wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgi Paylaşım ve Ticaret Kategorileri Birbirinden Ayrıldı!

91 Mesajlar 11.664 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
admin elinize sağlık güzel olmuş fakat menüde Blog Ticaret Forum şeklinde olsun lütfen.

Dünden beri kırk kere el alışkanlığı ile ticarete tıkladım çünkü önceden forum en sondaydı :D

Ek olarak, SEO Analiz ve Sıra bulucu da doğrudan menüye eklense ne güzel olur. Menüde birçok boş yer var.

wmaraci
reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

JumperTech adlı üyeden alıntı

Biraz düşündüm de, bu yenilik gereksiz olmuş, kişisel görüşüm olarak.

Sonuçta Wmaracı forum, ticaret ile iç içe olmasıyla bu kadar her yaştan kişiyi bir araya getiriyordu.

Hal bu iken, başka yeniliklerle uğraşmak yerine bunu yapmanız pek uygun olmadı, sonuçta zaten iki sistemde aslında tek yapı fakat biraz daha uğraştırmış olacak alıcıyla satıcıyı...

Bence bu yenilik, iptal edilmeli...

Sonuçta WM portalı ancak 15 yaşındaki kişilere hitap edecek bu sefer portal... İnternetin WM ticaretini sohbet ile iç içe getirmesiyle, ticaret ahlakını tüm üyelere yansıtmasıyla gelişiyordu burası...

Buraya insanlar çoğunluk olarak sohbet için değil, sohbet ve ticaretin iç içe olduğu için katılma gereksinimi duyuyor.
Wmaracı büyük bir gerilemeye gidecek gibi...

admin

Forumda zaten bilgi alışverişi konuları ile ticaret konuları birbirinden ayrı durumdaydı, normal konularda ticari faaliyetlere izin verilmiyordu. Yapılan şey ticaret konularının farklı bir sayfaya alınması oldu, forumun işleyişinde herhangi bir değişiklik olmadı.

Forumun 15 yaşındakilere hitap edecek olması söyleminizi de anlayamadım açıkçası, ticaret kategorilerinin farklı bir sayfaya alınması ile forum kitlesinde ne gibi bir değişiklik olabilir ki?

macoamca adlı üyeden alıntı

Bazı durumlarda arkadaşlarla bilgi paylaşıyorduk.Arkadaşların başka isteklerine de ticaret bazında cevap veriyorduk.Böyle bir kararın ticareti etkilemesi muhtamel. Sadece forum üyeleri için değil dışarıdan gelen okuyucu içinde ayrıca külfet.Ayrıca ticaret konularına bakarken yardım istenilen konularada gözümüz kayıyor yardımcı olmaya çalışıyorduk.İnş hayırlısı olur.Birde logoya tıklanınca hangi foruma gidecek ?

Logo forum içerisindeyseniz forum anasayfasına gidecek, ticaret olarak ayrılan kısım da forumun bir parçası, sadece kategorilerin ayrı gösterildiği bir sayfa, o yüzden logoya tıklandığı zaman yine wmaraci.com/forum adresine yönlenecek.

macoamca macoamca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci / Bilgisayar Mühendisl
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 9, (%100)
Yani başkasını bilmiyorum ama ben forumun ana sayfasına gitmek için hep logoyu kullanırdım.En azından ticaret forumundayken logoya tıkladığımızda wm/ticaret adresine gidebiliriz.Sonuçta belli bir alışkanlık var.Ayrıca bişey sormak istiyorum.Ben görmemiş olabilirim.Acaba bu ayrım yapılırken forumda anket tarzı bir olay oldumu kullanıcılara soruldumu ? Eskiden bilgi arayan ticaret konularına da bakıyordu.Ticaret arayan biride bilgi konularına göz atarak belki para vereceği bir işi ücretsiz halledebiliyordu.Bu ayrımdan sonra bunların etkileşimini nasıl sağlayacaksınız ?

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

macoamca adlı üyeden alıntı

Yani başkasını bilmiyorum ama ben forumun ana sayfasına gitmek için hep logoyu kullanırdım.En azından ticaret forumundayken logoya tıkladığımızda wm/ticaret adresine gidebiliriz.Sonuçta belli bir alışkanlık var.Ayrıca bişey sormak istiyorum.Ben görmemiş olabilirim.Acaba bu ayrım yapılırken forumda anket tarzı bir olay oldumu kullanıcılara soruldumu ? Eskiden bilgi arayan ticaret konularına da bakıyordu.Ticaret arayan biride bilgi konularına göz atarak belki para vereceği bir işi ücretsiz halledebiliyordu.Bu ayrımdan sonra bunların etkileşimini nasıl sağlayacaksınız ?

Hayır anket yapılmadı, bu etkileşimi anasayfa üzerinde yapmayı düşünüyoruz, wmaraci.com anasayfasında gündem ve ticaret konuları takip edilebilecek. Şu an forum içinde de yine aynı şekilde gezinmek mümkün, sadece araya bir "Ticaret" butonu konuldu.

wmaraci
wmaraci

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Büyük bir değişiklik yok arkadaşlar. Ticaret forumları ana sayfa da dağılmıştı ticaret yapacağınız kategoriyi bulana kadar canınız çıkıyordu ek bir sayfada o kategoriler listelenmiş sadece. Ben pek büyük bir değişiklik göremedim. Fakat menü konusunda katılıyorum evet daha hoş olmuş olabilir fakat eski menüdeki alışkanlıklarımdan vazgeçemiyorum "Forum" kısmına gelmek için defalarca en sağda boş olan yere tıkladım bu gün ona da zamanla alışılır diye düşünüyorum.

sefacandemir.com.tr

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)
Değişikliğin üzerinden birkaç gün geçti fakat hala alışamadım. Bu şekilde aynı zamanda ticaretin zayıflayacağını düşünüyorum.
editorxx

kişi bu mesajı beğendi.

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
Ben de zayıflayacağını düşünüyorum. 1 ay sonrasındaki verilerden anlaşılır zaten.

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)
Daha düzenli oldu fakat kesinlikle ticaret düşecek.

https://biyokimlik.com

mitokondri5 mitokondri5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek şoför
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
https://wmaraci.com/forum/web-site-satisi.html tıklayınca https://wmaraci.com/forum/ sayfasına gidiyor geri. web site satışı artık aktif değilmi

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
mitokondri5 tarayıcı önbelleğini ve çerezlerinizi temizlemeniz gerekiyor. Kategori aktif ve erişilebilir şu anda. Başka bir tarayıcıdan girip deneyebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al