kozlunet adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar dün akşam 250 liraya sitemi sattım, bu sabah 650 lira far parasını verdim, bu seferde motordan ses geliyor falan filan dedi, bende dedim ki abi sadece farını çarptım ve şiddetli bir çarpma değildi zaten ve bundan motorun etkilenmesi söz konusu olamaz dedim, neyse sonra şey dedi tamam kardeşim ben motoru, kaputun kenarında ki farın üst kısmında falan hafif ezikliği ve tampondaki çiziği geçtim dedi sadece çamurluğun orda hafif parmak ucu kadar belli dahi olmayan eziklik vardı onu bu akşam mahalle ustasına göstercem 100-200 arası tutar maksimum o kadar bile tutmayabilir dedi, bende abi zaten zar zor sağdan soldan borç alarak topladım bu parayı beni daha fazla zorlama dedim, tamam kardeşim anlıyorum akşam bi baktırayım ben seni haberdar edicem dedi, büyük ihtimal onun için en fazla 100 lira daha ister, yarın sabah o parayı da veririm, sağolsun forumdan bir arkadaşımız 100 lira gönderdi, inşallah üzerinde bir şey söylemez, inanın adama yalvara yakara yaptırıyorum resmen, yarın sabah konuyu kapatırız ben uygulamaya bildiririm sana da kodunu bildiririm dedi.

Bu olay sonrası insan evladının çok acımasız ve doyumsuz olabileceğini öğrenmiş oldum, Rabbim kulu kuluna düşürmesin ne diyelim, acınacak halim olmasa adam motoruna kadar yaptıracak ve bana ödetecek maalesef.

Direnmekten başka çaren yok. Yoksa daha çok ister para.