wmaraci reklam
lidertakipci

Tartışma : Neden Turkiyede Bilime Önem verilmiyor?

42 Mesajlar 4.735 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Acexbax Acexbax Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba wm aracı gececi tayfasi,
Gece gece bos durmayalim "Turkiyede Neden Bilime Önem Verilmiyor" Tartışalım.

Hep merak ettigim bir konudur.
Beyin göcleri vs. Oluyor
Sizce neden?

Ek : konu yanlış yerse ise ozur dilerim yöneticiler tasirda doğru katagoriye iyi olur :)

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
İyi geceler;
Dostum sanırım eğitim sisteminden gelen bir kültür bu. Yani hep derler ''makama göre adam değil, adama göre makam seçiliyor'' diye.
Aslında inkılap şeklinde adımlar atılsa güzel şeyler olabilir, zor da değil fakat neden yapılmıyor ben de çıkamıyorum işin içinden.
Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Çünkü, bizde ki bilim şu oluyor; Okutulmuş pirinçi yemek sevap mıdır (hocam)..?
KDOGAN webtegez KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

komedyatube adlı üyeden alıntı

İyi geceler;
Dostum sanırım eğitim sisteminden gelen bir kültür bu. Yani hep derler ''makama göre adam değil, adama göre makam seçiliyor'' diye.
Aslında inkılap şeklinde adımlar atılsa güzel şeyler olabilir, zor da değil fakat neden yapılmıyor ben de çıkamıyorum işin içinden.

Gerçekten Cikilmiyor :(

wmaraci
wmaraci

webteoneno webteoneno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 141 / 225
  • Ticaret 3, (%100)
Şu güzel ülkenin kuruluşundan itibaren Yüce Lider ATATÜRK haricinde(tüm konuşmamda geçerlidir.) hiçbir yönetici yönetime, gelişmeye önem vermedi, vermez de. Ülkemizde iyi konuşabilen yönetiyor ve ne yaparsa yapsın millet de hala onu Mehdi gibi görüyor. Her yönetici ülkeden ne kadar kazanabiliriz veya görüşümüzü nasıl dikte edebiliriz diye uğraşıyor.
Günümüzda Ata'nın içkisi, sigarası ile uğraşıldığı kadar sanat ve bilimle uğraşılsaydı mükemmel bir yerde olabilirdik. Klişe bir örmek olacak ama yabancılar neredeyse uzaya taşınacak, biz hala adil kullanım kotası ile uğraşıyoruz. Bu adil kullanım kotasını herhangi bir yöneticinin kaldırması kaç kalem hareketini alır ? Ülkemiz cahilleştirilmeye, Türklükten ümmetciliğe, arapçılığa, cahilliğe yönlendirilmeye çalışılıyor.
Şahsen okulum bitince anında yabancı ülkede yaşamayı düşünüyorum.
Ben yıllarca didinip, çalışıp, uğraştıktan sonra yöneticilerin sorumsuzluğu yüzünden sıkıntılara girip terör veya suriyeliler yüzünden can veremem, onun yatlarda gezen oğulları ölsün.
Kısacası yine kurtuluş için tek yol kalıyor ille de Ulu Önder Ata'nın yolundan gitmek...
KDOGAN sterk KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

Çünkü, bizde ki bilim şu oluyor; Okutulmuş pirinçi yemek sevap mıdır (hocam)..?

Hocam en iyi cevabi siz verdiniz hani bir olay anca bu kadar iyi anlatılır :)
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Ayrıca; her ne kadar hoşumuza gitmeyecek olsa da; dinciliğin(dindarlık değil) baskın olduğu ve insanların temel eğitiminin az olduğu toplumlar buna mahkumdur diye düşünüyorum.
KDOGAN demircanuzer bilsez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

webteoneno adlı üyeden alıntı

Şu güzel ülkenin kuruluşundan itibaren Yüce Lider ATATÜRK haricinde(tüm konuşmamda geçerlidir.) hiçbir yönetici yönetime, gelişmeye önem vermedi, vermez de. Ülkemizde iyi konuşabilen yönetiyor ve ne yaparsa yapsın millet de hala onu Mehdi gibi görüyor. Her yönetici ülkeden ne kadar kazanabiliriz veya görüşümüzü nasıl dikte edebiliriz diye uğraşıyor.
Günümüzda Ata'nın içkisi, sigarası ile uğraşıldığı kadar sanat ve bilimle uğraşılsaydı mükemmel bir yerde olabilirdik. Klişe bir örmek olacak ama yabancılar neredeyse uzaya taşınacak, biz hala adil kullanım kotası ile uğraşıyoruz. Bu adil kullanım kotasını herhangi bir yöneticinin kaldırması kaç kalem hareketini alır ? Ülkemiz cahilleştirilmeye, Türklükten ümmetciliğe, arapçılığa, cahilliğe yönlendirilmeye çalışılıyor.
Şahsen okulum bitince anında yabancı ülkede yaşamayı düşünüyorum.
Ben yıllarca didinip, çalışıp, uğraştıktan sonra yöneticilerin sorumsuzluğu yüzünden sıkıntılara girip terör veya suriyeliler yüzünden can veremem, onun yatlarda gezen oğulları ölsün.
Kısacası yine kurtuluş için tek yol kalıyor ille de Ulu Önder Ata'nın yolundan gitmek...

Haklısınız... yurt dışına cikmak orada yasamak en iyi yol hic değilse adamlar bilimle ugrasiyor bizimkiler @bekirbulut 'un dedigi gibi "Okutulmuş pirinçi yemek sevap mıdır (hocam)..?" Yolundalar...
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
Emin Çapa güzel bir şekilde anlatmış aslında.
İzlemeyenler için; https://www.youtube.com/watch?v=__yTofXY-Kg
sterk Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

webubekir webubekir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
Adamın ilgi alanı okutulmuş pirinçtir onla ilgilenir. Başkasının ilgi alanı cinselliktir haydar dümene yazar. Bunlarla dalga geçerek bir yere varamayız.

Türkiye'de neden bilime önem verilmiyor? Asıl soru bu iken buradan da insanları aşağılamak işte bu yüzden önem verilmiyor. Bizim işimiz bilimle değil ki... Dalga geçmekle, aşağılamakla, sen ne anlarsın la bebe demekle.

İki insan tipine kıl oluyorum Türkiye'de

1- Şeriat gelsin deyip 2 rekat namaz kılmayanlar
2- Atam atam deyip el altından vergi kaçıran devletini her fırsatta yerle bir etmeye çalışanlar.

Türkiye'de neden bilime önem verilmiyor? Bilim dediğin emek iste, süreç ister, zaman ister, para ister. Bizim aklımızdan geçen ne? Şu evi yıktırıp yerine apartman diktireyim de 3 dairem olsun mantığı. Yani hemen para kazanma isteği. Bilim öyle mi? Hemen para kazandırır mı? Yıllarca uğraşıp didinirsin en sonunda bir üniversitede prof. olursun.

Neyse işte...
bluecity KadirHames bilsez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al