wmaraci reklam
lidertakipci

Çocuğunuz Farklı Dinden Biri ile Evlense Tepkiniz Ne Oldurdu?

29 Mesajlar 3.386 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MK71 MK71 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 18.01.2016
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad M** K**
    • Mesajlar 172
    • Beğeniler 85 / 57
    • Ticaret 1, (%100)
    Çocuğumu geçtim, benim bile evlenme ihtimalim var.

wmaraci
    reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Bilgisayar mühendisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** Ç**
    • Mesajlar 2472
    • Beğeniler 934 / 1174
    • Ticaret 41, (%100)
    zenko56 Bizim ülkemizde de soğuk kış gününde üzerindeki montu köpeğe veren insanlar var merak etme :) http://www.hurriyet.com.tr/kopege-montunu-veren-isci-konustu-40351799

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
    • Üyelik 04.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad İ** E**
    • Mesajlar 285
    • Beğeniler 65 / 97
    • Ticaret 15, (%87)

Akademig adlı üyeden alıntı

zenko56
    Kardeşim evlensin canım sorun olmaz değil,
    Yahudi Hristiyana kız verilmez zinadır, Hak daima üstte olur Hakkın üzerine çıkılmaz.
    Yahudi Hristiyandan kız alınabilir, evlenenilebilinir. Yalnız mekruh olur, çocuk sürekli anne ile vakit geçireceğinden çocuğun dini imanı üzerine zararlıdır. Ama caizdir.
    Yalnız atesitden ne kız alınır ne de kız verilir. Selametle.

Allah senın yardımcın olsun ne diyeyim. Sen git o ateist dedigin adamlardan biraz insanlık ögren ihtiyacın var. Bir dinleri yoktur ama pisligede bulaşmazlar, adam gibi başları dik yaşarlar. Ha burda bir dini olmayana sert konuşmussun, ha başka ülkede yaşayan bir adama ırkçılık yapmıssın..ikiside aynı kapıya çıkar. Önce insanlık,

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Uzman Biyolog
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** Ö**
    • Mesajlar 4042
    • Beğeniler 77 / 1356
    • Ticaret 37, (%100)
    Ben gereğini yaparım. Aklını başına alınca kendi seçimini yapsın, hesabını kendi versin. Ister evlensin, ister değiştirsin, ister başka birşey. Herkesin bir sorumluluğu var evet ama herkesin de bir haddi olmalı. Anne babanın da.

Yoksa şu anda ülkemizde olduğu gibi yolda yürüyenin bile üstüne etiket yapıştırıp, üstüne laf edip eleştirebilecek kadar edepsizleşir ve sınırlarımızı bilmeden saçmalarız.
    Ogulcan

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
    wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 04.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad İ** E**
    • Mesajlar 285
    • Beğeniler 65 / 97
    • Ticaret 15, (%87)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

zenko56 Bizim ülkemizde de soğuk kış gününde üzerindeki montu köpeğe veren insanlar var merak etme :) http://www.hurriyet.com.tr/kopege-montunu-veren-isci-konustu-40351799

Varsa o zaman demek ki senın o ecnebi dedigin adamlardan bir farkın yokmus degil mi ? ne farkın var o adamlardan şimdi ? bana farkını soyle arkadaşım..önemli olan insanlıksa eger ecnebilerinde senden kalır yanı yok..sagda solda link arayıp ispatlamana gerek yok. gel buraya dünya da kı tum ınsanlar bu sekılde merhametlidir de yeterli..o kadar yazdım köpege mi takıldın anlamadım

Akademig Akademig hep aynı şeyler işte.. Kullanıcı
    • Üyelik 03.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 45 / E
    • Meslek Grafikerlik
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 398
    • Beğeniler 79 / 107
    • Ticaret 4, (%100)

zenko56 adlı üyeden alıntı

Allah senın yardımcın olsun ne diyeyim. Sen git o ateist dedigin adamlardan biraz insanlık ögren ihtiyacın var. Bir dinleri yoktur ama pisligede bulaşmazlar, adam gibi başları dik yaşarlar. Ha burda bir dini olmayana sert konuşmussun, ha başka ülkede yaşayan bir adama ırkçılık yapmıssın..ikiside aynı kapıya çıkar. Önce insanlık,

Kardeş ben sana kötü birşey mi dedim?

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Bilgisayar mühendisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** Ç**
    • Mesajlar 2472
    • Beğeniler 934 / 1174
    • Ticaret 41, (%100)
    zenko56 Ben ecnebi demedim ki nereden çıkardın? Bak daha sen kendin bana demediğim birşey için beni kötülüyorsun. Benim her dinden arkadaşımda var, sürekli görüşürüzde. İnsanda ahlak olduğu sürece din dil ayrımı yapmamak lazım. Dinin nedir ne değildir bilgim yok fakat ben Müslüman olduğum için erkek çocuğumun başka dinden birisiyle evlenmesine ses çıkarmayabilirim çünkü ileride karısını müslüman yapabilir baskın taraf olduğu için. Fakat kız çocuğumun evlenmesine karşı çıkarım. Benim dinim bunu emrediyor.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 11.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Üniversite Öğrencisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** T**
    • Mesajlar 1197
    • Beğeniler 66 / 300
    • Ticaret 66, (%100)
    zenko56

Senin o bahsettiğin Avrupalı köpeğe gidip montunu verir ama onca insan ölür ancak kafasını çevirip bakmaz.
    Avrupa mı hangi ülkesi kendisini üstün ırk gören Almanya mı ?
    Volgeist ruhunu yaymaya çalışan milyonlarca kişiyi diri diri eriten ?
    Ya da İngilizler mi ?
    Hiçbir siyasi olaya katılmayan ancak her türlü sömürgenin kaynağı olan,insanların kanını emen ?
    Ya da Fransızlar mı ?
    Kendileri dışında en çok ırkçı yapıya sahip olan ?
    Ya da Belçika mı ? Teröristi yediren,içiren ?
    Yok yok İrlanda,İsveç çok çok ahlaki değerlerine sahip milletler.
    Tesadüfe bakar mısın ?
    Kadının biri otoparkta arabasına binerken kalp krizi geçiriyor 5 yıl sonra haberleri oluyor.
    P*rno vb. en çok döndüğü ülkelerden bazıları bunlar ama ahlakları var değil mi ?

