Keşke MRla bitse :)

Özel hastanelerin neredeyse tamamı hırsızlık yapıyor. Yanlış düzenlemeler yüzünden bu yapılar darphaneye dönüştü. Köylere sefer düzenleyen hastaneler var, tüm masrafları sgk karşılıyor diye Adapazarından İstanbula göz muayenesine getirip herkeste bir hastalık çıkaran kuruluşlar biliyorum. 100 haneli köyden 50 göz ameliyatı çıkardıkları var :) vatandaşın olaydan haberi bile yok beleş ameliyat diye atlıyor hemen. Bu paralar kimden çıkıyor ? Tabi halkın cebinden vergilerden ( SGK zarar ediyor sürekli). Sömürebildikleri kadar sömürüyorlar anlayacağınız, devlet neyi karşılıyorsa hepsini hastaya yapıyorlar. Reklam yasağı vardı mesela bunlara, cihazın tanıtımı diye atlatıp pazarlarda falan stand açıyorlar yine işlerini yürütüyorlar. Sadece devletten değil bireylerden de çalıyorlar, gereksiz testlerle faturaları şişirmek + gerekmeyen müdahalelerde bulunmak, olmayan hastalığı icat edip ameliyata almak vs.

Banka gibi oldu hastaneler, dev spor klüplerine falan sponsor oluyorlar oradan düşünün işte nasıl para vurduklarını.

İlaç olayını da zaten biliyorsunuz orada da soygun var.

Türkiyede halkın malı deniz yemeyen keriz mantığı var. Elinizi attığınız her 100 işten 99 unda yolsuzluk hırsızlık usülsüzlük bulursunuz. Sosyal hizmetlerde bile çalıyorlar, fakire fukaraya yardım kömürden erzaktan bile çalıyorlar, zaten böyle kamyonla vergilerin sebebi de bu devasa hırsızlıklar, her yerde birileri çalıyor, halk da eşek gibi çalışıp onlara para yetiştirmeye uğraşıyor. Herkese makam arabası anlamsız lüks harcamalar sonu yok yani, allahın kulu da dur demiyor kimsenin gücüne gitmiyor ben ona şaşıyorum.