Beyler bumerang blogcuların iyi niyeti ile şişirilmiş koca bir balon.Tam tarihini hatırlamıyorum ilk olarak faaliyete geçtiklerinde başvuran bloglardan biriydim.(o zaman başka bir blogum vardı yaklaşık 2-2.5 yıl önce olması lazım)Hemen üyeliğimi platin olarak onaylamışlardı.Ben onların saçma sapan reklamlarını yayınlıyordum onlar da sözüm ona yazarkafe üzerinden benim eklediğim yazıları yayınlıyorlardı.Lakin zamanla eklediğim yazıların altında sitemin refere edilmediğini gördüm.Yani backlink kazanamıyordum.Ben onların reklamlarını sitemde aylık olarak binlerce kez gösterirken,onlar siteme sadece 5 ayda 300 kişi gönderebilmişler.Tamamen saçmalık.
Emek hırsızı kopyala yapıştır sitelerin ya da illegal film-dizi vs yayını yapanların haftanın blogu olarak seçildiklerini gördüm.Lakin tamamen özgün içerek yayınladığım halde haftanın blogu olmayı geçtim bir kez bile haftanın yazısını benim gönderdiklerim arasından seçmelidir.(O zamanlarda haftada toplamda 30-50 yazı anca gönderiliyordu bumeranga)
Güncele gelecek olursak;platin üyeliğim durduk yere altına indirildi ve benden sitemin her tarafına onların reklamlarını eklersem üyeliğimin yeniden yükseltileceği söylendi.Ben de doğal olarak reddettim.
Sonuç;Bumerang üzerinden platin üye olmak kesinlikle sitenizin özgün içeriği ya da kalitesi ile ilgili değildir.Tek yapmanız gereken bütün bumerang şablonlarını rastgele(sitenizle ilgi olsun olmasın) blogunuza eklemeniz.
Tavsiye bumerang yerine misafir blogculuk olayının yaygınlaşması.Atıyorum benzer içeriğe sahip sitelerle karşılıklı olarak tanıtım yazıları yazın ya da netten hoşunuza giden paylaşımları orijinal adresini refere ederek blogunuzda paylaşın.