılı ve bilgi dolu mesajınız için çok teşekkür ederim. Daha önce hiç araştırmamıştım ve bende merak uyandırdı.

Bakalım arkadaşlar bu dayandırılmış paylaşıma ne tepki gösterecek :)

Hocam ne diyecekler. Ya cevap veremezler yada gelip A haberden bi haber atarlar. Yalan derler. Onlar için yalan demek çok kolay. Sığ düşünmek çok kolay. Kafasını toprağa sokup korunduğunu sanıyorlar.

Tübitak projeleri ortada. Hayvanat bahçesi müdürünü başına koydular. Bu ülkeden artık başarı beklenmez. Okullar ne hale geldi. Teknolojide gelişmemiz için Arapçayı zorunlu yapalım diyen bir zihniyet var. Arapça ne işime yaracak. Çok lazım.

İnglizce, Almanca öğretemeyen bir eğitim siteminden geçtik. Dayım İmam Hatip de Coğrafya öğretmeni. Daha heceleyerek okuyan çocuklar var diyor.

Durum çok vahim. Ben çok başarılı bir öğrenci değildim. Ama Fen ve Tekloji tasarımda yaptığım her proje yarışmalara sokulurdu. Her sene görevli öğrenci ben olurdum.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Buda Balinanın Evrimi

Bu altaki resim ise ortak bir ataya sahip olduğumuzun belirtisi.

cagdaskorkmaz.com.tr

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Bu kadar cahilce bir video görmedim bu ömrü hayatımda, gidip yaratıcıyı tasarımcıyla kıyaslıyor.

Seni topraktan yaratan Allah'ı, her şeyi belirli miktarda yaratan ve her şeyi döngü haline getiren Allah kalkıp yanlış bir şey mi yapacak?

Senin canını Allah veriyor, Allah alıyor... Evrende kimse bir şey yaratamaz, sadece Allah'ın yarattıklarını kullanıp bir şeyler yapar. Zaten evrende her şey yaratanın bahşettiği kadardır.

"Hemen saçma bir şey görünce ohh işte meymundan geldih. Al işte tenri yoh."

Şu zamana kadar kim bir şey yarattı bu evrende? Senin medet umduğun maymun ne yarattı? Hep klasik şeyler...

Evrim var tanrı yok demek ahmaklıktır.

Güçlerin üstünde bir güç ama tüm güçleri de yaratan bir güç var o da her şeyi yaratan, Rahman-ı Rahim Allah!

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
söz edilen rekürren larengeal adlı sinirin dolambaçlı bir yol izlemesinin sebebini araştırmadan, bilmeden bir zürafa üzerinde bakın daha kısa da olabilir kısa olmadığı için kusursuz bir zekanın ürünü olamaz gibi bir saçmalığı ciddiye almak?

kan basıncını düzenleme, vucut sistemini dengeleme veya farklı bir amacı da olabilir.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
JumperTech Kanıtınız var mı ?. Biz size gerçek somut kanıtlar veriyoruz. Siz bize soyut şeyler sunuyorsunuz. Elde tutulur hiçbir yanı yok şu söylediklerinizin.

Suyun döngüye girmesi çok büyük bir şey değil.

Verdiğiniz örnek Tanırının varlığını kanıtlamaz. İlk okul seviyesinde ki bilgi ile evrimi yalanlıyorsunuz. Çok saçma.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Korkmaz

O zaman gel bana bir tane yapay zeka bir şey yarat. Ona ruh üfle kendi aklıyla yaşasın.

Bak işte sana bu ne kadar mantıksız geldi, şu zamana kadar bu evrende 1 kişi böyle bir şey yapabildi mi?

Evrenin bir yaratıcısı olduğu her halden belli, sen kalkıpta bu kadar şey tesadüf dersen ben ne derim?

O kadar madde, element yapısı tesadüf dersen eğer gülerim.

Bir yaratıcının olup olmadığı yorumlanamaz bile.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)

cwt adlı üyeden alıntı

söz edilen rekürren larengeal adlı sinirin dolambaçlı bir yol izlemesinin sebebini araştırmadan, bilmeden bir zürafa üzerinde bakın daha kısa da olabilir kısa olmadığı için kusursuz bir zekanın ürünü olamaz gibi bir saçmalığı ciddiye almak?

kan basıncını düzenleme, vucut sistemini dengeleme veya farklı bir amacı da olabilir.

Aynen, basıncı azaltmak için olduğu aşikar.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al