724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

anayasa mah. üyelerini halkın seçtiği yer var mı bilmiyorum fakat ideali budur fakat 80 milyonluk ülkede direk halkın seçmesi zor tabii ki

anayasa mah. anayasaya göre karar veriyor. c.başkanı anayasayı korumak kollamak için vardır fakat c.başkanı anayasa mah. tanımıyorum diyor içişleri bakanı anayasayı tanımıyorum diyorsa zaten işin başlangıcına dönmek gerekir belkide

şu an anayasayı darbeciler 5-10 hukukçu bulup şunların şunların olacağı anayasa yapıver diyor sonraki güç sahipleri şunlar şunlar benim ilerlememi engel oluyor diye değiştirmek istiyor

belki de artık olması gerekene dönmemiz gerekiyordur Televizyon ve internet var anayasa mah. üyeleri tv'den ve internetten ideal anayasayı anlatır halkta istediği 15 anayasa mahkemesine oy verir onlar da tekrar yeni bir anayasa yapar. televizyon ve interneti olmayanlar neye göre oy verecek denirse anayasa mah. üyelerine oy vermek için lise yada üni. mezunu olma şartı getirilebilir

Bilgin yoksa fikrinde olmamalı diyorum bu konuda.Anayasa Mahkemesi üyelerini Meclis seçebilir içinde hukukçular var ama ben gibi anayasa hakkında fazla bilgisi olmayan birinin seçmesi saçmalık Çok fazla demokrat olmakta bela getirir. ;)