wmaraci reklam
lidertakipci

E-Ticaret Fikirleri

16 Mesajlar 2.105 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FlueTeknoloji FlueTeknoloji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Oùtdoor ve oto bakım ürünleri en doğru tercih olacak size o zaman

o ürünleri bulmakta sıkıntı yaşıyorum yanlız hocam

wmaraci
reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

FlueTeknoloji adlı üyeden alıntı

şuanlık 14 milyarlık teknoloji üzerine telefon aksesuarı stoğum var bu iş görürmü hocam asıl işim teknolojik ürünler ?

Ürüne ve satışınıza bağlı hocam. Şöyle özetleyebilirim.
Satmayı düşündüğünüz ürünü sizden daha ucuza satan ve zaten belli bir güven ortamı yaratıp belli bir müşteri potansiyeli olan satıcılar sizin rakiplerinizdir. Bu her ürün için geçerlidir. Rekabet de sizi öne geçirecek iki önemli etken var. Birisi fiyat diğeri kalite. Eğer sattığınız ürün daha kaliteliyse ve muadillerine göre daha uygunsa(ucuz demiyorum uygun diyorum) ve pazarlamayı iyi yaparsanız siz tercih edileceksinizdir.
Teknolojik ürünler çok riskli ürünlerdir. Bozulma garanti vs. gibi hizmetleri vermiyorsanız bu çok büyük dezavantaj demektir.
Aksesuar kısmına gelince türkiye de yavaş yavaş ölmeye başlayan bir sektör. Neredeyse bütün telefon firmaları artık aksesuarını veriyor kutu içeriğinde. Ama daha yaratıcı ürünlerse olabilir tabi. Ancak zaten rekabetin hatsafhada olduğu bir sektör olduğundan yukarıda yazdıklarıma dikkat etmeniz lazım.
Bu arada elinizde ki ürünlerle ilgili kataloglarınız varsa toptan da satabilirsiniz. Hatta gönderirseniz ben de incelerim.

• Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Ürüne ve satışınıza bağlı hocam. Şöyle özetleyebilirim.
Satmayı düşündüğünüz ürünü sizden daha ucuza satan ve zaten belli bir güven ortamı yaratıp belli bir müşteri potansiyeli olan satıcılar sizin rakiplerinizdir. Bu her ürün için geçerlidir. Rekabet de sizi öne geçirecek iki önemli etken var. Birisi fiyat diğeri kalite. Eğer sattığınız ürün daha kaliteliyse ve muadillerine göre daha uygunsa(ucuz demiyorum uygun diyorum) ve pazarlamayı iyi yaparsanız siz tercih edileceksinizdir.
Teknolojik ürünler çok riskli ürünlerdir. Bozulma garanti vs. gibi hizmetleri vermiyorsanız bu çok büyük dezavantaj demektir.
Aksesuar kısmına gelince türkiye de yavaş yavaş ölmeye başlayan bir sektör. Neredeyse bütün telefon firmaları artık aksesuarını veriyor kutu içeriğinde. Ama daha yaratıcı ürünlerse olabilir tabi. Ancak zaten rekabetin hatsafhada olduğu bir sektör olduğundan yukarıda yazdıklarıma dikkat etmeniz lazım.
Bu arada elinizde ki ürünlerle ilgili kataloglarınız varsa toptan da satabilirsiniz. Hatta gönderirseniz ben de incelerim.

Hocam ben bu ürünleri semt pazarlarında satıyorum. Ben sizin dediklerinizi cok iyi anladım. Aşırı yardımcı oldunuz cok teşekkür ederim. Sıkıldım bu aksesuar işinden cocuklara devredeceğim e-ticaret konusunda da kafamda bir kaç ürün oluştu.

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Spor malzemeleri satın. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi gibi ürün yelpazesi geniş marka ürünleri satın. Bunu yapanlar var.
gittigiyor, n11, epttavm gibi sitelerden satış yapıp kendi sitelerine kupon indirimi vererek yönlerdiriyorlar. Böylece 5 siteden birden satış yapıyorlar.
Haftada 50 tl satış yapanlar var. 5 yıllık bir geçmişe sahip bu firmalar başlangıçta küçük bir satışla başladıklarına ben şahidim.
Slazenger, Donic, Reusch, Grenhill ve Petra gibi marka ürünlerin türkiye distribütöründen alıp satıyorlar.
Bu sektör çok canlı. Amatör spor kulüpleri, halı sahalar, okullar ve mahalle insanları gibi çok geniş bir alana sahip müşteri kitleleri var.,
Helalinden kazanmak istersen sportif ürünler sat. Çok kazanır bana dua edersin.
Ben bu distribütörlerden birine site yapıyorum. Ordan biliyorum. Orda bu satışı yapan kişileri, firmaları tanıyorum. İstersen seni de tanıştırırım. Çok ciddi satışları var.
Bir araştır bak. gittigidiyor, n11 ve diğerlerini bu dediğim firmaları göreceksin ne kadar sattıklarına bak. Sonra kararını ver.
Hayırlısı olsun senin için. En geniş yelpaze bu. Benden demesi.

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

iltekmer adlı üyeden alıntı

Spor malzemeleri satın. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi gibi ürün yelpazesi geniş marka ürünleri satın. Bunu yapanlar var.
gittigiyor, n11, epttavm gibi sitelerden satış yapıp kendi sitelerine kupon indirimi vererek yönlerdiriyorlar. Böylece 5 siteden birden satış yapıyorlar.
Haftada 50 tl satış yapanlar var. 5 yıllık bir geçmişe sahip bu firmalar başlangıçta küçük bir satışla başladıklarına ben şahidim.
Slazenger, Donic, Reusch, Grenhill ve Petra gibi marka ürünlerin türkiye distribütöründen alıp satıyorlar.
Bu sektör çok canlı. Amatör spor kulüpleri, halı sahalar, okullar ve mahalle insanları gibi çok geniş bir alana sahip müşteri kitleleri var.,
Helalinden kazanmak istersen sportif ürünler sat. Çok kazanır bana dua edersin.
Ben bu distribütörlerden birine site yapıyorum. Ordan biliyorum. Orda bu satışı yapan kişileri, firmaları tanıyorum. İstersen seni de tanıştırırım. Çok ciddi satışları var.
Bir araştır bak. gittigidiyor, n11 ve diğerlerini bu dediğim firmaları göreceksin ne kadar sattıklarına bak. Sonra kararını ver.
Hayırlısı olsun senin için. En geniş yelpaze bu. Benden demesi.

Bende şimdi bu işi düşünüyordum 1 aydır satış ve müşteri yorumlarını takip ediyorum. Yerinde kurulum içinde ekipte kurdum elektrik elektronik müh okudum. Halı saha aydınlatma yapabilecek arkadaşlarımda var. Bu işe gireceğim 3 işe gireceğim 1 tanesi de bu hayırlısı yorumun için çok teşekkür ederim.
iltekmer

kişi bu mesajı beğendi.

Tutak Tutak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web tasarım, Baskı çözümleri
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
ayın 1 inden sonra görüşebiliriz :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al