Merhaba arkadaşlar.

Biliyorum birçoğunuz özgün makale ile üst sıraları hedefliyor. Son bir kaç aydır sırf meraktan bazı testler yapmaya devam ediyorum. Ama emin olduğum bazı şeyler oldu. Sizinle onları paylaşmak istiyorum.

İlk olarak .co uzantılı domainlerin mükemmel etkilerinin olduğunu farkettim. Google bu domainleri çok önemsiyor.

Yapılması gerekenleri kısaca özetliyim.

En önemli konu: Sitenizin içeriğini tamamlamadan (Ortalama 5-6 sayfa özgün içerik olmadan Google botlarını çağırmayın)

1. co uzantılı domain almak ve domaini en az 3 yıl kaydetmek.
2. SSL almak ve Statik IP almak. Paylaşımlı hostinglerdeki IP adreslerinde sizinle aynı sektörden birileri var yada daha önce spam yemişse, sizide etkiliyor.
3. Site açılış hızının 5 saniye altında olması
4. Anasayfada satır içi CSS kodlaması bulunmaması. Elbette ufak tefek yerlerde olabilir ancak temaların builder özelliğinden kaynaklanan kod öbeklerinin bulunmaması. Bunları bir şekilde farklı bir dosyada barındırabilirsiniz.
5.İçerik kod oranınızın 10% ve üzeri olması
6. Sayfanın en üst kısmına çıkmak istediğiniz kelimeyi

yapmak. Ancak dikkat edin beyaz arka plan üstine siyah yazı olmak koşuluyla. Arka plan img kullanmayın.
7. İlk 6 ay backlink çalışması yaptırmayın. Organik hitleriniz gelmeye başladıktan sonra backlink çalışmasına başlayabilirsiniz.

Google'ın türk sitelerinde sevmediği kelimeler

Çoğu zaman iki yada üç kelime üzerinde yoğunlaşıyoruz. Ancak cümlelerde geçirilen kritik kelimelerin içeriğin kalitesini düşüreceğini düşünmüyoruz. Aşağıdaki kelimeleri mümkün olduğunca kullanmamaya özen gösterin, sonuçlarını olumlu şekilde görebilirsiniz.

"ile"
"bir"
"ya da"
"daha"
"ve"

biliyorum en ihtiyacımız olan ve en sık kullandığımız kelimeler ama durum bu :)

Saygılarımla.