freelance iş ilanları

Admin Paneli Açıklama Metinlerini Türkçeleştirme

5 Mesajlar 783 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

decmir decmir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar M.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Admin panelindeki açıklama metinlerini türkçeye çevirmek istiyorum. WP admin panalei zaten türkçe ama tema ile eklenen özellik sayfasındaki açıklama metinleri ingilizce , bu açıklamaları kendim çeviri yaprak yazmak istiyorum.
Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ?

wmaraci
reklam

65116 65116 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 0 / 196
  • Ticaret 9, (%89)
decmir hangi temayı kullanıyorsan o tema icerisindeki dosyaları gerek tek tek gerek bir language dosyasına bağlı yada language dosyası var olup neyin nerede oldugunu söyleyen bir dosya içerisinden acıp ona göre düzenleme yapmalısınız.. biraz karışık gibi oldu lakin anlıyacagınızı umuyorum kısacası tema dosyanızın içinden düzenleme yapabilirsiniz..

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Locotranslate eklentisi ile kolayca yapabilirsiniz.

• Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar M.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Güven adlı üyeden alıntı

decmir hangi temayı kullanıyorsan o tema icerisindeki dosyaları gerek tek tek gerek bir language dosyasına bağlı yada language dosyası var olup neyin nerede oldugunu söyleyen bir dosya içerisinden acıp ona göre düzenleme yapmalısınız.. biraz karışık gibi oldu lakin anlıyacagınızı umuyorum kısacası tema dosyanızın içinden düzenleme yapabilirsiniz..

Merhabalar,
Temanın içindeki language klasöründeki dosyayı poedit ile açtım , fakat benim çeviri yapmak istediğim kısım burada bulunmuyor. Çeviri yapmak istediğim kısıma ait olan yazıları sadece tema içinde ftp ten baktığımda bir php doyasında görebildim , php dosyası üzerinde yapıtığım değişikliler etki etmedi paneli.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar M.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

bilimokur adlı üyeden alıntı

Locotranslate eklentisi ile kolayca yapabilirsiniz.

Locotranslate ile dediğim gibi admin panelinde tema ile eklenen alanlardaki açıklama metinlerini

Örnek olarak , emlak teması için ilan ekleme kısmı geliyor temaya ve bu kısımda eklenecek görsel , ilan bilgileri gibi alanların açıklama metinleri var ingilizce olarak , ben bu açıklama metinlerini kendim türkçe olarak yazıp kaydetmek istiyorum. Biraz karışık oldu ama inşallah anlatabilmişimdir sorunumu.
Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al