Akademig adlı üyeden alıntı

zenko56
Kardeşim evlensin canım sorun olmaz değil,
Yahudi Hristiyana kız verilmez zinadır, Hak daima üstte olur Hakkın üzerine çıkılmaz.
Yahudi Hristiyandan kız alınabilir, evlenenilebilinir. Yalnız mekruh olur, çocuk sürekli anne ile vakit geçireceğinden çocuğun dini imanı üzerine zararlıdır. Ama caizdir.
Yalnız atesitden ne kız alınır ne de kız verilir. Selametle.

Öncelikle merhabalar çevremde sizin gibi o kadar çok düşünen insan var ki, neymiş hristiyandan damat olmazmış arkadaşım neden olmasın bizim için önemli olan insanın içindeki iyiliktir. Farkındaysan tecavüz vakaları hep müslüman kesimde, karısı döven müslüman kesimde sen hiç sürekli hristiyan bir toplumun yaşadığı yerlerde karısını döven söven birinin haberini okudunmu devamlı benim dinim islam ise arkadaş karını dövemezsin sövemezsin o senin başının tacıdır. Şimdi kalkıp o caizdir bu cazirdir vs yorum yapmak yerine öncelikle dinden vs bunlardan önce karşındakine bir bakmak gerekir acaba insanmı diye güzel ahlaklımı diye. Açıkçası ben yorumunuzu affınıza sığınarak söylüyorum çok gerici bir kafa yapısına sahip bir kişiliğin yorumu olarak yorumladım. Önce insanlık herşeyden önce..

Kısa ve öz;