wmaraci reklam

Dmoz'un Fake Atması - 14 Mart 2017

25 Mesajlar 2.644 Okunma
smmexpress

Berkan54 Berkan54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Boynuz adlı üyeden alıntı

ağzımı bozmak istemem ama dmozdan bir bok olmaz gel bedava siteni ekleyelim deseler istemem webmaster arkadaşlarıma sesleniyorum sizin önceliğiniz googleyi sevmek olsun boşverin :)

zamanında dmozu sevip boynuzlayınca ben

wmaraci
reklam

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
DMOZ para getirmediği için kapatılıyor, gönüllü dizin projesi olduğu için reklam eklemiyorlar, bu nedenle kapatıldığını sanıyorum

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
keske yayından kaldırılmasa benim hiç sitemi kabul edmedi ama kapanmasını istemeyenlerdenim önce benim sitemi kabul edsin sonra kapansın içimde kalır :)

işte buu

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

Plain adlı üyeden alıntı

DMOZ kesin olarak kapatılacak ancak biraz gecikmeli olabilir.

Editör forumundan bir adminin belirttiğine göre yöneticiler projeyi devam ettirmek istiyormuş ancak AOL herhangi bir destek sağlamıyormuş ve sonlandırmak istiyormuş. Sonuç olarak farklı bir dizin açma kararı almışlar. AOL, DMOZ.org alan adını vermediği için mecburen yeni açacakları dizine yeni bir isim bulacaklarmış. Yine de DMOZ'un tüm verisini bu yeni adrese taşıyacaklarmış. Buna kayıtlı siteler ve editörler de dahil.

O editörler illa milleti sömürecek yani :) Gelir kapıları tabi onlarda haklı :p

wmaraci
wmaraci

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

Kayrahan adlı üyeden alıntı

O editörler illa milleti sömürecek yani :) Gelir kapıları tabi onlarda haklı :p

Düşündüğünüz gibi bir durum söz konusu değil. DMOZ'dan gelir elde eden editörlerin sayısı gerçekten %10'dan fazla değil. Onlar da ne kadar gelir elde edebiliyor bilmiyorum. DMOZ eskisi kadar değerli olmadığından o kadar yüksek fiyat verenlerin olacağını sanmıyorum.

MK71 MK71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 85 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
2 saat önce bi mail geldi meta editörlerden birisi göndermiş. Dmoz kapanacak ancak gönüllü editörler yeni bir site kurup projeyi devam ettirmek için çabalıyorlar. Aol'da olumlu cevap vermiş. Şimdilik bu kadar ifşa yeter. :))

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Bana ve tüm editörlere gönderilen e posta.
[from maxcoder]
[to dorebar]
Değerli DMOZ Editörü, Sizlere DMOZ'la ilgili üzücü bir gelişmeyi bildirmek üzere yazıyorum: Editör forumlarımızı takip eden editörlerimizin bir süre önce gördüğü üzere, DMOZ'un bugün ilerleyen saatlerde (14 veya 15 Mart) kapanması planlanıyor. Projenin sahibi olan AOL firması projeyi neden sonlandırdığı ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Gönüllü editörlerimiz bir süredir editör forumlarımızda DMOZ'u yeni bir isimle, bağımsız bir şekilde devam ettirmeyi tartışıyorlar. AOL, DMOZ markası kendisinde kalmak üzere, tüm DMOZ verilerini DMOZ'un mevcut gönüllü yöneticileriyle paylaşmayı kabul etti. İlk aşama olarak editör forumlarımız http://curlie.org adresine kopyalandı ve yarından itibaren tartışmalar bu forumlarda devam edecek. Forumları takip etmek veya katkıda bulunmak isterseniz yeni bir parola almanız gerekiyor. DMOZ kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yazın. DMOZ, insanlar tarafından düzenlenen en büyük ve en kapsamlı web diziniydi. Bu projeye katkıda bulunan World/Türkçe editörlerinden birisi olduğunuz için, World/Türkçe'nin en eski editörlerinden birisi ve DMOZ meta editörü olarak sizlere teşekkür ederim. DMOZ burada sona eriyor. Yeni projemizde görüşmek dileğiyle... Selim "maxcoder" Şumlu DMOZ Meta Editörü

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)
Kusura bakmayın ben biraz cahilimde dmoz ne demek

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
j700 https://goo.gl/0Hhmvq

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Bana gelen DMOZ dizini ile ilgili bir bilgi.

Dmoz editörleri olarak bugün Dmoz'a veda ediyoruz. Editör panelini daha önce görmemiş olanlar için paylaşmak istedim. Dmoz'a kayıtlı sitesi olanlar için bir hatırlatma, Dmoz gidiyor ama içeriğini hızla kendine çeken birçok site ortaya çıktı. Yeni backlinkler alacağınız kesin. Ancak bu sitelerin çoğunun güvenilir olmayacağını belirtmek isterim. Dmoz editörleri olarak curlie.org ve resource-zone.com sitelerinde olacağız ve buralardan alacağınız backlinklere güvenebilir, geri kalanını reddebilirsiniz.

prestij
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al