freelance iş ilanları

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

42 Mesajlar 33.285 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
.html kullanmak her zaman daha faydalı olduğu görüşündeyim. Sonuçta yazıda da bahsetmiş o sayfanın yazı olduğunu belirtiyorsunuz. Yani kategori, etiket vb. sayfalardan farklı olduğunu belirtiyorsunuz. Kategori sayfalarınızda zaten .html olmuyor.

Ama bir yandan Google için ne kadar kısa bir URL olursa o kadar iyi oluyor diyorlar. Yani .html yazarsak 5 karakterlik bir uzama olacak. Bu durum hakkında Aydın'dan bir açıklama bekliyorum. :)

wmaraci
reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

.html kullanmak her zaman daha faydalı olduğu görüşündeyim. Sonuçta yazıda da bahsetmiş o sayfanın yazı olduğunu belirtiyorsunuz. Yani kategori, etiket vb. sayfalardan farklı olduğunu belirtiyorsunuz. Kategori sayfalarınızda zaten .html olmuyor.

Ama bir yandan Google için ne kadar kısa bir URL olursa o kadar iyi oluyor diyorlar. Yani .html yazarsak 5 karakterlik bir uzama olacak. Bu durum hakkında Aydın'dan bir açıklama bekliyorum. :)

Üst için bu mantığı kavramışsın zaten sıkıntı yok :) Aynen anlatmaya çalıştığım bu zaten...

.html dedik 5 karakterlik uzama yani... Bu uzama "Nokta" dan sonra değil mi :) Sıkıntı yok o zaman
İnşallah mesajda verileni anlamışsındır :)
Sinan

kişi bu mesajı beğendi.

tam1facia tam1facia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek internet kafe işletmeciliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 2 / 43
  • Ticaret 19, (%100)
ben onları yaptım ama olmadı arkadaşlar yardımcı olabilecek hayırsever varmı :) rakam yazıyor değişemiyorum değişince

404 Not Found
The resource requested could not be found on this server! Powered By LiteSpeed Web Server
LiteSpeed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!

Bu çıkıyor

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Konu başlığı ne kadar uzun olursa olsun sonundaki "html" (4 karakter) sorun mu teşkil ediyor ?

Konu açıklamasını sadece postname olarak gösteren var.. ( bende dahil ) uzun url'den kaçınmalıyız diyoruz. Haydi buna da tamam..

Peki ya Milliyet Gazetesi sitesindeki uzun başlıklara ne diyeceksiniz ?

http://spor.milliyet.com.tr/arena-da-volkan-patladi-/spor/spordetay/22.04.2012/1531519/default.htm ( Linke tıklayın uzunluğa bakın )

Başlıkta anlatılmak istenen kısaca " arena-da-volkan-patladi ".
Eee adamlar neden uzattıkça uzatmışlar ?

mavice.net
wmaraci
wmaraci

ozturk ozturk Her daim öğrenci... Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Her daim öğrenci...
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 80 / 76
  • Ticaret 7, (%100)
seodan pek anlamam ama

http://spor.milliyet.com.tr/arena-da-volkan-patladi-/spor/spordetay/22.04.2012/1531519/default.htm

linki
http://spor.milliyet.com.tr/spor/spordetay/22.04.2012/1531519/arena-da-volkan-patladi-htm olsaydı sıfır seo olurdu sanırım. belirtilmek istenen alan zaten verilmiş domain sonrasında. artı bu tür sitelerinde seoya ne kadar ihtiyacı var tartışılır :)

Erzin'in de Haberi Olacak Artık...!
www.erzinhaber.com

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel konu olmuş, teşekkürler.

Hacca giden ateist...

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar o zaman şöyle bir şey yapın :) Postname ile uğraşmayın. Direkt olarak siteadi.com/1 deyin gitsin. Çok kısa ve temiz değil mi :) Her sayfa +1 eklesin olsun bitsin...

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
Tartışılacak bir konu olmuş :). Bu konu hakkında tam bir bilgi sahibi olan birisi %postname%.html ve %postname% hakkında bilgi verirse iyi olur. Hangisi daha faydalı merak etmeye başladım :)

WeyseL WeyseL Bir başka baharda Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 19 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi herkesin kabul ettiği bir gerçek var google arama konusunda oldukça zeki ve sistemli çalışır. Aramayı sitenin görsel yüzünden çok, kaynak kodlarında gerçekleştirir. Burasında bir sorun yok sanırım. Peki sizce bu kadar zeki ve sistemli çalışan bir bot kaynak kodlarında wordpress ifadesini algıladıktan sonra "aaa bak bu site html buna artı avantaj vereyim" diyecek kadar düşüncesiz midir? Buna bir cevap vermek gerekir önce sanıyorum. Düzenleme: Hangi yolla kimi kandırmak istiyoruz?

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

WeyseL adlı üyeden alıntı

Şimdi herkesin kabul ettiği bir gerçek var google arama konusunda oldukça zeki ve sistemli çalışır. Aramayı sitenin görsel yüzünden çok, kaynak kodlarında gerçekleştirir. Burasında bir sorun yok sanırım. Peki sizce bu kadar zeki ve sistemli çalışan bir bot kaynak kodlarında wordpress ifadesini algıladıktan sonra "aaa bak bu site html buna artı avantaj vereyim" diyecek kadar düşüncesiz midir? Buna bir cevap vermek gerekir önce sanıyorum. Düzenleme: Hangi yolla kimi kandırmak istiyoruz?

Arama motorları sayfayı indekslemeden önce sayfa yapısını inceler burada da hemfikiriz.

Sitenin içerisindeki kodlara "kaynak" aracılığı ile bakıyoruz ve kodları görüyoruz değil mi. Çok güzel bir özelliktir mesela bu. Sonuna html koyarak arama motorlarına sayfanın Hyper Text özelliğinde yazıldığını ve olduğunu söylüyorum.

Şimdi bana bir kaynak kodunda WordPress sistemi için "PHP" komutu gösterebilir misin?
Teşekkür ederim...

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al