freelance iş ilanları

Blogger için yardım

7 Mesajlar 877 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle merhabalar uzun bir süreden beri siteyi takip ediyorum bu siteden önce çok az bilgim vardır blogger hakkında ama burdaki üstadlar sayesinde baya bilgi öğrendim kendi sitemi yaptım iyide oldu ama tabiki hala öğrenciyiz bu konuda öğrenmem gereken çok şey var aşagıdaki çözemedigim bazı sorunlarla karşılaştım yardımcı olanlara şimdiden teşekkür edirim:)

1.Blogger'dan sitemi yaptım domaine taşıdım kendimin 2 hafta oldu yavaştan google sitemi blogspot linkterinden çıkartıyor ama yeni post yaptıgıma baktım google tarafından indexlenmiş hala blogspot.com.tr uzantısıyla gözüküyor tıklayınca sorun yok ama .com domaine yönlendiriyor ama hala blogspot olarak indexlenmesi pek hoş değil.

2.web sürümüde yazan blogger tarafından desteklenmektedir ibaresini bir şekilde kaldırdım ama mobilde hala gözükmekte bunu kaldırmanın herhangi bir yolu varmıydı. ?

3.Domain'e taşıdıktan sonra ne hikmetse tema ayarları yerine tıklar tıklamaz blogger donuyo bir türlü HTLM yerine geçemiyorum garip olan şey bir çok blog var hepsineden aynı tema koydum ama tek bunu domain'e taşıdım bunda donuyor.

4. basit bir sipariş formu yapmak istiyorum siteme belki bilen arkadaşlar için 5 dakikalık iş ( kredi kartı felan kısmı olmıyacak sadece sipariş detayları mailime gelicek ) ama malum benim bilgim yetmiyo harici formlar var ama ücretsiz versiyonları kendi formlarında reklam ibaresini yapıyor istedigim form sadece ufak ürüne temsil eden resim yeri -isim -tel- adres ve ürün bilgisi tabi bu sipariş formu mailime gelmesi gerekiyor.

5.son olarakda özel tema kullandığım için bir türlü footer yapamadım yapan 1 tane geniş yapmış benim istediğim footer'da 3 ayrı sutun olması baya baya uğraştım ama nafile isteyene sitemin linklini özelden verebilirim :)

İyi günler dilerim

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
.......

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
1. Siteyi bloggera yönlendirdiyseniz yeni yazdıklarınız .com olarak indeks alır. Almıyorsa google gibi getir aracını kullanın.

2. Site adresini gönderin.

3- Belki doğrulama yapmamışsınızdır. Tema ücretli mi? Yada eklediğiniz bir kod girişi engelliyor olabilir.

4- Ad soyad mail gibi bilgileri içeren reklamsız iletişim formu yapılabilir. Yardımcı olurum.

5- Footer'a kimse bakmaz, bence gereksiz ama isterseniz kurulabilir.

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
1. Google webmaster tools üzerinden alan adı değişikliği bildirimi yapın.
2. O yazı temanızda eklidir büyük ihtimal default temalardan birisini kullanıyorsunuz farklı bir tema denemenizi öneririm. Temalar için: https://gooyaabitemplates.com/
3. Soruyu anlayamadım.
4. Google docs kullanarak bir form oluşturup embed ile sitenize ekleyebilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

baversaglam baversaglam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Freelance - Web Developer
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
1. Ayarlar'dan arama tercihlerini seç. Özel robots.txt ddosyasına evet de ve bunu yapıştır:
User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:
User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /
Sitemap: https://www.siteadin.domainin/sitemap.xml

2. Tema sekmesine gel HTML'yi düzenle de footer'ın yazdığı şeyleri CTRL+F ile arat. Sonra silebilirsin.

3.Daha önce karşılaşmadım fikrim yok :D

4.JotForm veya Google Forms kullanabilirsin. Jotform kredi kartını destekliyor sanırım.

5.temaya bakmam lazım ve sanırım CSS bilgisi gerektiriyordur. Özelden link atarsan sevinirim. Ancak hazır temayı bozabilir 3 sütuna ayırmak.

www.pilibitik.com

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

1. Siteyi bloggera yönlendirdiyseniz yeni yazdıklarınız .com olarak indeks alır. Almıyorsa google gibi getir aracını kullanın.

2. Site adresini gönderin.

3- Belki doğrulama yapmamışsınızdır. Tema ücretli mi? Yada eklediğiniz bir kod girişi engelliyor olabilir.

4- Ad soyad mail gibi bilgileri içeren reklamsız iletişim formu yapılabilir. Yardımcı olurum.

5- Footer'a kimse bakmaz, bence gereksiz ama isterseniz kurulabilir.

hocam google gibi getir demiştim zaten domaine taşıdıktan sonra google console'den orda sorun yok site adresini gönderiyorum size özelden footer yapma sebebim seo için gerekli dedi birçok kişi tema ücretsizdi eski bir tema zaten ama tam aradığım temabu ve işin garip tarafı domaine taşıdıktan sonra htlm kısmına girmiyor

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen 1. sorun bende de var 1 ay önce taşıdım .com a aama hala blogspot olarak indeks alıyor ve link aramaya .com ile yazınca hata falan veriyor değişik değişik şeyler yaşıyorum beni de rahatsız ediyor googleye alan adı değişikliği yolladım ama hala dönülmedi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al