freelance iş ilanları

Atatürk'ün el yazısıyla "Gençliğe Hitabe"

30 Mesajlar 6.971 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

UzmanCoder UzmanCoder Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 1, (%100)

denizci88 adlı üyeden alıntı

Hocam,

Sana zahmet eğer ücretsiz olarak dağıtılıyorsa fontu da bir yere upload edebilir misin?

İyi çalışmalar

Atatürk'ün El Yazisi Font Oldu Buradan indirebilirsiniz hocam Fontu .

wmaraci
reklam

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
M. Kemal ATATÜRK daha iyi olur kanısındayım.
Fakat ben o kadar eğitimli birisi değilim, dil bilgisi konusunda uzman arkadaşlar doğrusunu söyleyeceklerdir. En azından aramızda Öğretmen ağabeylerimiz var. :)
Ama bir milletin , vatanın kurucusu, vatanın kurtulması için savaşmış bir isimden bahsediyorsak, bence özellikle dikkat edilmeli kısaltmalardan kaçınılmalı. ;)

mavice.net

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Atatürk Mustafa ismini sevmezdi. Bu ismi Cumhuriyet öncesinde İslami destek almak için (Muhammed'in ikinci adının Mustafa oluşu) kullanmış fakat sonrasında Kemal adıyla birlikte kullanmıştır. Soyadı kanunu çıktığında (1930) Mustafa adını sildirir ve Kemal adını ve Atatürk soyadını alır. Bu yüzden Kemal Atatürk şeklinde yazılması daha uygun bence.

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
......

Selanik’teki halasının yanına taşındıktan sonra Mülkiye İdadisi'ne kaydolan Atatürk, bu okulda Arapça öğretmenliği yapan Kaymak Hafız’dan sopa ile dayak yiyince, zaten orada okumasını istemeyen büyükannesi onu derhal okuldan aldırdı. O dönemde okul formasını çok beğendiği komşularının oğlu Askeri Rüştiye’ye gidiyordu. Ona özenen Atatürk, asker olmasını istemeyen annesinin karşı çıkmasına rağmen, gizlice, Selanik Askeri Rüştiyesi'nin sınavına girdi. Sınavı kazandığı haberini alan Atatürk 1893’te yine gizlice bu okula kaydını yaptırdı. Selanik Askeri Rüştiyesi'nde, oldukça başarılı olan Atatürk sınıf başkanıydı ve üstün zekâsıyla matematik öğretmeni Yüzbaşı Mustafa Efendi’nin de dikkatini çekiyordu. Genç öğrencisinin yeteneklerinden oldukça etkilenen Yüzbaşı Mustafa Efendi onu benzersiz kılmak için adına “Bilgi ve erdem bakımından olgunluk ve eksiksizlik” anlamına gelen Kemal ismini ekledi. Genç Mustafa, o günden sonra Mustafa Kemal olmuştu. Atatürk, Selanik Askeri Rüştiyesi’ndeyken, matematik öğretmeni Yüzbaşı Mustafa Efendi’nin mazereti olduğu zamanlarda, onun yerine birçok kez dersi vermekle görevlendirilmişti.

Ek Olarak:

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Bu ismi Cumhuriyet öncesinde İslami destek almak için (Muhammed'in ikinci adının Mustafa oluşu) kullanmış fakat sonrasında Kemal adıyla birlikte kullanmıştır.

Ne kadar anlamsız bir cümledir bu..

mavice.net
wmaraci
wmaraci

denizci88 denizci88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 62 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Çok teşekkür ederim ilgin için. İndirdiğim zaman bir hata aldım, yüklenemedi. Kısayol olarak sanırım dosyaya koymuşsunuz. Aşağıdaki linkte işe yarar bir font buldum, isterseniz değiştirin.

Selamlar, Saygılar
http://www.artikel.com.tr/atafont/atafont.htm

• Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 1, (%100)

denizci88 adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim ilgin için. İndirdiğim zaman bir hata aldım, yüklenemedi. Kısayol olarak sanırım dosyaya koymuşsunuz. Aşağıdaki linkte işe yarar bir font buldum, isterseniz değiştirin.

Selamlar, Saygılar
http://www.artikel.com.tr/atafont/atafont.htm

Aslında .otf olarak fontu koyduğumu sanıyordum . Yanlışlıkla .lnk koymuşum sanırsam . Düzelttim .

Ek Olarak:

Atatürk Mustafa ismini sevmezdi. Bu ismi Cumhuriyet öncesinde İslami destek almak için (Muhammed'in ikinci adının Mustafa oluşu) kullanmış fakat sonrasında Kemal adıyla birlikte kullanmıştır. Soyadı kanunu çıktığında (1930) Mustafa adını sildirir ve Kemal adını ve Atatürk soyadını alır. Bu yüzden Kemal Atatürk şeklinde yazılması daha uygun bence.

Kemal ATATÜRK şeklinde yazdim hocam .
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Kemal ATATÜRK şeklinde yazdim hocam .

Böyle güzel. İndirdim, teşekkürler. :)

• Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 1, (%100)

Böyle güzel. İndirdim, teşekkürler. :)

Rica ederim hocam .

darkshaman darkshaman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

Nereden ögreniyorsunuz hocam bunları; "Yeni akit" tarzı bir yerden mi okudunuz...

Mustafa Kemal değil de bir dönem Mustafa Kamal(öz türkçeden dolayı) olarak kullandı deseniz eyvallah diyeceğim.
Tıpkı bir takım çevrelerin çamurlarına benzedi bu söyleminiz, Hurafe bunlar; kaynagınız Atatürk olsun, o ya da bu olmasın...

Mustafa adını sevmezdi ne demek; Atatürk soyismini alıncaya değin nasıl imza atmış baktınız mı?

veya Atatürk ismini alıncaya değin mektuplarını nasıl imzalamış baktınız mı?

Şimdi üşenmedim;

Atatürk'ün bütün eselerine göz gezdirdim hızlıca (30 cilt)( Türkiyenin aydınlarının yıllarca çalışmaları ile -genelkurmay ve cumhurbaşkanlıgı destegi ile oluşturuldu ) ya da daha kolay'ı Nutuk'u açın... Okumuşsunuzdur demi?

Gazi ünvanına değin; M. Kemal ve Mustafa Kemal
Gazi ünvanı sonrası Gazi M.Kemal ve Gazi Mustafa Kemal.
Atatürk ismini alması sonrası ; Kemal Atatürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk...
mavice csariaslan

kişi bu mesajı beğendi.

shmstyrn shmstyrn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blog Yazarı + Tasarımcı
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
403 Forbidden hatası aldım

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al