Gezmek görmek değilmiş meğer,sen görmek istiyorsan eğer,iyi oku,iyi düşün,iyi anla.

• Üyelik 04.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad İ** E**
    • Mesajlar 285
    • Beğeniler 65 / 97
    • Ticaret 15, (%87)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

zenko56 Ben ecnebi demedim ki nereden çıkardın? Bak daha sen kendin bana demediğim birşey için beni kötülüyorsun. Benim her dinden arkadaşımda var, sürekli görüşürüzde. İnsanda ahlak olduğu sürece din dil ayrımı yapmamak lazım. Dinin nedir ne değildir bilgim yok fakat ben Müslüman olduğum için erkek çocuğumun başka dinden birisiyle evlenmesine ses çıkarmayabilirim çünkü ileride karısını müslüman yapabilir baskın taraf olduğu için. Fakat kız çocuğumun evlenmesine karşı çıkarım. Benim dinim bunu emrediyor.

ne baskın tarafı arkadasım ya ? yıl oldu 2017 , kadın erkek eşit artık..yok öyle baskınlık filan artık..büyük lokma ye büyük konuşma derler. bir gün kızın olunca başına gelirse bu durum anlarsın..durdur bakalım kızının aşk acısını o süslü lafların ile..neyse uzatmaya gerek yok

• Üyelik 04.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad İ** E**
    • Mesajlar 285
    • Beğeniler 65 / 97
    • Ticaret 15, (%87)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

zenko56

Senin o bahsettiğin Avrupalı köpeğe gidip montunu verir ama onca insan ölür ancak kafasını çevirip bakmaz.
    Avrupa mı hangi ülkesi kendisini üstün ırk gören Almanya mı ?
    Volgeist ruhunu yaymaya çalışan milyonlarca kişiyi diri diri eriten ?
    Ya da İngilizler mi ?
    Hiçbir siyasi olaya katılmayan ancak her türlü sömürgenin kaynağı olan,insanların kanını emen ?
    Ya da Fransızlar mı ?
    Kendileri dışında en çok ırkçı yapıya sahip olan ?
    Ya da Belçika mı ? Teröristi yediren,içiren ?
    Yok yok İrlanda,İsveç çok çok ahlaki değerlerine sahip milletler.
    Tesadüfe bakar mısın ?
    Kadının biri otoparkta arabasına binerken kalp krizi geçiriyor 5 yıl sonra haberleri oluyor.
    P*rno vb. en çok döndüğü ülkelerden bazıları bunlar ama ahlakları var değil mi ?

Gezmek görmek değilmiş meğer,sen görmek istiyorsan eğer,iyi oku,iyi düşün,iyi anla.

Biraz geliştir kendini arkadasım. Şu yaptıgında bile bir ırkçılık var. Sen nerden biliyorsun o avrupalıların onca insan oldukten sonra kafalarını çevirip bakmadıklarını ? berabermisin ?

senın ülkende ki basın nasıl gerçekleri göstermıyorsa, o ulke de yasayan insanlarada gösterılmez..bu nu unutma. sen hayatında hiç bir yabancı ıle konusup sohbet ettin mi, derin derin ? ingilizcen var mı senin ? bak ben sana bişiy soyleyim o kafana sokarsın iyice. avrupa yada abd de yasayan hiç bir ınsan kalkıpta ınsan olumlerıne sevinmez..ülkelerin gelecegini belirleyen onların liderleridir unutma..sömürge demişssin, sömürge ise osmanlı ortadogu dan tut, avrupa ya kadar sömure sömure uzamış.sömurmek bir ülkenın madenıne, malına çökmek ile olmaz.. din ile sömurursun, dil ile sömurursun...şimdi o ülkede yasayan ınsanlar kalkıpta senın gibi kin kusarak düşmanca tavırlar segiliyor mu ? acizligini ve elinden gelmeyen icraatları baskalarının uzerine yukleme...

Bir insanı ırkı ve dini ile yargılamak bile bir insanlık suçudur unutma. insan olan, insana insanca yaklaşır. senın gibi onun dini şudur diye işid kafası ile yaklaşılmaz..sen önce bir ingilizce konuşmayı ögren, sonra git antalya bölgesinde bir sezon çalış, bir turist ile iki sohbet et anlarsın zaten..

Kalkmış bir de ****o demiş bel atlı vurmuş zihniyete bak. İstanbul da beyoglunun altıda, üstüde umumi krhne olmuş açık hava rutuşta, adamın ettigi lafa bak..Prno sektorleri geliştiyse bu senın ülkende prno çekenlerin beceriksiligi sebebi ile ilgilidir.

Kalkıpta bana sakın ırkçılık yada din üzerinden insan kutuplaştırıp cevap vereyım deme..az geliştir kendini, benden sana tavsiye..hadi eyvallah

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al